АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 13°C
Днепр: 13°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 10°C
Львов: 8°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 9°C
Ровно: 9°C

Як олігарх Єремєєв волинських чиновників скуповує

Як олігарх Єремєєв волинських чиновників скуповує
Як олігарх Єремєєв волинських чиновників скуповує

Одіозний олігарх продовжує збагачуватися на корупційних схемах, цього разу на Волині.

На Волині наразі набирає обертів скандал, пов’язаний з  луцьким міським головою Миколою Романюком. У жовтні минулого року стало відомо, що він користується службовим автомобілем, який не належить Луцькій міській раді. Виконавчий комітет Луцької міської ради отримав 01.02.2014 року безоплатно у ТзОВ “Фірма “Бріс” ЛТД” автомобіль марки “HYUNDAI SONATA” 2012 року випуску. Вартість автомобіля на момент укладання угоди позики із вказаним вище підприємством складала понад 293 тис. грн, що на той час дорівнювало близько 35 000 дол. США. Інформацію про це повідомило видання “Під прицілом“.

Такі дії Романюка суперечать чинному антикорупційному законодавству. Зокрема, у статті 17 закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” зазначено, що органам місцевого самоврядування забороняється одержувати від фізичних, юридичних осіб безоплатно послуги та майно. Ба більше, ухвалений пізніше закон “Про запобігання корупції” у ст. 54 лише розширює таку заборону: “…органам місцевого самоврядування забороняється одержувати від фізичних, юридичних осіб безоплатно грошові кошти або інше майно, нематеріальні активи, майнові переваги, пільги чи послуги…” та зазначає, що такі незаконні дії тягнуть за собою відповідальність.

А зазначена фірма належить олігархічному угрупованню “Континіум”, власником якої є Ігор Єремєєв. Сам Микола Романюк на питання журналістів про цю машину робить вигляд, що не знає про що йдеться, і не бачить нічого поганого в безоплатному користуванні приватним майном. За його словами, зекономлені кошти можна пустити на розвиток місцевої громади. Корупційної складової у цьому він не бачить, і вважає, що подібні дії відповідають законодавству.

Однак, нещодавно стало відомо про чергову корупційну оборудку між Романюком та Єремєєвим. Корумпована Луцька міська рада підписала договори про закупівлю бензину у компанії Єремєєва. Інформацію про це повідомили “Хроніки Любарта“.

29 травня 2014 року виконком Луцької міської ради оголосив тендер на закупівлю 20 475 л бензину марки А-95. Свої пропозиції до участі в торгах подали три фірми: ТзОВ “Авіас”, МП “ВК Імпекс” та ТзОВ “ВОГ Рітейл”. Фірма “Авіас”, яка належить Ігорю Коломойському, запропонувала майже вдвічі нижчу ціну від “переможної” – 166 тис. грн, проте її пропозицію відхилили через відсутність усіх потрібних паперів або неправильність їх оформлення. Тож переможцем визнають ТзОВ «ВОГ Рітейл», яке, як вважають, підконтрольне групі «Континіум» і яке запросило за постачання свого товару 306 920 грн.

Другим учасником відкритих торгів, пропозиція якого дозволила тендеру відбутися, було МП «ВК Імпекс». Засновником цього малого підприємства є Микола Голанов, якого раніше навчально-методичний центр ТзОВ «Торговий дім «Континіум-Галичина» називав начальником відділу технічної експлуатації АЗС нафтового бізнесу групи компаній «Континіум».

Саме ж ТзОВ «ВОГ Рітейл» зареєстроване у Луцьку на вул. Кременецькій, 38. За цією адресою зареєстровані багато інших фірм, що мають стосунок до «Континіуму».

23 липня 2014 року виконком Луцької міської ради в особі Юрія Вербича підписав договір із «ВОГ Рітейлом» за №461. Відразу ж було підписано й додаткову угоду до цього договору, якою ціна договору зменшувалася із 306 920 грн до 230 860 грн (в т.ч ПДВ). Змінили також додаток 1 до договору, в якому збільшили ціну бензину із 14,98 грн до 16,49 грн за літр.

Такі дії відповідають чинному законодавству. Але прошу читача ще раз зауважити, що ціну договору було зменшено з 306 до 230 тисяч гривень.

І ось у переддень Нового року сторони укладають ще одну додаткову угоду, якою продовжують термін дії договору до 31 березня 2015 року та збільшують його на суму 61 384 грн – 20 відсотків від вартості договору № 461 від 23.07.2014 р.

Здавалося б, у цьому немає нічого протизаконного – ч. 6 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» передбачає, що дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Проте, вартість договору було зменшено до 230 860 гривень. І 20 відсотків від цієї суми буде 46 172 гривень, але аж ніяк не 61 384 грн. Більше того, журналісти «Хроніки Любарта» зазначають, що володіють усіма копіями платіжних доручень та видаткових накладних, що підтверджують порушення виконкомом ЛМР проведення процедури державних закупівель.

Порушення процедури з боку виконкому Луцької міської ради підтверджується також роз’ясненням Мінекономрозвитку від 07.04.2015 N 3302-05/11398-07, де чітко вказується, що 20 відсотків відраховується від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю з урахуванням змін, внесених до нього (у разі наявності).

Отож, виконком Луцької міської ради переплатив за бензин на користь фірми, яку, як вважають, контролює мільярдер Ігор Єремеєв, 15 212 гривень.

Информатор


Теги статьи: ЕремеевЕремеев Игорь

Дата и время 12 июня 2015 г., 12:53     Просмотры Просмотров: 4029
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Не хотят выборов в Киеве. Почему Рада тормозит с лишением мандата двух депутатов
Как Коломойский пытается отобрать WOG у партнеров Еремеева
Андрей Пасишник: эффективный менеджер украинской коррупции. Часть 2

«Ширка» повертається. Як коаліція зваблює екс-«регіоналів»
Стало відомо, скільки вкрали у сім’ї покійного Єремєєва його «друзі» і «партнери»
Наследство олигарха

Бизнес-партнеры Еремеева хотят завладеть его наследством: киевский нотариус им в этом помогает
Петр Дыминский: нефтяной олигарх и дорожный убийца. ЧАСТЬ 2
Упыри. Как партнеры обобрали семью погибшего миллионера Игоря Еремеева

Вдова Еремеева утверждает, что Лагур и Ивахив «рулят» виргинским трастом
Війна за "Континіум": дружина покійного Єремеєва – про конфлікт з Івахівим та Лагуром
Степан Ивахив: псевдопатриот обувает державу в тендерные лапти и грабит вдову погибшего друга

Комментарии:

comments powered by Disqus
27 мая 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.085155