АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 29°C
Харьков: 28°C
Днепр: 30°C
Одесса: 32°C
Чернигов: 28°C
Сумы: 28°C
Львов: 28°C
Ужгород: 30°C
Луцк: 29°C
Ровно: 30°C

Пацієнти під дулами іграшкових автоматів протестували проти бездіяльності МОЗ

Пацієнти під дулами іграшкових автоматів протестували проти бездіяльності МОЗ
Пацієнти під дулами іграшкових автоматів протестували проти бездіяльності МОЗ
Десятки пацієнтів вітчизняної програми замісної підтримувальної терапії прийшли під будівлю МОЗу із заклеєними ротами та під дулами іграшкових автоматів.

Так вони протестували проти бездіяльності вітчизняного Мінздоров’я стосовно 806 пацієнтів замісної терапії в Криму, які фактично опинились в статусі заручників в окупованому Криму.

Як пояснює правозахисник Павло Скала, замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) впроваджується в Україні 10 років, у т.ч. понад  8 років у лікувальних закладах АР Крим.

"В результаті зухвалої анексії Криму 806 наркозалежних громадян України - пацієнтів ЗПТ на території півострова фактично опинилися в статусі заручників через бездіяльність вітчизняного МОЗу та наміри російської влади припинити ці програми до кінця квітня, про що минулого тижня оголосили представники російської влади в окупованому Криму", - пояснює він.


 
"Позбавлення сотень пацієнтів життєво-важливого лікування може призвести до вкрай небезпечних наслідків для самих пацієнтів, їх близьких та місцевих громад. Чимало пацієнтів та члени їх сімей можуть поповнити ряди біженців з півострова саме через відсутність можливості продовжити лікування у себе вдома", - каже активіст.

Він пояснює, що сьогодні запасу лікарських препаратів для замісної підтримувальної терапії, а саме метадону та бупренорфіну, на півострові вистачить лише на тиждень-два. Пацієнтам вже місяць вимушено знижують дозування препаратів. Найскладніша ситуація з ліками у м. Севастополь.

 

Як зазначають активісти, чиновники МОЗ України понад два тижні фактично повністю ігнорували проблему і не забезпечили оперативної поставки до Криму чергової партії лікарських препаратів, навіть не зважаючи на наявність офіційного запиту МОЗ АР Крим.

 

8 квітня, десятки пацієнтів ЗПТ м. Севастополя та їх близьких пікетували місцеву адміністрацію з вимогою не допустити зупинки лікування.

Акції солідарності з пацієнтами-заручниками в Криму відбулися під посольствами Росії у Тбілісі, Вільнюсі та Кишиневі.

Учасники акції звернули увагу, що станом на сьогодні, навіть через 5 тижнів після фактичної окупації Криму, МОЗ України не вніс жодних змін та доповнень до своїх чинних наказів з питань впровадження ЗПТ в Україні, ніби нічого не сталося.

При цьому чинне законодавство РФ на період дії "перехідного періоду" до 1 січня 2015 року дозволяє виконувати накази МОЗ України, у т.ч. щодо впровадження програм замісної терапії у Криму, Тобто твердження чиновників обох держав про ніби то заборону цього методу лікування є неправдивими.

Пацієнти та громадські активісти сьогодні вимагали від керівництва МОЗ України розпочати перемовини з МОЗ Російської Федерації та міжнародними організаціями щодо недопущення різкої зупинки програм ЗПТ у Криму.

На випадок провалу перемовин пропонували від порожніх декларацій перейти до конкретних кроків щодо організації прийому пацієнтів-біженців з Криму та продовження лікування на материковій частині країни.

Для цього вже зараз необхідно здійснити перерозподіл наявних в Україні препаратів та організувати додаткові пункти надання послуг ЗПТ. 

УП


Теги статьи: МОЗ

Дата и время 09 апреля 2014 г., 19:53     Просмотры Просмотров: 2584
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Первая волна медреформы провалилась: чем это грозит украинцам
Супрун розповіла, чому не можна пропускати сніданки
Фигурант уголовных дел Федак возглавил управление здравоохранения в Харьковской области

Уляна Супрун радить пацієнтам лікарень вимагати ліки у головних лікарів
Прекращение родственной трансплантации костного мозга онкобольным детям – результат реорганизации Национальной детской специализированной больницы «Охматдет»
Думали, простуда - оказался менингит. Как украинские врачи отправляют на тот свет пациентов

Вспышка кори в Украине: число заболевших увеличилось
Кінець ери дрібних царьків в "Охматдиті"
"Его слова могут убить": уволят ли зама Супрун и в каких схемах подозревают МОЗ

Скандал с замом Супрун: всплыла информация о давлении МОЗ
Рахункова палата звернулася до НАБУ щодо зловживань в МОЗ
Шаманы и колдуны: Комаровский гневно набросился на ведомство Супрун

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056343