АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 6°C
Харьков: 8°C
Днепр: 9°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 6°C
Львов: 5°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

Колишній боєць "Шахтарська": "У комбата була нагайка із залізною кулькою, якою бійців показово шмагали"

Колишній боєць "Шахтарська": "У комбата була нагайка із залізною кулькою, якою бійців показово шмагали"
Колишній боєць "Шахтарська": "У комбата була нагайка із залізною кулькою, якою бійців показово шмагали"

Боєць із позивним "Моджахед" про мародерство, знущання і приниження у війні на Донбасі

Днями було затримано сімох бійців роти спецпризначення "Торнадо", яку було сформовано з бійців колишнього батальйону "Шахтарськ". Затримали і їхнього командира Руслана Онищенка. Звинувачують їх у широкому спектрі злочинів – від грабежів до тортур. З‘ясувати ситуацію допоможе колишній боєць батальйону "Шахтарськ", учасник боїв під Іловайськом, котрий у програмі "Студія Захід з Антоном Борковським"розповів, наскільки виправданим було затримання комбата і його соратників. Чуток і пліток на цю тему лунає безліч, головне, аби це не кидало тінь на тих, хто чесно боронить Україну від ворога.

Ви відслужили кілька місяців у батальйоні "Шахтарськ", який потім було розформовано, частина батальйону "Шахтарськ" стала ротою"Торнадо". І ось зараз виникнув величезний скандал. Що Ви бачили на власні очі?

Почнемо з командування спецпідрозділу "Шахтарськ". Командували батальйоном двоє людей: Філоненко і Руслан Ілліч Онищенко. Наскільки я чув, справжнє його прізвище Абельмаз, потім він одружився і взяв прізвище Онищенко. Все почалось у червні - липні 2014 року. Привезли якусь людину, нібито сепаратиста. Ми, охороняючи територію, побачили як група, з якою приїхав Руслан Ілліч, знущалася з цього полоненого. Потім стало відомо, що він - простий таксист із Донецька. Зробили шикування ну і його, так би мовити, показово нагайками і батогом били. Перед усім плацом. Сказали йому нецензурні слова, типу йди звідси. І відпустили фактично у нижній білизні. Було й побиття самих бійців. Коли давали звільнення, хлопці бувало від навантажень дозволяли собі на мирній території хильнути. Але вони мали у строго визначений час прибути на базу. Наголошу, це ще були тренування.

Був випадок, комбат побачив, що прийшли трішки підвипивші бійці. Вночі о 11-12 ночі приїхали невідомі люди в балаклавах, почали крутити і бити бійців, потім спустили їх у підвал. Також показово на плацу за якісь там провини показово катували самих бійців. У комбата була нагайка із залізною кулькою, якою бійців показово шмагали перед усім батальйоном за якусь провину.

 Часом навмисно деякі бійці батальйону провокували інших бійців. Усі мали особисту зброю, фактично з нею спали. І от коли люди лягали відпочивати, спеціально крали пістолет чи автомат – і ховали. А потім доносили комбату, що пропала зброя. Замість того, щоб написати рапорт у МВС, що по такій і  такій причині загубилася особиста зброя, комбат просто шантажував, казав: "Усе, 3-4 роки відсидиш".  І людина працювала робочим, готувала їсти, мила підлогу і виконувала всяке там будівництво.

Пам‘ятаю з операції у Волновасі приїхала моя група. Ми були дуже голодні. Просили щось поїсти. Уявіть ситуацію, приїхала фура, там закрутки домашні тощо. А тобі старшина каже – "нічого нема". А ти знаєш, що в підвалі і снікерси, і масло. І все тухне. А тобі – "на, Мівіну їж".

Свого часу бійці батальйону "Айдар" мені розповідали, що в їхнього командира на той час була своя група, що називалася"Чорна сотня". От Ви згадали про групу Онищенка у батальйоні"Шахтарськ". Що вона собою являла? "Чорна сотня" айдарівська займалася встановленням правил їхнього командира, на противагу їхньому замкомбату, якого бійці поважали й називали "Батя". А як було у Вас?

У комбата була не одна, а декілька груп. В основному вони йшли по чорному списку – частина була зареєстрована як офіційні бійці, а частина – цей самий чорний список. Вони мали свою компанію, працювали на шахтах, працювали таксистами. Привозили різний товар, займались підробленим алкоголем. Одна група - близько 20 чоловік. І ще потім три групи з’явилися. Вони підтримували його, бо Руслан Ілліч підтримував мародерство. Його фрази: "Мы - стая волков. Мы вместе против всех. Никто нам не указ. Мы пришли, чтобы забрать своё. Ребята, что вы видите – то ваше, вы это заслуживаете". От такі власне були його слова.  І було таке, що деякі бійці поверталися з ноутбуками, поверталися з шубами, які відправляли через "Нову пошту".

З шубами?!

З шубами, так. Був такий випадок, що комбат жорстоко побив одного з наближених до себе, через те, що ця людина відправила у своє місто 10 кілограм золота. Хоча я цього не бачив, бо мене у той час не було - я був на зовсім іншій операції.  

Свого часу, коли Онищенко був у нас в студії, він розповідав про принципи, що на звільнених територіях має панувати миролюбство, гуманізм і правопорядок.

Одне він розказував вам, а зовсім інше розповідав нам. Він сказав, що нам треба забрати своє. Він втратив усе, в нього сепаратисти навіть собак повбивали. Певно це була просто помста. "Мы - стая волков, а волки никого не жалеют", - це були його слова. Інше питання, що був режим "отжим".

Режим "отжим"?!

Режим "отжим", так. Тобто, їхала машина, яка сподобалася комбату. Без причини зупинялася, потім допитували і перевіряли документи. І по волевиявленню комбата машина забиралася.  

Ну, а бійці, що на це?

А що бійці можуть сказати командуванню?! Спеціально робились групи, які підписувалися на мародерство.

А у Вашому конкретному випадку, чому Ви вирішили звільнитися з батальйону?

Я побачив непрофесійність багатьох бійців, через те, яким чином гинуть бійці плюс факти мародерства. Я і моя група мало часу знаходилися на базі, оскільки ми мали окремі операції, але коли ми приїжджали нам розказували історії. Я наголошую, багато бійців чинили все добросовісно і виконували всі завдання, але частина саме Руслана Онищенко займалися аморальними вчинками. Звільнялися з батальйону по два-три місяці, а то і з побиттям, а то і зі зніманням на камеру. В інтернеті є відео, як двох бійців пресують за те, що вони хочуть покинути батальйон. Перед усім строєм принижують.

Коли ми хотіли йти у відпустку, нас вирішили "пошманати". І всі рації, які давалися на батальйон, усі ножі, які дарувалися волонтерами, - все позабирали. Ми ходили з рюкзаками, у яких були гільзи і так далі. Тож загубилися по два-три патрони, ну буває, тому що пачки старі. Коли це побачили, вернули всіх назад і жорстоко побили перед всіма. І таким чином, з кров‘ю на формі ми виходили з бази в Широкино.

Колишні бійці батальйону "Шахтарськ", можливо "торнадівці", чи вони будуть свідчити проти Онищенка у суді?

Знову ж таки, наскільки їм дозволить сумління, наскільки вони будуть сміливі. На той час, коли мені пропонували написати заяву й давати свідчення, я відмовлявся, адже знав, що ця людина має дуже багато зв‘язків. Я хочу сказати, щоб не боялися і робили те, що підказує сумління. Не бійтесь, розкажіть все як було. 

 

 

Теги статьи: Батальон ТорнадоБатальон Шахтерск

Дата и время 21 июня 2015 г., 10:30     Просмотры Просмотров: 5016
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В сети показали, как экс-командир "Торнадо" Онищенко избивает себя в камере сапогом
Сотрудник Лукьяновского СИЗО получил за сотрудничество с “торнадовцами” 5 лет условно
Бунт экс-торнадовцев оставил Лукьяновское СИЗО без прежнего руководства

Планировали "бесчинствовать" по всей Украине: появились подробности о беспределе "торнадовцев"
Акция в поддержку "Торнадо" возле Лукьяновского СИЗО набирает обороты: Митингующие блокируют служебные авто
Помешали заработать на контрабанде – альтернативная версия бунта "Торнадо"

Пресс-секретарь "Торнадо" будет голодать под офисом Уполномоченого по правам человека
Шампуры, ножи и взрывпакеты: в ГПУ показали, что хранили "торнадовцы" в СИЗО
Война – это бизнес. Война все объяснит – комбат «Торнадо»

Мосійчук розповів деталі про сьогоднішній інцидент зі слідчим у Лук’янівському СІЗО
Экс-командир “Торнадо” подрался со следователем в СИЗО
Убийца копов в Днепре заговорил: появилось видео откровений экс-торнадовца

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.08471