АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 31°C
Харьков: 32°C
Днепр: 31°C
Одесса: 33°C
Чернигов: 31°C
Сумы: 31°C
Львов: 23°C
Ужгород: 28°C
Луцк: 24°C
Ровно: 27°C

Мільярдне крадівництво фірми «Автомагістраль-Південь»

Мільярдне крадівництво фірми «Автомагістраль-Південь»
Мільярдне крадівництво фірми «Автомагістраль-Південь»

Роки рекордного фінансування ремонту та будівництва українських автомобільних доріг створили передумови для так званого «лідерства» певних комерційних структур.

Одним з таких підприємств є ТОВ «Автомагістраль-Південь» (код ЄДРПОУ 34252469) з міста Одеса, яке підконтрольне бізнесмену Олександру Бойку.

«Лідерство» вказаної комерційної структури останнім часом перетворюється на «будівельне блюзнірство». За 2020-2021 роки компанія Олександра Бойка отримала кожен третій підряд «Великого будівництва», та мала би по логіці конвертувати цей «неоднозначний успіх» у власний системний та стрімкий розвиток, що проявлявся б у підготовці кадрів, технічному переоснащенні, запровадженні новітніх технологій будівництва тощо. Натомість пан Бойко заклопотаний лише одним – посиленням власної позиції «головного насосу» грошей Великого будівництва.

Компанія «Автомагістраль-Південь» за останні п’ять років приймала участь у 1415 закупівлях, де перемогла у 400 з них на суму 76,53 млрд грн та підписала 382 договорів на суму 69,62 млрд грн. Щоб всі розуміли – це найбільший дорожній підрядник в Україні.

Найбільший не значить найкращій. Виявилося, що попри розміри «імперії» Бойка – вона не спроможна якісно функціонувати за таких щедрих асигнувань з бюджету – на фірмі просто не вистачає ані техніки, ані кваліфікованого персоналу.

Підтвердженням жадібності вказаного пана є те, що під час участі у державних закупівлях, його компанія одночасно заявляє на тендери одну і ту саму техніку з працівниками у різних регіонах України, що не дозволяє своєчасно розпочати і закінчити ремонтні роботи чи виконати їх якісно.

До прикладу, у тендерах Служби автомобільних доріг у Тернопільській області на ремонт автодороги М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знаменка (через м. Вінницю) загальною вартістю 1 млрд грн, перемогла «Автомагістраль-Південь», яка знизила ціну на 0,9 %. Іншим учасником – ТОВ «Техно-Буд-Центр» пропозиція знижувалась на 30 та 33 % (тобто різниця склала 314 млн грн), але через формальні ознаки товариство відмовилося підписати договір, через що він був укладений з «Автомагістраль-Південь», але вже суттєво дорожчий. Мабуть саме за це, «Техно-Буд-Центр» й отримав за цими об’єктами два договори на субпідрядні роботи на суму 317 млн грн та 491 млн грн.

Схожі «розіграші» з бюджетними грошами «Автомагістраль-Південь» здійснювала на тендерах Служби автомобільних доріг у Львівській області, в яких приймав участь турецький «Онур».

Кричущою є ситуація у Донецькій області, де відповідною службою автомобільних доріг укладено з ТОВ «Автомагістраль-південь» 14 договорів підряду (вартістю більш ніж 2,4 млрд. грн.) на капітальний та поточний середній ремонти ключових ділянок автомобільних доріг по маршруту в обхід тимчасово окупованих територій, які  включені до програми «Велике будівництво».

Ой люди добрі, що то робиться… Масштаби «Крадівництва Бойка» на цих дорогах (а по суті об’єктах військової дорожньої інфраструктури Операції об’єднаних сил) просто зашкалюють, а якість цих ремонтів складно описати – дороги покриваються ямами на наступний день після підписання актів виконаних робіт.

Наводимо наглядні приклади поганого ремонту автошляхів «від Бойка», по дорогах, що нещодавно були відремонтовані та скоро будуть «просити» нового ремонту.

Об’єкт поточного середнього ремонту ділянки автомобільної дороги
Т-05-25 Михайлівка – Селидове – Курахово, км 12+700 – км 18+700 (роботи виконувались у 2017-2018 роках).

Об’єкт поточного середнього ремонту ділянки автомобільної дороги С051135 Цукурине – Новоселидівка – Курахове, км 6+000 – км 13+300 (роботи виконувались у 2018 році).

Об’єкт поточного середнього ремонту ділянки автомобільної дороги С050949 Селидове – Гірник – Максимільянівка, км 0+000 – км 5+000 (роботи виконувались у 2018 році).

Об’єкт поточного середнього ремонту ділянок автомобільної дороги Т-05-14 Добропілля – Лиман , км 5+850 – км 6+400, км 20+100 – км 28+300 (роботи виконувались у 2018-2019 роках)

Об’єкт капітального ремонту ділянки автомобільної дороги Т-05-14 Добропілля - Лиман, км 36+750 – км 49+615, ділянка ремонтується в рамках Президентської програми «Велике будівництво» (роботи розпочато у 2020 році та вони досі тривають).

Донецькі дорожники, що розподіляли кошти і підписували договори з «Автомагістраль-Південь» та перевіряли їх якість, добре знають про всі ці проблеми, але не поспішають вживати якійсь заходів, оскільки мають свою особисту зацікавленість. Як то кажуть в місцях не так далеких – «разом і до кінця»…

Ось така вона, імперія «головного насосу» грошей Великого будівництва Олександра Бойка.


Теги статьи: Велике будівництвоКорупціяремонт дорігДорогиООО Автомагистраль-ЮгАвтомагистраль - ЮгБойко Александр

Автор статьи:
Руслан Якушев
Все статьи автора

Дата и время 09 июня 2021 г., 20:10     Просмотры Просмотров: 738
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

100 днів міністра Галущенка
Скільки маржі закопають у аеродром «Дніпра»
Новый глава МВД хочет усилить контроль за крупногабаритным и тяжеловесным транспортом

В Украине хотят по-новому строить дороги и развязки
Стало известно, какие дороги в Украине будут платными
Победа Ермака-Татарова в СБУ сделает Шкиля главным дорожником вместо картеля

Автoмaгиcтрaль-Юг и Онур рaзыгрaют мeжду coбoй нaибoльший пoдряд Укрaвтoдoрa этoгo гoдa — 7 млрд нa дoрoгу в Кривoй Рoг
В Кировоградской области на ремонте дорог украли 10 млн гривен
В Украине с 26 июля заработают новые камеры фиксации нарушений ПДД: области, трассы и карты

Злодії з великих штрафмайданчиків
На Дніпропетровщині тривають тотальні крадіжки піску на «Велике будівництво»: поліція відпускає злодіїв
«Саджати (не) будемо». При зе-владі зменшились кількість і суворість покарань за хабарі

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Обрадовались ли вы отставке Авакова?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.092598