АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 10°C
Днепр: 14°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 10°C
Львов: 13°C
Ужгород: 17°C
Луцк: 14°C
Ровно: 13°C

Керівники й працівники НБУ зможуть брати хабарі у вигляді кредитів, - нардеп

Керівники й працівники НБУ зможуть брати хабарі у вигляді кредитів, - нардеп
Керівники й працівники НБУ зможуть брати хабарі у вигляді кредитів, - нардеп

У поки що чинній редакції статті 65 закону «Про Національний банк України» передбачено, що голові НБУ, його заступникам, членам правління НБУ та іншим службовцям Нацбанку забороняється отримувати позики від будь-яких інших кредитних установ, за винятком НБУ.

Разом з тим 18 червня Верховна Рада прийняла в 2-му читанні законопроект №2742, яким скасовано це положення.

У ході обговорення вказаної законодавчої ініціативи під час засідання Верховної Ради нардеп О. Лаврик («Самопоміч») пропонував лишити норму чинного законодавства (тобто щоб заборона отримання позик у кредитних установах, за винятком НБУ, й далі діяла). Однак ця поправка не набрала достатньої кількості голосів.

«Це означає, що працівники, члени правління Національного банку, які є посадовими особами і здійснюють контроль за діяльністю комерційних банків, зможуть в тих комерційних банках отримувати кредит, який відповідно ми вважаємо, що може бути підкупом службової особи», - зауважив під час обговорення О. Лаврик.

Цю ж пропозиція підтримав, зокрема, нардеп І. Крулько («Батьківщина»), звернувши увагу на корупційні ризики, зокрема, в контексті видачі Нацбанком кредитів рефінансування для комерційних банків.

Водночас доповідач по законопроекту – перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності М. Довбенко (Блок Петра Порошенка) зазначив, що поправка О. Лаврика на комітеті була відхилена з урахуванням трьох чинників.

«По-перше, Нацбанку скасовано всі пільгові програми для працівників, в т.ч. пільгове кредитування, які давалися за рахунок коштів, які могли б перераховуватися до бюджету. Другий аргумент: кредити в інших банківських установах будуть отримуватись на умовах публічного характеру договорів, а не в індивідуальному порядку. І третє, отримання пільг, від підконтрольних установ, службовцями Національного банку України попадає під дію законодавства про боротьбу з корупцією, тому не підтримали цю поправку», - зазначив М. Довбенко.

finbalance.com.ua

 

Теги статьи: НБУ

Дата и время 23 июня 2015 г., 13:28     Просмотры Просмотров: 3822
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.081946