АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 21°C
Харьков: 22°C
Днепр: 23°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 22°C
Львов: 20°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 20°C
Ровно: 20°C

“Дай копійку, бо плюну в каву”: Як Львів стає циганським табором

“Дай копійку, бо плюну в каву”: Як Львів стає циганським табором
“Дай копійку, бо плюну в каву”: Як Львів стає циганським табором

Місто окупували цигани, які не дають проходу львів’янам – гіпнотизують, обкрадають і хуліганять. Міліція киває на міську владу, а влада – на міліцію, а циган усе більше й більше.

Місто Лева останнім часом перетворилось на великий притулок для всіх і вся: сюди вимушено спочатку переїхали переселенці з Криму, згодом з неспокійного Донбасу. А тепер до Львова масово з’їжджаються й… цигани.

Про це повідомляє Львівська пошта, передає Корупція.Інфо

Якщо перших і других змусили, на жаль, обставини, то останніх бажання “підзаробити”, а точніше випросити у львів’ян грошенят або ж взагалі нахабно зняти з них золото. 

Жінки-циганки полюють на перехожих, вимагають дати їм милостиню, і, що найгірше, погрожують прокльонами. Наші і без того збіднілі люди дістають з гаманця гроші і віддають циганам, аби тільки відчепились і не наслали обіцяну біду. За щастя, коли циганки обійдуться тими кількома гривнями, а не шляхом гіпнозу змусять людину винести з хати всі коштовності!

Маленькі циганчата теж знайшли собі заняття у Львові – забігають у трамвай, співають “Червону руту”, закінчують “виступ” святим для нас гаслом “Слава Україні! Героям слава!” і збирають гроші. 

5yl-8xmjPXM

Деякі пасажири шкодують циганчат і сунуть їм гроші у пакет, деякі на них просто не зважають, а дехто таки відверто обурюється. Та дітлахи все одно продовжують бігати вагонами і жалісними оченятами випрошувати п’ятака. Особливо багато замурзаних дітей років п’яти-шести біля Львівської політехніки на трамвайній зупинці Степана Бандери – Генерала Чупринки.

Хоч львів’яни – люди щедрі і завше готові допомогти, втім, по своїй волі, а не тоді, коли хтось безцеремонно пхає руки у їхню торбу, заглядає у гаманець чи не дає проходу посеред білого дня. 

Містяни бідкаються, що ані міліція, ані місцева влада не може дати ради із циганським нашестям у Львові! То чому ж так?! Це ж безпека міста та його  громади! Ба більше, це псує імідж міста серед туристів. Справедливо обурюються й львівські роми, які ведуть осілий спосіб життя, працюють законно, не крадуть, а діти їхні вчаться у школах та вишах.

Обманюють людей, а міліція не реагує…

Раніше цигани ще й по висотних житлових будинках бродили, дзвонили у всі двері і просили грошей. Тоді люди особливо пильнували, аби вхідні двері були замкнені і небажані гості не винесли з хати все, що тільки влізе  у торбу, а то й більше. Тепер під’їзди багатоповерхівок обладнали домофонами, та цигани нікуди не ділись. Звиклі кочувати з одного регіону України в інший, вони групами приїжджають до Львова, оселяються прямо на вулиці і жебракують цілими днями.

 

“Живу на початку вулиці Степана Бандери. Сусідка розказала, що практично цілий циганський табір отаборився біля школи №3, а це зовсім поруч. Звичайно, нас це лякає, бо всім відомо, що вони за люди і якої біди можуть натворити. Донька колись одній циганці-ворожці денний прибуток із магазину віддала… Ще одна знайома майже всі гроші з хати винесла, а через годину опам’яталась на лавці в парку. І що з того, що у міліцію телефонували. Ніхто нікого не шукав! Зрозумійте, я не проти циганів, аби лишень не наживались на чужому горі”, – бідкається пані Слава.

На думку співрозмовниці, вирішити питання із такими гостями можна – бракує лише бажання, зокрема і самих міліціянтів! 

“Як так, що місто має стільки поважних посадовців, всі так багато говорять про комфорт для містян, а з циганами собі не можуть дати ради?! Аж перед туристами незручно, що у місті безпорядок і невідомі розгулюють Львовом у пошуках жертв. Думаю, треба насамперед виловити їх всіх, з’ясувати, звідки вони приїхали та з якою метою. За цим має слідкувати і міліція, бо це, як на мене, її прямий обов’язок! Людей посеред білого дня обкрадають, а вони не ловлять злодіїв!, – справедливо нарікає пані Люба.

Як так, що місто має стільки поважних посадовців, всі так багато говорять про комфорт для містян, а з циганами собі не можуть дати ради?!

Жителі міста також певні: циганський бум провокує надмірна доброта до них. “Якщо б у Львові був жорсткий контроль за всіма, хто ходить містом і жебракує, то ситуація була б куди кращою. Виходить, що циганам можна займатись шахрайством і бути непокараними чи як?! Тоді й наші люди, виходить, можуть завтра все кинути і піти у пошуках легких заробітків”, – зазначає “Пошті” львів’янин Григорій. 

З його слів, контролювати циганів повинні правоохоронці. “Нема такого за кордоном, щоб безлад у місті був, а уповноважені органи нічого суттєвого не робили. Якщо людей обкрадають, якщо до них відверто чіпляються, то цигани повинні весь час бути у полі зору міліції”, – зазначає Григорій. 

У міліціянтів свої виправдання

У міському управлінні міліції запевнили, що циган-правопорушників затримують і карають відповідно до закону. Якщо ж цигани не скоюють нічого протизаконного, міліція перед ними… безсила.

“Почнемо з того, що вони такі самі люди, як і ми з вами. Отже, для них діє та ж конституція, що й для нас. Якщо вони порушують закон, то міліція їх затримує і притягає до відповідальності. Якщо ж вони не скоюють злочин, то ми нічого не можемо їм зробити. До слова, не скажу, що цигани часто порушують закон”, – зазначив у розмовіначальник міського управління міліції Павло Гарасим.

З його слів, час до часу вдається… домовитись із циганськими баронами. “Торік у середмісті розгулювало дуже багато циганської дітвори. Ми вийшли на зв’язок із баронами, сказали, що будемо здавати дітей у сиротинці, бо ті гуляють без батьків і чіпляються до перехожих. Барони зрозуміли нас і через деякий час переїхали звідси”, – каже Павло Гарасим.

Якщо у Львові був жорсткий контроль за всіма, хто ходить містом і жебракує, то ситуація була б куди кращою
Співрозмовник також додає, що вирішити проблему із кочівниками не так вже й легко. Потрібно залучати і місцеву владу. 

“Хочемо це питання вирішувати спільно із владою міста. Треба спільно дійти консенсусу, а вже тоді чекати результату… Колись у місті були місця, куди можна було відправляти циган без документів. Зараз нічого такого нема, тому їх нема куди діти. Та й не думаю, що у місті зараз аж надто багато циган. Так, зараз літній сезон і тому їх трохи більше, ніж взимку”, – каже Павло Гарасим. 

Вина всьому… надмірна доброта

На думку директора департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськради Андрія Москаленка, цигани з’їжджаються до нас, бо тут живуть… толерантні люди. 

“Львів – дуже толерантне місто, тут досить лояльно ставляться до таких приїжджих, як цигани. Зараз піковий сезон, у місті маса туристів, а тому і цигани їдуть, бо пахне грішми. Більшість із них  приїздить до нас із Закарпаття. Їм легше заробити у Львові, бо це туристичне місто”, – пояснює Андрій Москаленко.

 

З його слів, вирішити цю проблему не так вже й легко. Потрібне мудре рішення! “Цигани – люди непостійні: сьогодні тут, завтра там. Навіть тих, хто скоїв злочин, важко знайти, бо весь час переїжджають. Треба придумати нетипове вирішення. Долучити треба і правоохоронців”, – зазначив “Пошті” Андрій Москаленко.

Як бачимо, міліція киває на міську владу, а влада – на міліцію. А циган все більше й більшає! А містяни терпіти такого не хочуть і не будуть! 

Поза тим Андрій Москаленко певен: питання на часі і вирішувати його треба, бо у місті живуть ще й інші представники ромської національності, які змушені терпіти криві погляди у свій бік власне через нахабних жебраків. “Не йдеться про якісь репресії проти циган, просто треба вийти з ними на контакт і порозумітись”, – резюмує Андрій Москаленко.

Практично цілий циганський табір отаборився біля школи №3

“Бентежить перебування представників ромської національності у парках та у центральній частині міста. Та якщо вони тут, то, вочевидь, у Львові їм непогано живеться… Цигани проситимуть гроші доти, поки люди їм даватимуть, – зазначає Ыгор Зінкевич, голова ГО “Варта-1”. – Не треба вестись на їх жалісливі очі! Так, життя зараз нелегке, але ж наші люди працюють на кількох роботах, чогось прагнуть, не йдуть красти, тобто намагаються бодай якось виживати. А цигани-жебраки лише шукають легких заробітків і наживаються на доброті”. 

Ресторатори обурені: цигани псують їжуі чіпляються до людей

Неабияк дратує  і обурює нашестя циган-жебраків і рестораторів Львова. Мовляв, ті заважають відвіду­вачам обідати, крадуть їхнє майно і дозволяють собі псувати їжу, коли люди не дають їм милостиню. 

“Ми вже не знаємо, як з ними боротись і куди звертатись… Вони псують їжу, крадуть речі гостей закладу або, щонайгірше, кидаються з кулаками на персонал. У нас вже є два постраждалих офіціанти і один адміністратор. Люди навіть звертаються до лікарів після інцидентів. Жебраки дуже агресивні і дозволяють собі аж надто багато”, – нарікає ресторатор, член Гільдії рестораторів Львова Вардкес Арзуманян. 

З його слів, причина такого безпорядку – відсутність патрульних. “Це можна було б дуже легко вирішити, якби місто патрулювали. Тоді б їх ловили і жодних проблем із циганами не було б! Бо, коли трапився інцидент і циганка надокучала відвіду­вачам, персонал подзвонив у міліцію. Там сказали, що “вони нічого не можуть вдіяти”. Якщо цигани вкрадуть щось, то тоді телефонувати їм”, – каже Вардкес Арзуманян.

korupciya.com

 

Теги статьи: ЛьвовЦыгане

Дата и время 28 июня 2015 г., 10:07     Просмотры Просмотров: 8517
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Во Львове задержали руководителей коммунального предприятия за вымогательство
Львовский облсовет прекратил существование двух областных больниц
Во Львове пытались ограбить дом гендиректора медиахолдинга Садового

Во Львове за взятку задержан начальник управления ГСЧС
На Львовщине зафиксирована рекордная вспышка коронавируса
Во Львове разрушился балкон, на котором были люди: много пострадавших

Во Львове у врача в кабинете нашли 200 тысяч
За сутки на Львовщине выявили 50 новых случаев COVID-19, всего 1563 инфицированных, - горсовет
Как депутат-контрабандист Григорий Козловский «заработал» за год почти 100 миллионов и увеличил свои доходы вдвое

Во Львове простились с бойцом, погибшим еще в начале войны на Донбассе
Во Львове простились с погибшим на Донбассе десантником, которого шесть лет считали пропавшим без вести
«Конституция - вечная, а коронавирус - временный». Суд отказался штрафовать львовян за нарушение карантина

Комментарии:

comments powered by Disqus
06 июня 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.143776