АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Фракція “Удар” блокує рішення про скорочення чисельності депутатів

Фракція “Удар” блокує рішення про скорочення чисельності депутатів
Фракція “Удар” блокує рішення про скорочення чисельності депутатів

На днях друга постійна комісія Київради, що представлена винятково депутатами від «УДАРу» не підтримала проект рішення депутата від Радикальної партії Ляшка Олександра Вовченка , про скорочення чисельності депутатів Київради зі 120 до 76.

Олександр Вовченко написав у власному Facebook , що такий розвиток подій був абсолютно прогнозованим і це не завадить винести цей проект рішення на сесію Київради.

Які аргументи висунули “ударівці” при  голосуванні «проти» прийняття цього рішення?

Перший – скорочення кількості депутатів підтримує абсолютна більшість киян. Півроку тому – 21-27 листопада громадська організація «Українське демократичне коло» на замовлення впливового видання «Обозреватель» провела з цього приводу соціологічне дослідження, ось його результати: скорочення до 30 депутатів підтримали 30,7% опитаних, до 60 – 48,6%, до 120 – 9,0%, ще 11,7% не могли визначитися з відповіддю. Таким чином, майже 80% киян висловилися за скорочення чисельності депутатів на половину і більше.

В проекті рішення встановлено мінімально можливу кількість депутатів – 76, оскільки, відповідно до пункту 2 статті 16 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» кількість депутатів при чисельності населеного пункту понад 2 мільйони жителів має становити від 76 до 150 депутатів включно.

Другий аргумент – депутати працюють на громадських засадах, а тому зменшення кількості не вплине на бюджет столиці є неправдою.

Цього року тільки на фінансування депутатських фондів буде виділено по 370 тис.грн. кожному депутату (до 170 запланованих планують «під вибори» додати ще 200 тис.), тобто це 44,4 млн.грн. тільки на фонди. З цих фондів фінансуються не лише «добрі справи», а й зарплата двох працівників громадської приймальні депутата і нарахування на неї (щорічно 120 тис. грн. на керівника приймальні та бухгалтера), утримання громадських приймалень (компенсація оренди та оплата комунальних послуг – 34 400 грн. щороку), оплата канцтоварів, зв’язку тощо.

Мало того, самий механізм давати гроші депутату на виконання передвиборних обіцянок не відповідає інтересам громади. Депутат повинен змусити систему працювати на киян, а не тринькати гроші, щоб «задобрити» директорів шкіл, лікарень та дитсадків.

Крім того, у бюджеті закладено ще понад півмільйона коштів на працівників, що обслуговують фракції (відділ по роботі з депутатськими фракціями, групами, міжфракційними об`єднаннями та позафракційними депутатами КМР).
Очевидно, що скорочення кількості депутатів зменшить витрати на їх утримання, скорочення чисельності апарату Київради.

Нагадаємо,  що саме депутати від Удару декларували не лише децентралізацію, а й скорочення чисельності депутатів міської ради. Виявляється, про таке в Мегафракції вже забули.

Информатор

 

Теги статьи: КиеврадакиевсоветУдар

Дата и время 17 июня 2015 г., 19:29     Просмотры Просмотров: 4839
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Киевляне предлагают запретить торговлю в переходе на Майдане
Команда мэра Киева признала, что Кличко не способен самостоятельно отвечать на вопросы
Киевсовет разрешил политическую агитацию в школах и вузах

Александр Густелев скрывает от депутатов Киевсовета документацию по ремонту дорог
Депутат Киевсовета вышел из СИЗО после внесения залога
Геннадий Плис просил депутатов Киевсовета помочь разобраться с "болванами" из КГГА

Судья отпустила Крымчака под смешной для него залог, - нардеп
Депутат Киевсовета Крымчак арестован с залогом в 1,4 млн гривен
Подпиши петицию: въезд в Киев предлагают сделать платным

В Киеве ввели жесткое ограничение на продажу алкоголя: что это значит
Экс - мэр Омельченко назвал Администрацию Кличко худшей со времен Второй мировой войны
НАБУ задержала одиозного депутата Киевсовета

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Саакашвили?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05699