АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -11°C
Харьков: -9°C
Днепр: -8°C
Одесса: -4°C
Чернигов: -11°C
Сумы: -12°C
Львов: -5°C
Ужгород: -7°C
Луцк: -5°C
Ровно: -6°C

А що ж у сардельках замість м’яса

А що ж у сардельках замість м’яса
А що ж у сардельках замість м’яса

Виробники здешевлюють продукцію завдяки дедалі більшому вмісту замінників Експерти Центру "Тест" перевірили, що кладуть у сардельки.

Вони дійшли висновку, що все ж таки більше м’яса у дорогих марках цієї продукції.

-- Ми перевірили сардельки із сиром найбільш відомих виробників: "Ятрань", "Алан", "Роганський", "М’ясна лавка", "Тульчин", -- розповіла газеті "Експрес" Ніна Кільдій, керівник відділу тестувань Центру незалежних експертиз "Тест". - Експертів цікавили такі показники, як вміст жиру, вологи, замінників м’яса.

-- І що виявили?

-- Якщо говорити про лабораторні показники, то єдиним недоліком стало виявлення в одному зі зразків сардельок ("М’ясна лавка") кишкової палички. Ще до одного зразка були зауваження до консистенції та смаку ("Роганський"), тому він отримав оцінку "задовільно".

-- З чого роблять сардельки? Чи є в них м’ясо? Що кладуть виробники, аби здешевити продукт?

-- Ми звикли, що сардельки здебільшого роблять зі свинини та яловичини. Оскільки брали для досліджень недешеву продукцію - 60 - 90 гривень за кілограм, то в цих сардельках було 60 - 80% м’ясної сировини. Це чимало. Але наш тест показав, що певну частину м’ясної сировини виробники починають заміняти. Кладуть сою, крохмаль, а також курятину, бо вони здешевлюють кінцевий продукт. Ми виявили такі замінники в кількох зразках, однак вони були заявлені в них, тобто на етикетках ці складники були зазначені. Таким чином споживача не обманули.

-- А що кладуть незвичного?

-- У сардельках "Ятрані" був такий інгредієнт, як білково-жирова емульсія. Вона робиться зі свинячої шкіри. Однак і про неї виробник чесно написав на етикетці. Не можна сказати, що це шкідливий, поганий, синтетичний чи неїстівний складник. Шкірка - це субстанція, яка справді містить білок, а також амінокислоти, жир. Але, з іншого боку, цей білок, звісно, не такий, як у м’ясі. І хоча його додають для покращення харчової цінності сардельок, його цінність не така висока, як м’ясного білка. Слід бути готовим до того, що чим дешевшою є продукція, тим більше в ній може бути курятини, сої або просто рослинного білка. Також вона може містити свинячу шкірку, клітковину, борошно та інші рослинні компоненти, які замінюють м’ясо.

-- І які добавки додають виробники?

-- Серед них є карагенан (загусник), камедь гуарова, ксантанова чи рожкового дерева (стабілізатори), які традиційно використовують у харчовій промисловості для того, щоб створювати більш ніжну консистенцію. І саме певну частину м’яса можна замінити цими інгредієнтами.

-- Іноді продавці попереджають, що певні сосиски чи варені ковбаси не можна смажити. Про що це говорить?

-- Це пов’язано з великим вмістом стабілізаторів консистенції або з вмістом значної кількості крохмалю чи целюлози. Такі інгредієнти при термічній обробці будуть ще більше розширюватися. Часом буває, що кидаєш сардельку варити у воду, а її зсередини розриває. Це відбувається тому, що деякі виробники намагаються максимально замінити м’ясну сировину чимось дешевим. Думаю, надалі м’ясної сировини в сардельках буде ще менше...
expres.ua


Теги статьи: ПродуктыПродукты питания

Дата и время 20 июня 2015 г., 23:23     Просмотры Просмотров: 4060
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.06085