АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

У «Артемсолі» застрягло 165 мільйонів у банку, де працювала Яресько

У «Артемсолі» застрягло 165 мільйонів у банку, де працювала Яресько
У «Артемсолі» застрягло 165 мільйонів у банку, де працювала Яресько

Суд відмовив у позові шодо зобов’язання ПАТ «Комерційний банк «Актив-Банк» здійснити перерахунок 164,80 млн грн., що належать ДП «Артемсіль».

Про це йдеться у рішенні Господарського суду м.Києва від 18 травня..

З жовтня 2009 року між ДП «Артемсіль» і «Актив-Банком» діє договір обслуговування рахунків.

У червні 2014 року ДП «Артемсіль» звернулося до «Актив-Банку» з приводу перерахунку своїх 164,80 млн грн. на інший рахунок – у філії АТ «Укрексімбанк» у м. Донецьку – на здійснення господарської діяльності. Однак «Актив-Банк» перерахування коштів не здійснив.

У вересні 2014 р. «Актив-Банк» віднесено до категорії неплатоспроможних і введено тимчасову адміністрацію. У грудні 2014 р. Національний банк прийняв постанову про відкликання ліцензії та ліквідацію ПАТ «Комерційний банк «Актив-Банк».

Суд з’ясував, що «Артемсіль» є кредитором «Актив-Банку», на якого поширюється обмеження ст.36 закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Тому його вимоги до банку не можуть бути задоволені під час запровадження тимчасової адміністрації.

Суд врахував, що відповідно до закону уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб має право продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій.

У матеріалах справи відстуні докази того, що уповноважена особа Фонду дала дозвіл на здійснення перерахунку коштів «Артемсолі.

Станом на момент розгляду справи в «Актив-Банку» відкликано банківську ліцензію і виконання спірних операцій стало неможливим.

Відтак суд вирішив, що «Актив-Банк» справді порушив свої зобов’язання, не здійснивши перерахунок коштів за дорученнями ДП «Артемсіль». Адже станом на червень 2014 року, коли подавались платіжні доручення банк ще не був віднесений до неплатоспроможних.

Проте з огляду на приписи закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» і відкликання ліцензії «Актив-Банку», вимоги прокурора про перерахування 164,80 млн грн. задоволенню не підлягають.

«Актив-Банк» заснували брати Андрій та Сергій Клюєви. На початку 2013 року вони продали банк міноритарію Данилу Волинцю. У травні минулого року газета «Капітал» повідомила, що «Актив-Банк» купив російський бізнесмен Володимир Антонов, хоча сам він заперечував купівлю будь-яких фінустанов в Україні.

За даними Smida, 97% акцій «Актив-Банк» належить ТОВ «Актив Фінанс Груп», де засновниками значиться низка фізосіб: Ігор Солнцев, екс-голова правління «Акордбанку» Данила Волинця, Рустем Ахметзянов, Аліна Васюкова, Володимир Думін, Олександр Зудін, Олексій Кісєльов, Ігор Мічурін, Павло Мішкін, Лілія Новікова, Ігор Осіпов, Юлія Осіпова.

У 2013 році членом спостережної ради «Актив-Банку» була Наталія Яресько, яка з грудня 2014 р. є міністром фінансів.

Міноритарну частку в «Актив-Банк» 0,3% має ПАТ «Титаніум-Інвест», співвласниками якого є Данило Волинець і Оксана Макарова, яка тепер є заступником міністра фінансів Яресько.

У 2014 році Національний банк виділив «Актив-Банку» 342,40 млн грн. в якості рефінансування.

nashigroshi.org


Теги статьи: Актив - банкЯресько НатальяАртемсоль

Дата и время 09 июня 2015 г., 10:46     Просмотры Просмотров: 3766
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Приватизация «Артемсоли»: Россия уже отказалась от строительства соляного завода в Таганроге
Не делайте специалистов-иностранцев топ-менеджерами. Ибо, как показывает практика, мы способны коррумпировать любого иностранца, — Влащенко
12 иностранцев, которые приехали реформировать Украину

АП засекретила информацию о гражданстве экс-министров: Яресько, Квиташвили и Абромавичуса
Влащенко: Мне кажется, нам пора заканчивать с чиновниками-иностранцами
Конспирология и фонды: как Яресько спасает Пуэрто-Рико от кризиса с зарплатой в $625 тысяч

Глава Минфина Украины Александр Данилюк: неуловимый лгун
Страна в правительство которой назначили Яресько почти сразу обанкротилась
Как Маркарова будет продавать госбанки

Яресько озвучила свій план на випадок отримання прем’єрського крісла в Україні
Кредиты МВФ разошлись по карманам
Если Яресько отказалась от паспорта США, чтобы быть министром в Украине, то в Пуэрто-Рико она будет работать как украинка?

Комментарии:

comments powered by Disqus
23 сентября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.058667