АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 14°C
Днепр: 14°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 13°C
Львов: 8°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Чи зіграє Коломойський "Приватбанком" ва-банк

Чи зіграє Коломойський "Приватбанком" ва-банк
Чи зіграє Коломойський "Приватбанком" ва-банк

Вiд мiльярдера Коломойського чекають неординарних ходiв у протистояннi з Президентом. Уся країна iз зацiкавленням спостерiгає за закулiсною сутичкою мiж двома важковаговиками.

Спочатку усунення з посади керiвника Днiпропетровщини, потiм спроба держави вiдновити контроль над Укрнафтою, звiльнення Iгоря Палицi на Одещинi... Здається, Коломойський зазнає поразки, але мало хто вiрить, що вiн просто i легко капiтулює.

Коломойський не приховує, що є бiзнесменом, i захищає свої позицiї усiма доступними методами. А ще вiн - дуже ерудована людина, здатна на нестандартнi вчинки. Ось, мабуть, тому в експертiв з’явилося побоювання, що в боротьбi з Порошенком Коломойський може використати як таран свiй чи не найбiльший актив - Приватбанк.

Враховуючи, що в Приватбанку лежать грошi сотень тисяч громадян України, тисяч пiдприємств, навiть важко уявити, що може статися, якщо у цьому банку виникнуть штучно створенi проблеми. Звiсно, важко повiрити, що Коломойський здатен на те, щоб використовувати банк у полiтичних iнтересах. Але все ж, що може статися, якщо вiн наважиться на це?

Чи реалiстичний такий сценарiй?

-- У Коломойського цiлком реальна можливiсть погрожувати державi завдяки впливу свого банку на банкiвську систему й загалом на економiку, - вважає економiст Борис Кушнiрук.

- Адже власник такої потужної фiнансової установи, як Приватбанк, може спровокувати його неплатежi й таким чином створити паралiч у країнi на певний час. I в цьому - велика небезпека. Уявiть собi, що банк оголошує себе неплатоспроможним. При цьому в ньому кредитуються тисячi пiдприємств, мiльйони людей тримають там депозити. Наслiдки можливої панiки навiть важко уявити - дестабiлiзацiя країни, включно з глибоким падiнням гривнi. Отож ризик нинi є, бо Коломойський - людина доволi авантюрна й може спробувати шантажувати Порошенка створенням проблем у "Приватi" для того, щоб поставити пiд загрозу стабiлiзацiю всiєї економiки країни.

-- Я не згоден з цiєю точкою зору, - каже Олександр Савченко, екс-заступник голови НБУ. - Теоретично все можливо, але практично - майже неможливо. Це закiнчилося б погано для всiх - i для України, i для "Привату", i для групи, пов’язаної з ним. Тому найоптимальнiша стратегiя i Порошенка, i Коломойського, а точнiше - системи "Приват" та української держави - тримати лояльнiсть, нейтральнiсть одне до одного i не втягуватися в затяжнi економiчнi чи полiтичнi вiйни. А всiм iншим у будь-якому разi треба враховувати ризики.

-- Яка ймовiрнiсть того, що Коломойський ризикне використати банк у полiтичнiй грi?

-- Банк i полiтика - несумiснi речi. Якщо банк ув’язується в полiтику, то закiнчує банкрутством. З iншого боку, i держава не може воювати з "Приватом", тому що вiн дуже великий. Саме його стосується вiдомий вислiв "to big to fail", який приписують економiсту Хайману Мiнскi i який означає, що фiнансовий заклад такий великий i має таку велику кiлькiсть економiчних зв’язкiв, що його банкрутство призведе до катастрофiчних наслiдкiв для економiки. Приватбанк має бiльш як 10% банкiвських активiв. Якщо вiн збанкрутує, то збанкрутує вся банкiвська i загалом фiнансова система країни. Тому держава також не може воювати з "Приватом".

-- Усi побачили (в тому числi й сам пан Коломойський), що без спiвпрацi з державою олiгархи дуже швидко втрачають свою потугу - економiчну, фiнансову, - додає Володимир Лановий, президент Центру ринкових реформ. - Вони значно зменшують доходи, адже втрачають допуск до джерел збагачення. Тому всi олiгархи, як i ранiше, будуть загравати з владою. Вони не можуть iснувати самi собою.

Олiгархи, як правило, дуже практичнi люди. Вони хочуть сьогоднi взяти своє, а не через кiлька рокiв. Вони не мрiйники. Тому я чомусь думаю, що всi дiї Коломойського, вся критика Президента - лише для того, щоб повернути Порошенка за стiл переговорiв iз собою.

-- Яким чином усунути можливiсть тиску банку, олiгархiв на економiку?

О. Савченко: -- Наразi мiж Порошенком i Коломойським, думаю, дiє взаємовигiдний пакт про ненапад. Потiм треба приймати закон, яким буде заборонено iснування банкiв з активами, що становлять бiльш як 8% усiєї банкiвської системи. Але це можливо зробити пiсля того, як закiнчиться криза.

-- Чим саме активи понад 8% небезпечнi?

-- Тому що є така економiчна теорiя, економiчна практика й статистика, якi доводять, що якщо банкрутує банк або кiлька банкiв, сукупнiсть активiв яких перевищує 8%, це призводить до зупинки функцiонування банкiвської системи. Тому треба привести свою дiяльнiсть у вiдповiднiсть до цього закону за 3 - 4 роки. Частину активiв можна продати з прибутком. I в цьому разi залежнiсть держави вiд одного банку зменшиться.
expres.ua

 

Теги статьи: ПриватбанкКоломойськийКоломойский

Дата и время 21 июня 2015 г., 13:44     Просмотры Просмотров: 12179
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

НАБУ не подпустили к горнолыжному партнеру Коломойского
ПриватБанк не дает снять наличку, в банке сделали заявление
Осторожно, афера! Сбережения в Приват24 оказались под угрозой

После переговоров Зеленского с Коломойским на "Центрэнерго" сменилось руководство
Стало известно, как в Кабмине планируют сменить руководство “Центрэнерго”
Кадровый голод по-украински: "Укрнафта" – наше вечное и очень кривое зеркало

У справі депозитів Суркісів на $250 млн знайдені підроблені підписи
Ахметов остается самым богатым украинцем: опубликован рейтинг
Желание судей по делу “Суркисов-Привата” пройти полиграф в НАБУ не подтвердили

Шах и мат Коломойского: новым руководителем Фонда госимущества может стать президент Федерации шахмат
Сенцов о штурме ГБР музея: Почему власть также не забирает у Коломойского «Центрэнерго»?
ПриватБанк выдает кредиты под 3-9% годовых: кто и на каких условиях их получит

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.590526