АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 12°C
Днепр: 12°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 10°C
Львов: 10°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 9°C
Ровно: 9°C

Родичам журналістів, які загинули на роботі, виплачуватимуть компенсацію – закон

Родичам журналістів, які загинули на роботі, виплачуватимуть компенсацію – закон
Родичам журналістів, які загинули на роботі, виплачуватимуть компенсацію – закон

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів".

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Зокрема, законом встановлюється кримінальна відповідальність за погрозу або насильство щодо журналіста, за умисне знищення або пошкодження майна журналіста.

Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста або його близьких карається виправними роботами на термін до 2 років або арештом на термін до 6 місяців, або обмеженням волі на термін до 3 років, або позбавленням волі на термін до 3 років.

Умисне заподіяння журналістам побоїв, легких або середньої тяжкості ушкоджень у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності каратиметься обмеженням або позбавленням волі на термін до 5 років, а у разі умисного заподіяння їм тяжкого тілесного ушкодження – позбавленням волі на термін від 5 до 12 років.

У разі, якщо названі дії вчиняються організованою групою, вони караються позбавленням волі на термін від 7 до 14 років.

Умисне знищення або пошкодження майна, що належить журналісту, у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності, карається штрафом від 50 до 200 неоподаткованих мінімумів або арештом на термін до 6 місяців або обмеженням волі на термін до 5 років.

У разі, якщо такі дії вчинені шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом, або такі, що спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на термін від 6 до 15 років.

Вбивство або замах на вбивство журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається позбавленням волі на термін від 9 до 15 років або довічним позбавленням волі.

Захоплення або тримання як заручника журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї з метою спонукання цього журналіста вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника карається позбавленням волі на термін від 8 до 15 років.

Законом встановлюється кримінальна відповідальність за постановлення суддею завідомо неправосудного рішення, вироку, ухвали або постанови з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста. Такі дії караються позбавленням волі на термін від 5 до 8 років.

Також запроваджується виплата з держбюджету компенсацій у разі загибелі журналіста під час виконання ним професійних обов’язків, або у разі його поранення, заподіяного під час виконання професійних обов’язків.

У разі загибелі журналіста під час виконання професійних обов’язків членам його сім’ї виплачуватиметься одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, у разі поранення – допомога у розмірі до 50 прожиткових мінімумів.

Українська правда

 


Теги статьи: ЖурналистЖурналисты

Дата и время 09 июня 2015 г., 14:05     Просмотры Просмотров: 3577
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

20% українських медіа можуть не пережити карантину – Спілка журналістів
Главред издательства уволилась из-за публикации книги российского автора
"В Кремле пробили очередное дно", - Береза прокомментировал новый антиукраинский шаг Москвы

Политтехнолог: на пресс-конференции президента Зеленского не дали слово ни одному иностранному журналисту
Известного украинского журналиста объявили в России террористом из-за поста о Сенцове
Лещенко запретил изданию "Бабель" публиковать интервью с ним: в 2015 он отстаивал право журналистов не согласовывать тексты

Портнов угрожает избиением журналистам "Радио свобода"
Глава СБУ Баканов управляет испанской коммерческой компанией
Зеленский объяснил, почему не всех пустили на пресс-конференцию: "У нас в стране около 40 тысяч журналистов. Я готов отвечать на любые вопросы"

Маски, антисептик и свежий воздух: как происходит подготовка к пресс-конференции Президента
НСЖУ призвал Комитет Рады остановить рассмотрение законопроекта о СМИ
Глава Одесской ОГА Куцый угрожал журналистке Нацгвардией из-за неудобного вопроса

Комментарии:

comments powered by Disqus
31 мая 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.115773