АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Депутати від ВО "Свобода" вимагають закрити завод в Дунаївцях

Депутати від ВО "Свобода" вимагають закрити завод в Дунаївцях
Депутати від ВО "Свобода" вимагають закрити завод в Дунаївцях

Минулого четверга, 11 липня, відбувся мітинг ВО «Свобода» у Дунаївцях. Активісти політичної партії на чолі з народними депутатами Іриною СЕХ та Ігорем САБІЄМ покрокували під стіни Дунаївецької райдержадміністрації, а згодом до «Сільгосптехніки».

Головні події розгорнулись під час перебування біля стін останньої.  «Свободівці» не лише скандували лозунги та вимагали закриття підприємства з виробництва пінополістиролу, яке здійснює ТОВ «Центр інноваційно-будівельних технологій» на території дунаївецької «Сільгосптехніки», але й увірвались до приміщення підприємства. 

Суперечки стосовно виробництва пінополістиролу у Дунаївцях точаться вже четвертий рік. Найбільше за закриття заводу виступає голова громадської організації «Контроль громади» Василь ГАНДЗЮК. Уже не один рік він оббиває пороги високопосадовців, організовує перекриття доріг та інші акції. Усе це робиться для того, аби закрили виробництво піноблоків у містечку. Саме йому вдалось достукатись до керівника ВО «Свободи» в Хмельницькій області Ігоря САБІЯ, який підтримав ініціативу громадського діяча. Пікетувати виробництво з’ї’хались «свободівці» з усієї області.
 
Однак, відверто кажучи, зрозуміти, на основі чого зроблено висновок про шкідливість виробництва, досить важко. Василь ГАНДЗЮК у своєму коментарі для преси зазначив наступне (дослівно): «Вони прикриваютьcя рішеннями судів, екологічною експертизою. А, як бачите, інститут імені Марзєєва дав висновок, що на відстані трьох кілометрів від виробництва відсутні представники флори і фауни, історичні пам’ятки, які занесені до червоної книги. Мабуть, люди ще не занесені в червону книгу, і їх не потрібно охороняти?». Переглянувши документи, вдалось побачити абсолютно протилежне. Детальний аналіз проектних документів та зразків проб стану атмосферного повітря як промислового майданчика, санітарно-захисної зони та житлової зони поблизу «Сільгосптехніки» надало можливість комісії Інституту гігієни та медичної екологи ім. О.М. Марзєєва Академії медичних наук України дійти висновку, що обсяги викидів в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення «відповідають вимогам діючого санітарного законодавства України». 
 
Однак кілька місцевих жителів кричали про те, що в місті збільшилась кількість хворих на рак та інші хвороби, люди вмирають один за одним. І все це відбувається через роботу виробництва! Зібравшись під мурами дунаївецької «Сільгосптехніки», активісти розпочали викрикувати лозунги. Уже всім відомі «БАНДУ ГЕТЬ!» та «СВОБОДА ПРИЙДЕ, ПОРЯДОК НАВЕДЕ» замінили більш радикальними «НА ШТУРМ!». І далі розпочалось... 
 
Масове несвідоме взяло своє - численна армія пікетувальників розпочала вламуватись на територію закритого виробництва. Охорона заводу, виконуючи свою роботу, ні за що ні про що отримала не одного стусана. Відверто кажучи, поведінка натовпу далеко не відповідала статусу депутатів та їх помічників, картина виглядала надто принизливою - штовхання, плювки, провокація за провокацією. Усе лише для того, аби у працівників підприємства не витримали нерви. А далі вже можна буде розповідати про застосування сили охоронцями, спихнути все на опозиційність, з якою борються, та вкотре розповісти про це всьому світу... Здалось, що присутні народні обранці не те що не збираються припиняти свавілля, а навпаки - керують тими завзятими діями. Переховуючись за недоторканністю, пікетуючим вдалось пройти до самого приміщення цеху. Та на їх превеликий жаль, виявилось, що, як і повідомляли представники ТОВ «Центр інноваційно-будівельних технологій», цех не працював, адже виробництво призупинене. Наразі керівництво доопрацьовує всі необхідні документи для відновлення роботи виробництва.
 
Погулявши по території цеху, вдалось побачити складені пінопластові плити - це і був єдиний аргумент, аби стверджувати, що підприємство і надалі працює. Трохи побувши у приміщенні, розчаровані активісти розійшлись.
 
Як наслідок, адміністрація ТОВ «ЦІБТ» написала заяву до міліції щодо самовільного проникнення на територію приватної власності та пошкодження майна активістами. Більше того, місцева влада так і не надала позитивної відповіді щодо того, чи «Свободою» було написано заяву про намір проведення масового заходу. Тобто, цілком реально, що і мітинг був абсолютно несанкціонованим.
 
Ні в якому разі не збираюся стверджувати, що виробництво пінопластових плит є стовідсотково екологічним. Однак, для того, аби когось звинувачувати у незаконних діях, необхідно мати на руках вагомі аргументи. Більше того, правди треба шукати в судах, а не вигукувати гасла з мегафонів. Дуже дивно, що деякі народні обранці не знають про це.
 
Після вказаних подій здається, що депутатська недоторканність потрібна для вияву зверхності над іншими, а не для захисту власних прав. Чи хіба керівники політичної сили не знають, що той самий охоронець - це такий же громадянин, як і ті, за чиї права вони борються? Та в будь-якому випадку стає зрозуміло, що політична партія, яка має кількох нардепів, - це вже чудовий ресурс для здійснення захоплення будь-якого підприємства.

Теги статьи: РейдерыСвобода

Дата и время 24 июля 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3963
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Рейдерский беспредел семьи Шпаков: «подмазанные» правоохранители, надуманные дела, информационные вбросы
Глава сельсовета в Одесской области пытался присвоить более 60 га земли для своей фирмы?
Обстреляли авто Соболева и погиб его сын: кто мог совершить покушение на депутата

Как бандит и рейдер в прокурорском мундире Николай Ульмер отжимал бизнес и организовывал рейдерские захваты
ГБР «шьет» Порошенко уголовное дело за землю, отобранную у беглого коррупционера Пшонки
Столичной общине вернули захваченную рейдерами землю стоимостью 86 млн

История с известными рейдерами в Киеве вышла на новый уровень
Когда ответит за свои преступления и разграбление Укроборонпрома одиозный рейдер Александр Дубовой?
Уголь, трамадол, долги перед серьезными людьми: Кто и зачем взорвал бизнесмена Игоря Сало

"Московский" бизнесмен с жуткой славой: Кто такой Игорь Сало, авто которого взорвали в Киеве
Зеленский начал борьбу с рейдерством, новый закон вступил в силу: подробности
Гончарук сообщил о попытке захвата здания Верховной Рады

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.119213