АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 17°C
Днепр: 18°C
Одесса: 19°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 16°C
Львов: 14°C
Ужгород: 17°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

В Одесі Саакашвілі висиджує яйце з політичною смертю Яценюка

В Одесі Саакашвілі висиджує яйце з політичною смертю Яценюка
В Одесі Саакашвілі висиджує яйце з політичною смертю Яценюка

В разі успіху Саакашвілі Порошенко наочно продемонструє невисокі якості коаліційного уряду з Арсенієм Яценюком на чолі

Новини з Одеської області стають дедалі цікавішими. Саакашвілі, призначення якого викликало хвилю сумнівів в багатьох українців, а разом з тим - нестримні й вишукані веселощі наших "російських друзів", "весільним генералом" явно не став.

На відміну від українського уряду, який багато говорить про реформи в неозначеному майбутньому і не пропускає нагоди поскаржитись на нездоланні складнощі в сумному сьогоденні, грузинський екс-президент достатньо чітко і прозоро охарактеризував свої цілі і терміни для їх досягнення.

При тому він зумів завести в силовий блок своїх соратників - екс-генпрокурора Грузії Зураба Адеішвілі (прокуратура) і міліцейського генерала Ґіорґі Лорткіпанідзе (МВС). В подібний спосіб грузинський екс-президент сильно послабив можливість списати ймовірний провал свого антикорупційного походу на "неправильних" силовиків.

Складається враження, що Михаїл Саакашвілі всерйоз збирається досягнути задекларованих цілей по декриміналізації Одещини і перетворенні її на інвестиційно привабливий курортний регіон. Або стати політичним банкрутом в разі невдачі цієї спроби.

Зрозуміло, що мотивація Саакашвілі, ймовірно, пов’язана не тільки і навіть не стільки зі щастям і благополуччям одеситів, як з бажанням довести одному давньому, скажемо так, знайомцю у великій північно-східні країні, що екс-президент все ще здатен йому протистояти - навіть після всього, що трапилось в Грузії. Протистояти, використовуючи весь свій політичний і адміністративний хист для створення форпосту протидії отому самому чоловікові. А може, щось довести Саакашвілі хоче не так Путіну, як самому собі...

Врешті, все це психоаналіз, який становитиме інтерес хіба для біографів Саакашвілі. Ці обставини мало впливатимуть на подальший розвиток подій на Одещині.

Цікаво інше. Цікавою є поведінка президента України, який поки ніяким чином не порушує карт-бланш новопризначеного одеського губернатора. І навіть трішки-трішки ризикує своїм рейтингом, дозволяючи грузинському екс-президенту заводити вірних "варягів" на ключові посади.

Пояснити таку ситуацію можна лишень щирою зацікавленістю Петра Олексійовича в успіхах одесько-грузинських починань. Продемонструвавши можливість радикальних і ефективних реформ в одній з найбільш корумпованих областей, Саакашвілі дасть в руки Порошенку яйце з політичною смертю Яценюка. Дії якого є достатньо блідими і безсистемними і самі по собі, а на тлі якогось успішного прикладу виглядатимуть взагалі катастрофічно. До речі, запрошення Саші Боровика на роботу до Одеської ОДА - яскравий натяк на різницю підходів між Яценюком і Саакашвілі.

При тому грузинський екс-президент є ідеальною кандидатурою на роль "кіллера Яценюка". По-перше, в нього є реальні шанси щось зробити - в силу досвіду і особистих якостей. По-друге, у нього поки відсутні ширші політичні амбіції, які б зараз могли стати небезпечним для самого Порошенка. І тут Порошенко цілком справедливо може апелювати до українців - от, мовляв, я взяв на власний контроль Одещину, призначив свою людину, дав їй сформувати команду і діяти без будь-яких стримань - є результат. З, іншого боку, в масштабах країни, Президент Порошенко, зв’язаний коаліційною угодою, квотним принципом призначення міністрів та іншими речами, які від мене не залежать. От і нема результату. Отже робіть висновки - кому треба більше голосів віддавати і кому треба більше повноважень.

І, по-третє, провал Саакашвілі - якщо такий трапиться - не надто сильно зашкодить рейтингу українського президента. Навіть дасть йому можливість сказати "я випробував всі способи".

Залишається відкритим, звичайно, недипломатичне питання про те, наскільки ефективно виглядатиме сам Порошенкоі його команда з АП і в Кабміні на тлі грузинського реформатора, якщо той таки доб’ється помітних успіхів. Хоча й тоді Петро Олексійович може зіграти роль "мудрого падишаха, який привів доброго візира".

depo.ua

 

Теги статьи: ЯценюкМихаил Саакашвили

Дата и время 10 июня 2015 г., 20:55     Просмотры Просмотров: 4469
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Суд отказал Саакашвили в политическом убежище в Украине
Старі граблі: Як українці вісім років тому поховали себе на «виборах без вибору»
ГПУ о выдворении Саакашвили: Неожиданно, нас не предупреждали

Это не выглядело, как захват, а как задержание, – очевидец о задержании Саакашвили
Саакашвили пооткровенничал о своей прабабушке, Сталине и учителе английского
Саакашвили рассказал о решении властей Украины депортировать его в Польшу

Луценко: Не хочу отправлять Саакашвили в грузинскую тюрьму
Луценко дал понять, что судьба Саакашвили решена и предложил экс-президенту Грузии три варианта
Луценко объяснил, почему не продлили меру пресечения Саакашвили

Саакашвили полностью свободен — адвокат
Генпрокуратура «забыла» продлить домашний арест для Саакашвили
Ми хочемо одного: Саакашвілі озвучив, що планує зробити перед своїм зникненням

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.071366