АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -5°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -7°C
Львов: -5°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

Люстрація по-прокурорськи

Люстрація по-прокурорськи
Люстрація по-прокурорськи

Недавно парламент прийняв закон "Про очищення влади", і люстраційні процеси тільки-но набирають обертів.

Відповідні звільнення нібито проходять чи не в кожному держоргані.

Проте складається враження, що цей процес спрямований на забавляння суспільства, а не на звільнення заплямованих чиновників.

Найцікавіше, як пройде люстрація у структурах, підзвітних Генпрокурору Віталію Яремі. Тільки у столиці під дію зазначеного закону підпадає 120 співробітників.

Про це недавно заявив прокурор Києва Сергій Юлдашев. Скількох звільнили - невідомо, але за словами співробітників прокуратури їх небагато.

Звісно, повний перелік кандидатів на звільнення Юлдашев не надав. Хоча на деяких сайтах вже висять списки потенційних безробітних. Співробітники прокуратури підтверджують: даний "реєстр" близький до реальності.

Рік тому прокурори посміхалися в телекамери перед засіданнями під час розгляду резонансних судових кейсів. Фабули справ були до сліз смішними.

Декого з правоохоронців громадські активісти все ж таки запам’ятали. У соцмережах навіть зараз можна знайти фото прокурора столичного Оболонського району Сергія Моргуна під час представництва держобвинувачення в суді.

З іншого боку, ніхто не пропонує автоматично звільнити всіх осіб, які підпадають під дію закону про люстрацію. Процедура заміни кадрів може зайняти кілька місяців, тому процес потрібно починати саме зараз.

Недавно у низці областей відбулися кадрові перестановки. Цілком можливо, таким чином Ярема очистився від людей свого попередника Віктора Пшонки.

Тимчасом кому люстрація, а кому - невиправдане підвищення. Серед затупників прокурора Святошинського району Києва знаходимо відомі в колі правоохоронців прізвища Олега Грицака та Олексія Іпатова.

 Графік прийому прокуратури Святошинського району Києва

Перший - син першого заступника голови СБУ та керівника Антитерористичного центру при СБУ Василя Грицака. Карколомна кар’єра 25-річного прокурора вражає уяву, це заповітна мрія кожного молодого співробітника прокуратури.

Можливо, Грицак-молодший і відповідає офіційним кваліфікаційним вимогам, що ставляться при відборі на такі посади. Однак є й моральний бік питання: він нібито представляв прокуратуру у справах проти активістів Майдану.

Припустимо, Грицак не міг відмовитися від виконання своїх обов’язків у представництві обвинувачення в суді. Чому ж тоді підвищили саме його?

Джерела стверджують, що інший заступник прокурора Святошинського району, Олексій Іпатов, є сином ключового помічника Пшонки Андрія Іпатова.

Здавалося б, цих людей слід було люструвати, але закон не передбачає автоматичної люстрації рядових прокурорів, що працювали за часів Януковича. В іншому випадку довелось би звільнити 95% складу відповідних структур. Так чи інакше, всі залишаються на своїх посадах і навіть йдуть на підвищення.

Проблема люстрації чекає вирішення. Закон не відображає істинних принципів очищення влади, а лише створює правовий прецедент формалізації процесу.

Жоден правоохоронний орган не може вважатися повноцінним, доки у їхніх рядах працюють заплямовані люди. Яким шляхом піде влада, невідомо, але виникають сумніви щодо вирішення цієї проблеми командою Петра Порошенка.

Зволікання може спричинити нову хвилю громадянського протесту, що разом з війною у Донбасі загрожуватиме державності.

 Віктор Пшонка

 

epravda.com.ua

 

Теги статьи: ЛюстраціяЛюстрация

Дата и время 21 июня 2015 г., 11:31     Просмотры Просмотров: 2840
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Глава ДБР Роман Труба не прошел люстрационную проверку
У Трубы - труба: суд вынес решение по люстрации директора ГБР
Царське "помилування" генерала Терещука. Або фініта ля люстрація

Люстрационная проверка сына Грицака “зависла” в прокуратуре
Люстрированный замначальника полтавской милиции устроился на работу в Одесскую ОГА
Люстрацию судьи Верховного суда признали незаконной

Юрий Атаманюк в команде: как «прорвался» к Тимошенко схематозник-коррупционер времен Клименко
Новый начальник управления СБУ в Киеве и области: что известно об Олеге Валендюке
Порошенко назначил на высокую должность в СБУ одиозного прокурора

Порошенко назначил главой киевской СБУ прокурора, который через суд избежал люстрации
Новый шеф таможни Кривицкий уже начал возвращать люстрированные кадры «Семьи»
Судова реформа по- одеські і її реформатор суддя Сергій Чванкін

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056771