АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 11°C
Днепр: 13°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 10°C
Львов: 5°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 7°C
Ровно: 6°C

Прокурора Офісу генпрокурора звинувачують у «винесенні» 6000 доларів, що були речовим доказом

Прокурора Офісу генпрокурора звинувачують у «винесенні» 6000 доларів, що були речовим доказом
Прокурора Офісу генпрокурора звинувачують у «винесенні» 6000 доларів, що були речовим доказом

Голосіївський суд Києва почав розгляд справи за обвинуваченням прокурора Офісу генпрокурора у привласненні і речових доказів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 12 жовтня.

Під час розслідування справи про можливе вимагання та отримання неправомірної вигоди директором ТОВ «Брокерський центр» використано кошти у сумі 6000 доларів США та 5000 гривень, які належать державі в особі ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Ще в листопаді 2015-го директора ТОВ «Брокерський центр» виправдали. Але гроші, надані СБУ для контрольованої передачі хабара, зникли.

З 11 вересня 2019 року ДБР розслідує справу за фактом розтрати, привласнення майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем посадовцями прокуратури міста Києва під час розслідування кримінального провадження.

Обвинувачення висунули колишньому слідчому в особливо важливих справах 1 слідчого відділу слідчого управління прокуратури міста Києва Льву Трубнікову, який займався цією справою. Сьогодні він працює прокурором в Офісі генпрокурора.

У підготовчому засіданні Трубніков і його адвокат клопотали про закриття справи на тій підставі, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування. Також йшлося про повернення обвинувального акту прокурору, оскільки він затверджений не уповноваженою особою, в обвинувальному акті не встановлено та не зазначено форми вини, мотив і мету скоєння злочину, не відома точна дата вчинення злочину, не встановлений точний розмір матеріальних збитків та ін. В обвинувальному акти не вказано місця вчинення злочину, тільки, що відбулось «винесення» коштів з приміщення прокуратури, яких на той час було декілька зокрема у Шевченківському та Голосіївському районах Києва.

Обвинувачений говорив, що йому незрозуміле обвинувачення, зокрема формулювання щодо виникнення умислу на незаконне збагачення, організаційно-розпорядчих функцій він мав, не зрозуміла дата скоєння злочину, чому стверджується, що заволодів саме 27 лютого 2015-го, коли був найвищий курс долара.

Прокурор повідомлено про підозру в службовій недбалості (ч.2 ст.367 ККУ) в жовтні минулого року. У грудні підозру змінили на більш тяжку за ч.4 ст.191 ККУ — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

28 грудня минулого року розслідування було завершено і почалась процедура ознайомлення із матеріалами справи. Піозрюваний із захисниками начебто ухилялися від ознайомлення, а тому судом було встановлено строк для ознайомлення до 25.03.2021.

У жовтні суд завершив підготовче судове засідання і призначив обвинувальний акт до розгляду. Головне управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області має статус потерпілого.

Трубніков відомий як слідчий участю у справі «діамантових прокурорів». У березні 2015-го, приблизно через місяць з того дня, коли нібито сталося заволодіння грошима, замгенпрокурора Давид Сакварелідзе повідомив, що слідчих у справі «діамантових прокурорів» Льва Трубнікова і Віталія Опанасенка звільняють. Сакварелідзе анонсував на Різницькій акцію підтримки «команди, яку намагаються цинічно витиснути з ГПУ в якості помсти за принципову позицію в боротьбі з корупціонерами».

У листопаді 2016-го Трубніков та інші слідчі з групи були відсторонені від розслідування справи «діамантових прокурорів» через неефективність.

12 квітня 2017 року Трубнікова звільнили з посади старшого слідчого в особливо важливих справах відділу з розслідування злочинів, скоєних працівниками прокуратури Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ. Цьому передувало рішення про ліквідацію у структурі та штатному розписі Генеральної прокуратури України Генеральної інспекції, а її штат в кількості 32 одиниць зараховано до резерву Прокуратури. Однак посаду старшого слідчого, яку обіймав Трубніков, ліквідували. Він оскаржував своє звільнення.

У квітні 2018 Київський апеляційний адмінсуд поновив Трубнікова на роботі. Суд вирішив, що формальні зміни у структурі Генеральної прокуратури України не можуть бути достатньою підставою для звільнення. Крім того, ГПУ, всупереч вимогам законодавства, не було вирішено питання про працевлаштування позивача на посадах щодо яких він висловив згоду на призначення. Сьогодні Трубніков працює в Офісі генпрокурора – прокурором третього відділу ПК ДПК у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів.


Теги статьи: Сакварелидзе ДавидОпанасенко ВиталийКиївТрубников ЛевТОВ Брокерский центрДБРпривласнення коштівОфіс генпрокурораПрокурор

Дата и время 19 октября 2021 г., 20:52     Просмотры Просмотров: 468
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
28 мая 2022 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.104054