АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -9°C
Днепр: -7°C
Одесса: 3°C
Чернигов: -10°C
Сумы: -9°C
Львов: -7°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -7°C
Ровно: -6°C

Чорнобильська зона: до гордості – через корупцію?

Чорнобильська зона: до гордості – через корупцію?
Чорнобильська зона: до гордості – через корупцію?

В той час, коли увага України прикута до Зони АТО, інша, вже звична, небезпечна Зона країни, а саме Чорнобильська, фактично випадає з поля зору суспільства.

І це приводить до дуже неприємних наслідків. Зокрема, із-за провального керування Зоною (чи відсутності такого) недавній лісовій пожежі в десятці кілометрів від ЧАЕС дали розгорітись до серйозного масштабу, а потім дали розростись загальнонаціональній "радіаційній" паніці, для якої не було жодних підстав.

За такого ставлення до Чорнобильської зони можна очікувати нових проблем від неї. Найочевидніші з них - це величезні репутаційні втрати для країни. Адже всього за десять місяців, у квітні наступного року, буде відзначатись 30-річчя Чорнобильскої аварії, в Зону поїдуть поважні міжнародні делегацій, сотні журналістів, науковців і десятки тисяч простих відвідувачів з усього світу... Як їх там приймуть? Чи достатній рівень компетенції, професіоналізму та державницької мотивації тих, хто безпосередньо організовуватиме їх перебування у Зоні? Чи мають вони уявлення про світові стандарти таких відвідин?

Ні, недостатній. Ні, не мають. І тому майже напевне приймуть гостей Чорнобиля і України так, що всім нам буде соромно. Про це переконливо свідчить нове призначення у Чорнобильській зоні.

Є в ній держпідприємство "ЦОТІЗ" - Центр організаційного, технічного та інформаційного забезпечення. Першочерговим завданням цієї структури є інформування відвідувачів Зони про Чорнобильську аварію, про комплекс складних заходів з ліквідації її наслідків, про сучасний радіаційний та екологічний стан Зони, про її перспективи. Тобто директор має тямити в цих питаннях, аби належно організувати процес, відповідно його забезпечити методично та, страшно вимовити, науково.

Так от, директором ЦОТІЗу призначений... Сергій Пашкевич, керуючий комерційним підприємством "Ректан" в м. Чорнобиль. Фірми, що робить бізнес на поселенні відвідувачів Зони в готелі та на їх харчуванні в барі «Десятка», який колись був державною їдальнею №10. У місті ще залишаються аналогічні держзаклади, прибуток від яких іде до бюджету. Втім, під час відвідання Чорнобиля голова профільного комітету Верховної Ради, народний депутат Томенко користувався послугами саме комерційного "Ректану".

Потік відвідувачів Зони чималий, щорічно він уже складає десятки тисяч. Давайте вгадаємо, куди направлятиме цей чималий потік новий директор ЦОТІЗу і колишній менеджер "Ректану"? Діятиме він в інтересах нового держзакладу, яким він керує, - чи в інтересах "рідної" комерційної фірми, яка продовжує працювати?

Конфлікт інтересів очевидний. Корупційні ризики високоімовірні. Компетентність у виконанні першочергової мети ЦОТІЗу - інформування про Чорнобиль - відсутня. Дивне призначення на посаду, ефективність роботи на якій вже ближчим часом буде видимою та знаною в усьому світі через ВІПів, журналістів та простих відвідувачів зони. Саме за мірою цієї прогнозованої (не)ефективності будуть оцінювати зокрема ті зміни, які відбуваються в Україні! Або ж не відбуваються, якщо судити за "наказним", непрозорим, безконкурсним характером останніх важливих призначень в Зоні.

В тій самій Чорнобильській Зоні, яка, як сказав на Парламенських слуханнях у квітні цього року Микола Томенко, голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, має стати "місцем інновацій, куди не соромно поїхати". В тій самій Чорнобильській Зоні, яка, за його ж висловом, має з 2016-го року стати "не соромом, а гордістю України".

Що ж, до 2016-го року чекати залишилось недовго. Але можна впевнено сказати, що тим шляхом, яким зараз рухається Чорнобильська зона, до гордості за неї (і за країну) не дійти ніколи. То що, невже нам так і залишається один сором?

http://uainfo.org

 

Теги статьи: Чернобыль

Дата и время 11 июня 2015 г., 13:26     Просмотры Просмотров: 4582
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Астролог предрек Украине новый Чернобыль: названа дата
США передали Украине первый контейнер для ядерного хранилища
Трех финнов задержали в Чернобыльской зоне

Рекордное количество "сталкеров" задержали в Чернобыльской зоне
Афера продолжительностью 13 лет. Как директор режимного объекта устроил из Чернобыльской АЭС семейный бизнес
Чернобыль и его новые жители. Что заставило людей переехать на границу зоны отчуждения

В Чернобыле запустили первую солнечную электростанцию
У Микитася получили еще 103 миллиона на строительство в Чернобыле
Гендиректор Чернобыльской АЭС избежал наказания за сокрытие элитной квартиры

Двое мародеров пытались вывезти из Чернобыльской зоны почти 100 кг радиоактивного металлолома
Гендиректор Чернобыльской АЭС подал в отставку из-за конфликта с Минэкологии
Директор ЧАЭС объявил об уходе в отставку

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.51451