АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 1°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Як мародери намагаються взяти під контроль Національну агенцію із запобігання корупції

Як мародери намагаються взяти під контроль Національну агенцію із запобігання корупції
Як мародери намагаються взяти під контроль Національну агенцію із запобігання корупції

Система корупція влаштована за принципом кругової поруки. Суди, прокуратура, СБУ, МВС, держпідприєміства - мародери спеціально влаштовувалися туди цілими командами, щоб один грабував, а інші його прикривали.

Зараз мародери почали добре сплановану боротьбу за захоплення нового антикорупційного органу - Національної агенції із запобігання корупції. Воно ще не створено - є лише закон про нього, який уповноважує агенцію перевіряти і оприлюднювати декларації усіх посадовців. Усвідомлюючи, наскільки це важливо, мародери намагаються сформувати більшість в конкурсній комісії, яка обиратиме керівників цієї агенції.

Сумно, але ця спроба на сьогодні легітимізована урядом. Ось інформація від активістів Реанімаційного пакету реформ:

"КАБМІН НАМАГАЄТЬСЯ СФАЛЬСИФІКУВАТИ ВИБОРИ ДО НАЦАГЕНТСТВА ІЗ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ, ПОСТАВИВШИ СВОЇХ ЛЮДЕЙ НА ВІДБІР КАНДИДАТІВ

Уряд пішов на пряме порушення закону, аби сформувати "кишенькову" конкурсну комісію. Прем’єр Арсеній Яценюк хоче, аби керівників Національного агентства з питань запобігання корупції відбирали тільки підконтрольні йому люди.

5 червня цього року Кабінет Міністрів України поспіхом та в незаконний спосіб затвердив сумнівний склад конкурсної комісії по відбору керівників Національного агентства з питань запобігання корупції. Зробили це на позачерговому засіданні Уряду, проігнорувавши включення до складу комісії делегата від Верховної Ради України. Аби отримати керовану комісію з вибору головних антикорупціонерів країни, Кабмін змінив положення про проведення конкурсу, та переписав вимогу щодо складу комісії в кількості восьми членів на "у кількості не менше шести". В такий спосіб прем’єр міністр Арсеній Яценюк відреагував на судовий позов антикорупційних організацій проти фальсифікування Кабінетом Міністрів України результатів виборів громадської частини конкурсної комісії.

Реанімаційний пакет реформ, Transparency International Україна, Центр протидії корупції, Центр політичних студій та аналітики й інші антикорупційні громадські організації звинувачують Уряд у прямому порушенні закону "Про запобігання корупції". Він визначає склад конкурсної комісії по вибору членів НАЗК в числі 8 осіб.

Показово, що ще раніше Секретаріат КМУ свідомо не виконав законодавчу вимогу перевірити професійний антикорупційний досвід організацій, що брали участь у виборах громадської частини конкурсної комісії. Ця вимога прямо передбачена в статті 5 Закону "Про запобігання корупції". Як результат, до голосування масово були допущені нікому не відомі організації, багато з яких виявились зареєстрованими за однаковими адресами. Саме їх голосами було обрано сумнівний склад громадської частини конкурсної комісії, яка становить половину всього її складу. На вимогу активу Реанімаційного Пакету Реформ надати інформацію про організації-учасниці виборів, Секретаріат КМУ відповідає відписками та затягуванням у надані відповіді по суті. Цим він продовжує традиції уряду часів Віктора Януковича та його ж методи роботи.

У результаті зазначених маніпуляцій Уряд може мати вплив на як мінімум шість з восьми членів конкурсної комісії - 4 від підконтрольних громадських організацій, один за посадою - керівник Нацдержслужби та ще один представник Уряду (яким було визначено заступника Міністра Кабміну Р.Гребу, який був урядовим уповноваженим з відбору громадських кандидатів і провалив належне проведення відбору).

Антикорупційні громадські організації закликають Уряд та особисто Прем’єр-міністра України переглянути своє рішення та провести заново і в чесний спосіб відбір від громадських організацій. В іншому разі, можна буде вважати, що Кабінет Міністрів України під головуванням Арсенія Яценюка свідомо пішов на грубе порушення законодавства, аби проштовхути підконтрольних йому людей до складу конкурсної комісії. Цим самим Уряд може звести нанівець незалежність та авторитет ще не створеного Агентства із запобігання корупції. Воно буде відповідальне за електронне декларування доходів державних службовців та перевірятиме декларації, включно з моніторингом стилю життя державних службовців. Створення ефективної незалежної системи контролю за деклараціями державних службовців, є однією з основних умов ЄС, Світового Банку та МВФ до України.

Уряд, допустивши маніпуляції та порушення закону навіть на стадії створення Агентства, ризикує провалити виконання базової антикорупційної вимоги від найбільших міжнародних донорів України."

Ми будемо контролювати ситуацію всім нашим парламентським комітетом з протидії корупції.

Мародери програють без варіантів

Єгор СОБОЛЄВ


Теги статьи: СБУПрокуратураКоррупция

Дата и время 11 июня 2015 г., 14:28     Просмотры Просмотров: 6014
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Украинская власть не имеет политической воли к борьбе с коррупцией — глава Представительства ЕС в Украине
В Одесской области на гигантской взятке в $135 тысяч задержан чиновник поселкового совета
Под Киевом на взятке задержали главу сельсовета: подробности

Сергей Щербина: «Недоолигархи и младореформаторы переоценили бабло»
Многомиллионный “распил”: как в Донецкой области школы ремонтируют
Фискала задержали при получении взятки в 10 тысяч

Бухие, вооруженные, с ксивами СБУ. Надеялись, проканает. И проканало
САП получило разоблачительные материалы относительно работы НАПК
Власти Саудовской Аравии предлагают задержанным принцам отдать богатства в обмен на свободу - СМИ

В регионах идут массовые обыски по делу братьев-жуликов из БПП Дубневичей
У Лагуна наступает час расплаты
20 миллионов в мешках: подробности громкого обыска в Одессе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.115531