АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 25°C
Харьков: 26°C
Днепр: 28°C
Одесса: 30°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 24°C
Львов: 23°C
Ужгород: 28°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Вбивство Бузини. Несекретні матеріали

Вбивство Бузини. Несекретні матеріали
Вбивство Бузини. Несекретні матеріали

Слідчі та оперативники традиційно неохоче діляться з журналістами деталями та подробицями з матеріалів справи.

«Таємниця слідства» — за цим юридичним канцеляризмом легко приховати майже все і відбивати ним усі запити ЗМІ аж до стадії судового розгляду справи по суті. Але у гучних резонансних історіях суспільний попит на інформацію важливіший процесуальних обмежень.

Саме таким випадком стало вбивство серед білого дня у дворі власного будинку 16 квітня цього року у Києві публіциста і журналіста Олеся Бузини. Мені вдалося переконати слідство поділитися з суспільством тими матеріалами, які, з одного боку, не зашкодять йому, а з іншого пояснять, чому МВС обґрунтовано запідозрило у злочині саме Андрія Медведька та Дениса Поліщука. Це, звісно, не істина в останній інстанції. Але, без сумніву, важлива на даний час інформація. 

Відомого своєю прихильністю до політичного курсу РФ у взаєминах із Україною, апологета історичної концепції Малоросії, відвертого симпатика терористичних утворень на Донбасі та пропагандиста ідеї «Руського міра» Олеся Бузину застрелили п’ятьма пострілами з револьвера системи «Наган» саме під час великої чотирьохгодинної прямої лінії Володимира Путіна. Господар Кремля отримав можливість одразу ж прокоментувати собі на користь ніби спеціально для нього вчинений злочин: «Це не перший політичний злочин, ми на Україні маємо справу із цілою низкою таких вбивств. Ми вбивство свого Нємцова розкрили, а де вбивці цих людей? Їх просто немає, ані виконавців, ані замовників… І це намагаються не помічати ані у Європі, ані у Північній Америці». Те, що вбивство Бузини сталося на другий день після вбивства Олега Калашникова, відомого організатора проплачених мітингів Партії регіонів та «Антимайдану», тільки додало кумулятивного ефекту пропагандистському меседжу Путіна: у мирній столиці України безкарно вбивають опонентів влади, країна занурюється у хаос політичних розправ і позасудових страт незгодних. Але Олег Калашников не був настільки витребуваним медійним персонажем: в Україні його почали забувати, у Росії дуже рідко запрошували на телешоу. Натомість епатажний Олесь Бузина, автор скандальної книжки «Вурдалак Тарас Шевченко» і протягом двох зимових місяців головний редактор газети «Сегодня», був яскравою зіркою на пропагандистському медіа-ринку. З часу революції гідності, під час війни аж до самої своєї загибелі він з’являвся в ефірах російських телеканалів понад два десятків разів із нищівною критикою України, її політичного курсу, керівництва, свідомо, за переконаннями, працював знаряддям російської ТБ-пропаганди. І от його вбивають у дворі будинку № 58 по вул. Дегтярівській на виході з власного під’їзду.

 

Згідно з висновком СМЕ № 1070 від 29.05.2015, при експертизі трупа Бузини О.О. виявлено п’ять зажиттєвих вогнепальних поранень голови, шиї, грудної клітини та живота: три наскрізних та два сліпих. Смерть настала від множинних кульових вогнепальних поранень тіла з ушкодженням внутрішніх органів, з шоком і крововтратою, які є у прямому причинно-наслідковому звязку із настанням смерті. У одязі жертви було виявлено і кулю калібру 7,62 зразка 1930 року. Гільз не було, адже знаряддя вбивства — револьвер наган — поки що не знайдено.

 

 

 

Вбивць бачили одразу декілька свідків. А один з них — із найближчої відстані. Це таксист, який возив у той будинок масажистку. І того дня чекав на її повернення в автомобілі під парадним. Перед його очима і розгорнулася вся ця блискавична драма. Тепер, після затримання підозрюваних, його додатково допитують. Він свідчить про певну схожість підозрюваного Андрія Медведька зі стрільцем у Бузину, який під час скоєння злочину приховував обличчя медичною маскою та кепкою. Другий нападник так само вийшов з машини, але пострілів не робив, натомість спостерігав за навколишньою ситуацією.

Свідок- таксист :

«Ну так похож, вроде. Челюсть маленькая была, маска вот так закрывала. - У вас внутрішнє переконання сто процентів? — Нет, ну процентов 60%-70%. Тот второй тоже смахивает. Ну это 5-10 секунд. Быстро по времени. - Но стріляв той, що інтервю давав? - Да. Это точно.»

 

 

 

Окрім власне стрільців декілька свідків бачили і їхній автомобіль на місці злочину. Це Ford Focus темно-синього кольору, реєстраційний номерний знак BL 810 BW (Італія). Ось ця машина зафіксована відеореєстратором іншого автомобіля, який виїздить у той ранок з двору будинку № 58 по вулиці Дегтярівській. За версією слідства, саме на ній вбивці Бузини слідкували за ним протягом тижня, а рано вранці о 6:30 16 квітня приїхали у двір і стали чекати на жертву. А після її вбивства сіли в автівку та поїхали геть.

 

 

 

 

Згодом цей кинутий автомобіль було виявлено у дворі будинку номер 9 по вулиці Ежена Потьєе за декілька кварталів від місця злочину у тому самому районі міста. А ще неподалік під парканом біля автомобіля було виявлено кинуті речі, згодом ідентифіковані як ті, що використовували вбивці. Адже на куртці темно-синього кольору виявили сліди порохових газів. Відтак слідство отримало автомобіль Ford Focus та речі для того, щоб почати розплутувати клубок злочину. Всі ці предмети були ретельно досліджені експертами.

 

 

 

 

З висновкусудовогоексперта Андрущенка:«на поверхні наданої курткивиявлено сліди дифеніламіну та централіту 1, на поверхні штанів виявлено сліди дифеніламіну. Дифеніламін та централіт 1 є компонентами, характерними для продуктів пострілів, що здійснювалися патронами, спорядженими нітроцелюлозним (бездимним)порохом.

 

 

 

 

Висновком експерта ДНДЕКЦ МВС Сандалович № 20-585 на тій самій куртці та штанах було встановлено генетичні ознаки (ДНК-профілі) клітин, виявлених на виворотній поверхні куртки, а саме: комірі, манжет-резинці правого рукава, манжет-резинці лівого рукава, на собачці замка та клітин, виявлених на виворотній поверхні поясу-резинки штанів, які збігаються між собою та належать невстановленій особі чоловічої генетичної статі.

 

 

 

 

 

Разом із кинутими злочинцями речами було виявлено і дві медичні маски блакитного кольору, на яких, згідно з висновком експертизи, виявлено було клітини з ядрами, на яких було встановлено ідентичні генетичні ознаки (ДНК-профілі)

З висновку екперта № 900 мб експерта Кобец: Генетичні ознаки клітин з ядрами на медмасці 1 та медмасці 2 збігаються між собою та належать невстановленій особі чоловічої статі.

 

 

 

 

 

 

Таким чином слідство припускає, що один вбивця залишив свої сліди одразу на двох масках. З автомобіля Форд Фокус було знято змиви з чотирьох внутрішніх та чотирьох зовнішніх ручок дверей. Це також дало можливість встановити генетичні ознаки (ДНК-профілі) невстановлених осіб чоловічої генетичної статі.

Потім було ретельно досліджено та проаналізовано сліди у салоні автомобіля Форд Фокус та вилучено змиви з поверхні ручника, рульового керма та коробки

 

 

 

 

 

Тобто автомобілем користувалося декілька водіїв що, власне, не дивно. Але оперативники вже отримали головне: ДНК профілі двох чоловіків, які перебували в автомобілі, які носили одяг, маски і кепки, залишені біля нього та у які, згідно з показами свідків, були вдягнені вбивці під час скоєння злочину.

 

 

 

 

Одночасно було встановлено і шлях в Україну автомобіля Ford Focus темно-синього кольору, реєстраційний номерний знак BL 810 BW(Італія). З’ясувалося, що після декількох перепродажів, автівку у кінцевого продавця, свідка, озвученого на суді під ім’ям Равшан, було придбано у Києві 26 березня двома молодими людьми, які знайшли оголошення про продаж на сайті Auto.ria.com. Зустріч із ними відбулася після 17 години на вулиці Червоногвардійська, 34, де за $1400 машину було продано двом підозрюваним, якими слідство вважає саме Медведька та Поліщука. Варто додати, що продавець машини при цьому був не один (у матеріалах справи є ще покази іншого свідка) і надав слідству той мобільний номер, з якого йому дзвонили покупці, домовляючись про продаж. Відтак отримавши судові дозволи на проведення негласних слідчих (розшукових) дій (НСРД) оперативники почали ретельно вираховувати та аналізувати мобільний трафік та співставляти мобільну комунікацію з номерів, пов’язаних із номером покупця, наданим міліції продавцем автомобіля. Увесь комплекс НСРД по мобільних трафіках був насправді доволі суттєвим та масштабним. Не всі ці оперативні матеріали можна зараз оприлюднювати, але варто сказати, що саме таким чином у поле зору слідства потрапив Андрій Медведько, якого обєктивно запідозрили у причетності до злочину і почали ретельно перевіряти його звязки та проводити цілий комплекс НСРД. Виникла необхідність співставити сліди (ДНК-профілі) знайдені на кинутому злочинцями одязі та залишені ними у машині «Форд Фокус» зі зразками самого Медведька. І це було зроблено відповідно до тих статей КПК України, які регламентують проведення НСРД. Спочатку за дозволом суду було здійснено обстеження публічного недоступного місця шляхом таємного проникнення (ст. 267 КПК) у гараж, що належить батькові Медведька і де збіргався автомобіль Мерседес, використовуваний його сином. Взяті звідти змиви з керма, флакону назального спрею «КВІКС спрей назальний», недопалку сигарети Marlboro, банки з-під напою «Red Bull» збіглися із генетичними ознаками клітин з ядрами на кепці та двох медичних масках, залишених біля автомобіля Форд Фокус у дворі на Ежена Потьє, 9.

 

 

 

 

Таким чином слідство отримало перше підтвердження версії про причетність Медведька до злочину. Але його треба було перевірити ще додатково. І саме тут було використано за дозволом суду такий вид НСРД як «Негласне отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження (ст.274 КПК). 27 травня під час законного візуального спостереження за матірю Медведька неподалік приміщення дошкільного дитячого закладу по вулиці Озерній, 27 було відібрано біологічний зразок на жувальній гумці. З неї висновком судового експерта Юсковець № 1078 мб від 08.06.2015 року встановлено генетичні ознаки (ДНК-профілі). При цьому встановлено, що біологічне батьківство Медведько І.Б. відносно особи чоловічої статі, генетичні ознаки якої встановлені на кепці і двох медичних масках, виявлених біля машини Форд Фокус у дворі, не виключається, а ймовірність такої події становить 99,9914%.

 

 

 

 

 

Схожим чином було відібрано і біологічні зразки у матері Дениса Поліщука. Їх порівнювали із генетичними ознаками, встановленими на правому рукаві спортивної куртки, залишеної у дворі будинку № 9 по вулиці Ежена Потьє біля машини Форд Фокус.

 

 

 

 

 

Дані цих генетичних експертиз у сукупності із показами декількох свідків (продавця машини, таксиста та інших), масштабним та ретельним аналізом телефонних трафіків, дали підстави обєктивно запідозрити Медведька та Поліщука у скоєнні вбивства Бузини. У вже затриманих підозрюваних взяли біологічні зразки слини для ще одного прямого генетичного аналізу ДНК- профілів, виявлених на одязі та у машинах. Її результати будуть відомі невдовзі. Вони мають підтвердити або спростувати обгрунтованість цих підозр. Звісно, всі ці первинні міліцейські експертизи ще будуть неодноразово перевірятися в інших експертних установах, ставитися під сумнів захистом та ретельно досліджуватися у сукупності. Підозрювані поки що відмовляються від надання будь-яких свідчень, посилаючись на статтю 63 Конституції України і мають на це повне право. Але факт в тому, що слідство МВС мало так само повне право та усі підстави запідозрити їх у скоєні вбивства Бузини. В умисному тяжкому насильницькому злочині, який не може бути виправданий жодною політичною доцільністю. У тому разі, звісно, якщо громадяни України хочуть жити у правовій європейській державі.

АРТЕМ ШЕВЧЕНКО, директор Департаменту комунікацій МВС України, журналіст.

ОРД


Теги статьи: Бузина Олесь

Дата и время 25 июня 2015 г., 18:41     Просмотры Просмотров: 6528
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Борьба за деолигархизацию СМИ так и не началась
Запобіжний захід для Савченко обиратиме суддя, який розглядає справу про вбивство Бузини
Нацгвардейцы и рамки для посетителей. Появились фото с заседания суда по мере пресечения для Савченко

Суд по убийству Бузины окружили радикалы С-14 с файерами: красочное видео
Шевченковский суд начал рассмотрение дела об убийстве Бузины
Громкие убийства в Украине: на каких этапах расследования находятся резонансные преступления

Суд оголосив дату початку розгляду справи Бузини
100.000 украинцев всего за сутки поддержали импичмент Порошенко и обратились к США
Столичная прокуратура направила в суд дело об убийстве Бузины

Вбивство за правду. Журналісти, яких втратила незалежна Україна
Независимость и свобода слова: как убивали украинских журналистов
Как расследуют в Украине громкие уголовные дела последних двух лет

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.063705