АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 24°C
Днепр: 26°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 23°C
Львов: 21°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 22°C
Ровно: 22°C

Хто контролює Вищу раду юстиції

Хто контролює Вищу раду юстиції
Хто контролює Вищу раду юстиції

Судова «інквізиція» нарешті сформована та може приступати до повноцінної люстрації третьої гілки влади.

Більш, ніж річне прокляття бездіяльності Вищої ради юстиції нарешті втратило свою силу. Відучора цей колегіальний орган, що відповідає за кадрову політику в судовій системі, нарешті має свого голову та достатню кількість членів (17 з 20) для дотримання кворуму. Відтак, вже найближчим часом можна очікувати на перші подання щодо притягнення тих чи інших суддів до дисциплінарної відповідальності за порушення, щодо звільнення арбітрів-корупціонерів чи кадрових змін в керівництві тих чи інших судових органів влади. Звичайно впливатиме на цей процес те, хто стоїть за більшістю членів ВРЮ. "ДС" проаналізувала таку кадрову приналежність представників судової "інквізиції". 

Голова Ради - Ігор Бенедисюк. Призначений до ВРЮ президентом, відтак на 100% є його людиною. Працює арбітром з 1991 року. Останні 12 років (з 2003-го) був суддею Вищого господарського суду України.

Микола Гусак – квота президента у ВРЮ. Суддівський стаж – 27 років. Перша посада – в.о. судді Шевченківського районного народного суду м. Києва (1985-1986). До призначення в ВРЮ працював суддею Верховного Суду (2001-2014рр.)

 

Ігор Бенедисюк. Фото: vru.gov.uaІгор Бенедисюк. Фото: vru.gov.ua Малашенкова Тетяна – призначена главою держави. В минулому працювала юрисконсультом ЗАТ "Укрпромінвест", яким колись володіла сім"я Петра Порошенка. До призначення в Вищу раду юстиції займала посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю "Столичний адвокатський альянс".

Віктор Шокін – генеральний прокурор. Потрапив до ВРЮ за посадою. Шокіна відносять до команди президента Петра Порошенка.

Павло Гречківський – обраний до ВРЮ з"їздом адвокатів України. Гречківського пов"язують зколишнім першим заступником глави адміністрації президента Андрієм Портновим. Володіє у Києві власним адвокатським бюро. На громадських засадах також виконує обов"язки секретаря Ради адвокатів України.

Також до команди Портнова зараховують голову Верховного Суд України Ярослав Романюк, який є членом ВРЮ за посадою. Сам Романюк зараз намагається дистанціюватися від колишнього соратника Януковича. Але визнає, що в часи правління "регіоналів" найтісніше співпрацював саме з Андрієм Портновим.

Ще один кадр з обойми Андрія Портнова – Алла Лесько. Також Лесько пов"язують з Віктором Медведчуком. До ВРЮ потрапила з квоти з"їзду адвокатів. До цього працювала суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (2011-2014рр.)

Павло Петренко – міністр юстиції. Входить до Вищої ради юстиції за посадою. Давній товариш та колега прем"єр-міністра Арсенія Яценюка. Тому цей голос у ВРЮ можна зарахувати до його активу.

 

Олексій Муравйов. Фото: vru.gov.uaОлексій Муравйов. Фото: vru.gov.ua Алла Олійник представляє у Вищій раді юстиції з"їзд суддів, який делегував її туди в червні минулого року. Раніше, з 2011 року, Олійник працювала суддею Судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Суддівський стаж – 12 років. Пов"язують з командою президента.

Вадим Нежура був обраний до ВРЮ всеукраїнською конференцією працівників прокуратури. До цього працював суддею Апеляційного суду міста Києва. За даними "ДС" висування кандидатури Нежури до ВРЮ підтримувала команда глави держави.

Олексій Муравйов. Членом Вищої ради юстиції призначений XII позачерговим з"їздом суддів України 25.06.2014 р. До призначення працював секретарем другої судової палати Вищого адміністративного суду України. Заслужений юрист України. Став заступником голови ВРЮ з подачі її новообраного керівника Ігоря Бенедисюка, призначеного за квотою президента.

Андрій Бойко - декан юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, професор. 8.04.2015  призначений членом Вищої ради юстиції з"їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Вже на посаді члена ВРЮ позивався до Личаківського районного суду міста Львова щодо заборони "Раді представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ" обирати членів ВРЮ. Суд позов Бойка задовольнив. Входить до складу Ради із питань судової реформи при Президентові України.

Ірина Мамонтова - вся її кар"єра пов"язана з спочатку Мінським, а потім Оболонським судом Києва. 22 січня 2014 обрала запобіжний захід у вигляді домашнього арешту чотирьом студентам університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенко - Карого. Це був єдиний випадок під час Майдану, коли суддя прийняла саме таке рішення, а не відправила учасників Революції Гідності під варту. Пізніше Мамонтова подала заяву про відставку, яку Вища рада юстиції задовольнила у лютому 2014. До ВРЮ призначена Верховною Радою України за квотою "Народного Фронту" Арсенія Яценюка.

Наталія Волковицька. Членом Вищої ради юстиції призначена XII позачерговим з"їздом суддів України. До цього працювала суддею Вищого господарського суду України. З"їзд суддівобрав її до ВРЮ від судів господарської юрисдикції. 

 

Павло Петренко. Фото: vru.gov.uaПавло Петренко. Фото: vru.gov.ua Володимир Комков. 27.04.2015 призначений членом Вищої ради юстиції всеукраїнською конференцією працівників прокуратури. Хоча на час призначення був адвокатом, директором товариства з обмеженою відповідальністю "Юридична фірма "Фортіс", м. Київ. Вважається креатурою Генпрокурора Віктора Шокіна, з яким ще у 80-х рр. працював у прокуратурі Московського району Києва.

Анатолій Мірошниченко. Призначений членом Вищої ради юстиції з"їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, яку очолює Сергій Ківалов. На момент призначення - завідувач кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Олексій Маловацький. Призначений членом Вищої ради юстиції Верховною Радою України за квотою "Блоку Петра Порошенка". Депутат Київради (фракція "УДАР-Солідарність"). 01.04.2009–26.02.2015 – директор ТОВ "Юридична компанія "Юс Новітас". Маловацький вважається юристом Петра Порошенка: під час позачергових виборів Президента України у 2014 р. був заступником керівника юридичної служби і керував нею під час дочасних виборів до Верховної Ради.

Вища рада юстиції

 

 

Деловая столица


Теги статьи: Совет юстицииВысший совет юстициивища рада юстиціїБенедисюк Игорь

Дата и время 10 июня 2015 г., 18:50     Просмотры Просмотров: 5748
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Из грязи в князи? Зеленский "вернул к жизни" одиозного судью
Суддям массово надійшли листи-погрози: ВРП звернулася до Нацполіції
Бенедисюк Игорь: куда бежит карманный судья Порошенко? Часть 2

Игорь Бенедисюк: куда бежит карманный судья Порошенко? Часть 1
Главой ВСП Украины стал Владимир Говоруха
Бенедисюк и члены ВСП являются коррупционерами, – французский адвокат

Главу Высшего совета правосудия и его окружение обвинили в коррупции
“Одной ж@пой на двух стульях” или почему Гречковский и Маловацкий в списках кандидатов в ВСП
Судебная «реформа»: от стадии профанации — к стадии проституции

Глава ВСП Бенедисюк уже получили более трех миллионов зарплаты
Голова Вищої ради правосуддя у 2018 році заробив понад три мільйони гривень
ВККС фальсифицирует конкурсы в Верховный и Высший антикоррупционный суды?

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.090388