АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

Фірташ намагається поліпшити свою репутацію в ЄС

Фірташ намагається поліпшити свою репутацію в ЄС
Фірташ намагається поліпшити свою репутацію в ЄС

Вже двоє впливових польських політиків погодилися співпрацювати із заснованим на гроші Дмитра Фірташа у Відні Агентством модернізації України.

Це колишні очільники польського уряду Влодзімєж Цімошевич та Вальдемар Павляк, пише “Польське радіо”.

Агентство модернізації України було створено Дмитром Фірташем на початку березня цього року, у той час як олігарх очікував на рішення австрійського суду щодо екстрадиції до США після звинувачення в участі у корупційних схемах та відмиванні грошей.

Метою Агентства була оголошена розробка планів реформ у ключових для України галузях: енергетика, самоврядування, фінансовий сектор і т.д. Від початку співпрацю з проектом декларували знаний французький філософ Бернар-Анрі Леві, колишній єврокомісар до справ розширення Ґюнтер Фергойґен та екс-міністр фінансів Німеччини Пеер Штайнбрюк. Останній, щоправда, цього тижня повідомив, що припиняє співпрацю з Агентством.

Експерти від початку оцінювали, що новий проект Фірташа має посприяти поліпшенню його репутації у ЄС та є спробою конкуренції з українським урядом за створення плану реформ. Від початку з Агентством співпрацює польський екс-прем’єр Влодзімєж Цімошевич.

Як він пояснює, його запросили написати проект плану боротьби з корупцією в Україні для незалежного австрійського фонду. Цімошевич підкреслює, що не матиме впливу, як використовуватимуться його напрацювання. Коментуючи олігархічний статус Фірташа, польський політик зауважив, що в Україні крали практично усі, а однією з його рекомендацій для українців як раз ї є боротьба з корупцією.

Подібним чином своє рішення про співпрацю мотивує інший екс-прем’єр Польщі Вальдемар Павляк, котрий долучився до ініціативи Фірташа дещо пізніше. Він має бути радником у сфері економіки. Павляк посилається на прізвища відомих західних політиків, які вже співпрацюють з Агентством та підкреслює, що бачить Фірташа в першу чергу як голову Федерації працедавців та профспілок України.

Нагадаємо, Дмитро Фірташ неодноразово ставив себе в опозиції до уряду Арсенія Яценюка і критикував його політику. Він був власником кампанії, яка займалася транзитом російського газу до ЄС, та головним захисником інтересів «Ґазпрому» в Україні. Фірташа вважають найбільшим союзником Кремля серед українських олігархів.

Информатор


Теги статьи: Фирташ

Дата и время 15 июня 2015 г., 15:22     Просмотры Просмотров: 2199
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.071501