АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -7°C
Харьков: -8°C
Днепр: -6°C
Одесса: 5°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -8°C
Львов: -6°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Мародери у формі на українсько-польському кордоні. Інструкція з користування "послугами" українських митників і прикордонників

Мародери у формі на українсько-польському кордоні. Інструкція з користування "послугами" українських митників і прикордонників
Мародери у формі на українсько-польському кордоні. Інструкція з користування "послугами" українських митників і прикордонників

Я вже неодноразово у своїх текстах порушував тему перетину українсько-євросоюзівського кордону.  Цей текст – узагальнення і коротка інструкція для новачків на власнихавтомобілях, як пройти той кордон з меншою морокою. 

Найперше, що треба розуміти –  усі хто з українського боку працює на кордоні: від тітки що збирає гроші біля туалету (на польському боці туалет безкоштовний. І чистий!!!) до начальника митниці – злочинці і мародери.  Це аксіома. Знаючи це правило, ви матимете більше шансів обійтися мінімальними моральними і матеріальними втратами при перетині кордону. За умови, що ви – не контрабандист і не дрібний гендляр цигарковим смородом і алкоголем –   розуміння цієї аксіоми допоможе вам суттєво зекономити час.

Отже,  коли минулого понеділка я перетинав кордон, їдучи у Варшаву, на КПП «Ягодин» побачив традиційну чергу з місцевих, які чогось чекали. Я знаю чого вони чекали – у них є якісь домовленості з певною зміною польських прикордонників і вони влаштовуються у чергу для того, щоб пройти кордон, коли на зміні ті, з ким можна домовитись. Це випливає з мого попереднього досвіду, про який можна прочитати тут.  Якщо у попередні рази я ставав у край тієї черги контрабандистів, то нині одразу поїхав на початок черги услід за іншим автомобілем теж з київськими номерами. Доїхали ми разом до прикордонника (на фото).  Бачу, переднє авто розвертається і їде у кінець черги. Під’їжджаю я. Питаю, у чому справа? Мені прикордонник, мило і багатозначно посміхаючись повідомляє наступна:

«Тут черга, у мене список і я за цим списком пропускаю»

«Тобто, Ви, замість видавати талони на в’їзд до КПП керуєте чергою?»,  - питаю я.

«Ні, я не керую, але маю список…» - пробурмотів хлопець у камуфляжі, якому якраз було б місце де-небудь в окопах на Донбасі замість торгувати тут на кордоні талончиками на КПП.

Раптом хтось дав сигнал і автомобілі почали з-позад мене їхати на КПП. Я теж поїхав. Без талончика. Доїхавши до місця, де всі поставали – вийшов з авто і пішов пішки назад. За талончиком.

Звернувся до колеги «продавця папірців» - вгодованого червоно…лицього парубка у військових строях:

«А чому мені не видали талон?» - питаю я. 

«А де Ваш автомобіль?» - питає червонопикий.

«Он стоїть на КПП, але талончика мені не дали.»

Червонопикий мовчки виписує талон, вписуючи з моїх слів номер авто і марку.

Моє наступне запитання уже з увімкненим диктофоном:

«А можете пояснити, чому мені одразу не видали талон? Що це тут у вас за бізнес і чому  прикордонник керує чергою та складає якісь списки, кого пускати?»

Червонопики прикордонник на прізвище Сачук запропонував з’ясувати це питання у колеги, який, власне, і займався згаданою протиправною діяльністю.

Підійшов до колеги. Повторив своє запитання, попросив назватися. На його бейджику не було прізвища. Він не назвався, поводив себе явно не у відповідності з інструкцією про те, як мають у такому випадку себе поводити прикордонники чи будь-які військові.

Я запропонував йому припинити протиправну діяльність і пообіцяв наступного разу, коли побачу такі речі, викликати міліцію і написати заяву та зафіксувати факт корупції.

Фото на пам’ять для фіксації  та можливої реакції керівництва. Не думаю, що керівництво прикордонної слуюби, митниці, СБУ чи хтось інший  буде реагувати. Але ж мабуть є хтось у цій державі, кому, як мені, неприємно розуміти, що за мої гроші на кордоні працюють мародери, корупціонери і  контрабандисти. 

Свідками цієї історії були інші такі ж громадяни як і я, які всерйоз сприймали розмови прикордонника про чергу. І, скоріш за все, вони таки йому заплатять за той талончик, щоб потрапити на КПП.  Оце біда, яка дає таким людям можливість і далі знищувати імідж України, продаючи талончики на в’їзд до КПП «Ягодин»

Вони з задоволенням споглядають на чергу, з насолодою дивляться, як втомлені пасажири автобусів виймають свої речі з багажника автобуса і несуть їх на перевірку. Вони самостверджуються, обмацуючи чужі речі у валізах і почуваються господарями життя, пропускаючи або не пропускаючи когось на кордоні.

Водії-перевізники розповіли про ще один спосіб заробітку прикордонників і митників. Коли автовласнику повертають документи, інколи з’ясовується, що серед документів немає техпаспорта. Ти пояснюєш, що віддав техпаспорт разом з закордонним паспортом і талоном. Тобі кажуть – що не давав. Ти переконуєш, що ти б не міг перетнути польський кордон без техпаспорта на авто. Тобі у відповідь – що твого техпаспорта не брали.  Ти у розпачі сидиш і думаєш що робити… За деякий час хтось з колег митника і прикордонника¸ який «не брав» у тебе техпаспорт, підходить до тебе і по секрету говорить, що техпаспорт щойно знайшовся і що за це треба людині подякувати. Згодом підходить  з техпаспортом той, кому треба подякувати…  Щоб зрозуміти, що схема працює, треба поїздити по близьких до кордону селах і запитати де тут живуть митники чи прикордонники. Конча-Заспа з її палацами відпочиває.

Висновок: перетинаючи кордон, пам’ятайте, що ви нікому нічого не винні. Талончик на в’їзд до КПП  - безкоштовний. І не забудьте, віддаючи документи, нагадати митнику чи прикордоннику, що паспорт і техпаспорт вам потрібно повернути. Повернути саме вам і саме  тоді, коли це має бути зроблено за їхніми інструкціями. Перебуваючи на КПП з українського боку, постійно пам’ятайте про те, що прикордонники і митники сприймають місце своєї роботи як місце заробляння грошей, мають план скільки мусять заробити і більшість за своє місце заплатила гроші. З огляду на це, тільки ваша принципова позиція врятує вас від зайвих витрат, а державу – коли принциповість стане масовою – від зіпсованого іміджу і ще більшої ізоляції.

Дуже важливо розуміти, що перетинаючи кордон, ви нікому нічого не винні і прикордонники та митники, які там стоять, охороняють ваші інтереси, а ви, як платник податків, їм за це платите. 

Я не соромлюся у висловах і готовий у суді повторити кожне слово з написаного. Як мені здається, судовий процес, навіть за результатом цієї публікації, допоміг би навести порядок на кордоні навіть щвидше, ніж звільнення чергового керівника СБУ, прокуратури, міліції, митниці чи будь-якого державного органу, який діє за тим же принципом, що і анонімний  прикордонник на КПП "Ягодин" 

На фото нижче - український контрабандист цигарко-алкоголе-бензиновоз у черзі на в’їзді в Україну 

eramedia.com.ua
 

Теги статьи: КоррупцияТаможняГраница

Дата и время 21 июня 2015 г., 18:49     Просмотры Просмотров: 9678
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Полиция расследует кражу 20 млн грн на строительстве экспресса в "Борисполь"
Во время получения взятки в 500 долларов в Харьковской области задержали военкома
Луценко простил “откаты” менеджерам ”Укргаздобычи”

Инспектор Одесской таможни шантажировал владельцев «евроблях»
В Одесской области чиновники лесхоза под видом санитарных порубок леса, воровали и сбывали по дешевке древесину
В Харькове полицейского поймали на взятке за закрытие производства

Руководство Лукьяновского СИЗО подозревают во взятках
У коррупционеров за 2018 год конфисковали всего $5 тыс
Дело капитана Волошина цинично закрыто шайкой Авакова

“Обещал порешать за деньги”: в Днепре чиновник Госгеокадастра вымогал взятку в размере 31 тысячи долларов
Экс-директор Кировоградского хлебкомбината завозил на склады отходы под видом зерна
Приключения мелкого афериста, или как рос криминальный авторитет «Костя-Калоша». Часть 1

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.065946