АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 19°C
Харків: 21°C
Дніпро: 22°C
Одеса: 25°C
Чернігів: 17°C
Суми: 16°C
Львів: 21°C
Ужгород: 27°C
Луцьк: 20°C
Рівне: 19°C

Independent: Brexit змусив шотландців викидати їжу

Читать на русском
Independent: Brexit змусив шотландців викидати їжу
Independent: Brexit змусив шотландців викидати їжу

На тлі Brexit британські фермери викинули 3,5 мільйона суцвіть брокколі

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Дефіцит робочої сили, який трапився на тлі Brexit, змусив шотландців викидати їжу. Як пише Independent, через нестачу сільськогосподарських робітників і водіїв вантажівок довелося позбутися величезного врожаю броколі та цвітної капусти.

Представники фермерського кооперативу East of Scotland Growers (ESG) підрахували, що з моменту виходу Сполученого королівства з Євросоюзу вони викинули 3,5 мільйона суцвіть броколі та 1,9 мільйона суцвіть цвітної капусти. Глава ESG Ендрю Фейчні передбачає, що до кінця року криза лише посилиться. «Ми повинні були почати заморожувати продукцію у вихідні (4 і 5 вересня), але через брак робочих не змогли законсервувати жодного плоду», – зізнався Фейчні.

Втрати врожаю відбуваються через дефіцит збирачів врожаю та брак водіїв вантажівок для перевезення овочів на холодильні підприємства. Крім того, нестача консервованих продуктів змусила ритейлерів віддавати перевагу продуктам з коротким терміном придатності, через що переповнилися склади, і тепер ніде зберігати заморозку.

Зараз ESG не вистачає 20% співробітників, а значить, що 80%, які залишилися, змушені переробляти й отримувати додаткові гроші за екстрагодини. Ендрю Фейчні побоюється, що багато хто з робітників піде, коли досягне власних фінансових цілей.

Опитування, проведене компанією Yougov, показало, що 56% з 3,5 тисячі споживачів у Сполученому королівстві відчули дефіцит товарів на полицях супермаркетів. Найскладніше дістати необхідні продукти було жителям Шотландії – про це заявили 67% респондентів з регіону. У Великій Британії ситуація трохи краща – там нестача продовольства торкнулася 57% громадян.

На початку вересня шотландські продовольчі та фермерські організації направили листа владі Великої Британії та Шотландії з проханням вплинути на кризу робочої сили напередодні зимових свят – найнапруженішого сезону для бізнесу. Вони закликали уряди полегшити в’їзд на територію Сполученого королівства іноземним громадянам, щоб до Різдва налагодити поставки продовольства. На думку виробників, це єдина можливість швидко позбутися дефіциту робочої сили й уникнути подальшого зростання цін на їжу.

Навесні поточного року повідомлялося, як британці почали відчувати наслідки Brexit. Зокрема, показники експорту товарів з Великої Британії в країни Європейського союзу знизилися в січні на 40,7% внаслідок завершення перехідного періоду після Brexit 31 грудня 2020 року.  


Теги статті: ВрожайїжаШотландіяагропродукціяФермериBrexit

Дата і час 08 вересня 2021 г., 13:34     Переглядів Переглядів: 771
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.041649