АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -10°C
Днепр: -9°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -13°C
Сумы: -10°C
Львов: -7°C
Ужгород: -5°C
Луцк: -7°C
Ровно: -8°C

У БПП хочуть змінити виборчий закон під Березенка?

У БПП хочуть змінити виборчий закон під Березенка?
У БПП хочуть змінити виборчий закон під Березенка?

Народний депутат України від партії Блок Петра Порошенка Руслан Князевич пропонує внести зміни до деяких законів, у тому числі Закону України "Про вибори народних депутатів України".

Депутат пропонує змінити строк подачі документів до ЦВК для кандидатів та надати право працівникам секретаріату ЦВК бути присутніми на засіданні ОВК. Крім того планується відмінити навчання членів окружних та виборчих комісій.

Відповідний законопроект під номером 2052а від 09.06.2015 було зареєстровано у Верховній Раді України.

Відповідно до пояснювальної записки, необхідність таких змін Князевич аргументує тим, що передбачені чинною редакцією Закону строки подання документів для реєстрації (закінчується за тридцять днів до дня голосування) та реєстрації кандидатів (закінчується за двадцять п’ять днів до дня голосування) на позачергових, повторних та проміжних виборах депутатів створили суттєві складнощі для своєчасного виготовлення бюлетенів для голосування в загальнодержавному виборчому окрузі та одномандатних виборчих округах.

Втім, на думку юриста та медіа-експерта Олекснадра Бурмагіна, законопроект насправді покликаний змінити правила гри під час триваючої кампанії у 205 виборчому окрузі.

"Зокрема, змінити строк на подачу документів до ЦВК для кандидатів - з 25 червня посунути на 16 червня (кандидат від БПП подався вчора, або подається сьогодні). Надати право працівникам секретаріату ЦВК бути присутніми на засіданні ОВК (цікаво навіщо)?
Законопроект для 205 округу. В порушення всіх стандартів щодо проведення виборів. Так би і написали в пояснювальній." – зазначає Бурмагін на своїй сторінці у Facebook.

“Особливо "сприятиме" покращенню виборчого процесу у 205 окрузі перегляд всіх строків вже в період кампанії, встановлення чергових винятків із Закону про державні закупівлі (мабуть, для посилення "прозорості" відповідних закупівель), і традиційне скасування навчання членів виборчих комісій. Навіщо когось вчити? Прийдуть розумні люди і розкажуть, як і що рахувати і як отримати "правильний результат". А присутність на засіданні ВК представника Служби розпорядника Держреєстру і працівників Секретаріату ЦВК - це взагалі якась дуже сумнівна новела, якої ніколи не було у жодному виборчому законі.” – зазначає в коментарі юридичний консультант Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Денис Ковриженко.

Водночас член ЦВК Андрій Магера  наголошує, що нічого поганого в запропонованих змінах до законодавства  немає:

"На цих виборах строк висування кандидатів партіями закінчується 15 червня, а подання документів до ЦВК щодо реєстрації кандидатів - 25 червня. Навіть, ящо закон буде прийнятий і набере чинності, то він не зможе мати зворотної дії в часі. Тому на проміжних виборах народного депутата у 205 окрузі ці строки залишаться незмінними. Друге, ОВК повинна отримати право здійснювати закупівлі товарів і послуг за спрощеною процедурою. Якщо цього не буде, то загалом на всю закупівлю піде до 40 календарних днів із 44 днів до дня голосування, які залишились. А, якщо бути точнішим, то не раніше 26 червня може закінчитись строк для реєстрації кандидатів. Тобто, тоді залишається лише 30 днів до дня голосування. До слова, на позачергових виборах 2014 року закон передбачав таку спрощену процедуру, але з 1 січня цього профільний закон про держзакупівлі зазнав змін. Якщо таких змін до закону ВР не прийме, то фінансування з Державного бюджету на агітацію не буде; ОВК не візьме на себе відповідальність потім бігати по дипитах щодо неправильного використання бюджетних коштів. І я б на місці членів ОВК теж б на таке не наважився. також звучали претензії щодо права працівників Секретаріату чи Служби Реєстру бути присутніми на засіданнях виборчих комісій. Заспокойтесь і не робіть з мухи слона! Вони не матимуть права ухвального голосу. Натомість, їх присутність може бути викликана практичною необхідністю - організаційною. Більше того, уже давно в законодавстві існує норма, яка уповноважує представників ЦВК на набагато відповідальніші дії, як от передача виборчих бюлетенів із ЦВК до окружних комісій. Це, до речі, відбувається в режимі засідання ОВК. Між іншим, таке право - представляти ЦВК - має набагато ширше коло осіб (не лише працівники Секретаріату чи Служби Реєстру, але і працівники державного підприємства спеціального зв’язку). До них же питань ніколи не було? Так отож"

Позицію Магери підтримає і народний депутат від БПП , колишній голова КВУ Олександр Черненко: «Друзі, не панікуйте. Повністю розділю думку Андрій Магера. Норма про скорочення термінів висування і реєстрації не стосуватиметься виборів у 205-му. Основна мета змін - дозволити ОВК вчасно провести закупівлі відповідних товарів та послуг, інакше вибори просто будуть зірвані. Не сійте паніку, бо через неї депутатаи (не дай Бог) провалять цей законопроект, бо сьогодні вже є охочі зірвати вибори у во 205»

http://pik.cn.ua

 

Теги статьи: Магера АндрейКнязевич РусланВыборы

Дата и время 13 июня 2015 г., 14:29     Просмотры Просмотров: 3387
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Если Порошенко снова станет президентом, к нему прибьются около 30% активистов НФ - политолог
Экс-замглавы СБУ Трепак, уволившийся из-за дела бриллиантовых прокуроров, вошел в команду Гриценко
В Украине нет законов для того, чтобы не дать гражданам РФ быть наблюдателями на выборах, - Айвазовская

Николаевский нардеп от БПП Корнацкий выдвинул себя в президенты
Тимошенко обещает уйти с поста президента через 100 дней, если не покажет результаты
Насиров хочет изменить Конституцию и ввести новое уголовное законодательство

Порошенко выдвинут в президенты на съезде БПП 29 января
Михаил Подоляк: “Шоколадный день Тимошенко”
Голобородько в реальной жизни оказался не скромным учителем, а актером, который ездит на дорогом джипе

«Доходы людей вырастут в 3,5 раза»: Тимошенко рассказала, что будет при ее правлении
Аваков: Из 12 зарегистрированных кандидатов счета избирательных фондов открыли только трое
Добродомов будет баллотироваться на пост президента Украины

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082591