АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -1°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -2°C
Львов: 1°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

Кадиров Путіну не помічник: у Чечні назрівають бунти

Кадиров Путіну не помічник: у Чечні назрівають бунти
Кадиров Путіну не помічник: у Чечні назрівають бунти

Міжнародна кризова група (ICG) опублікувала доповідь “Чечня: внутрішнє зарубіжжя”, яка є першою з 2006 року комплексною доповіддю цієї організації про політичну ситуацію в республіці, заснованою на польових дослідженнях і багаторічній роботі в регіоні. 

У доповіді відзначається, що в Чечні зростає конфліктний потенціал в усіх напрямках: політика, економіка, релігія і т. д. Експерти вважають, що при зміні політичної кон’юнктури в Кремлі “держава в державі” Рамзана Кадирова здатна створити для Москви великі проблеми; і навпаки – Кадиров без підтримки президента РФ Володимира Путіна опиниться в центрі одразу кількох конфліктів, що здатне значним чином дестабілізувати обстановку в регіоні.

Відзначається, що саме політичного вирішення конфлікту в Чечні не відбулося: влада в республіці знаходиться у одного клану, всі незадоволені придушені силою, а примирення між чеченцями і росіянами не відбулося. Легальна демобілізація колишніх бойовиків пройшла без ретельної перевірки, методом інтеграції в структури місцевого МВС, яке підпорядковується особисто Кадирову.

Федеральні силовики незадоволені слабким контролем Москви за Чечнею і, судячи з ситуації навколо вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова, готові докласти зусиль для зміщення глави чеченської республіки. Економіка Чечні значним чином залежить від вливань з федерального бюджету, що при недостатньому контролі з боку Кремля створює умови для масштабної корупції. Силовий контроль Грозного над населенням Чечні забезпечує можливість стягувати побори з малого бізнесу і навіть бюджетників.

Підкреслюється, що в ідеологічній сфері Рамзан Кадиров одночасно розвиває чеченський націоналізм, російський патріотизм, путінізм і примусову суфійську ісламізацію.

Крім цього, спостерігається існування культу особи самого Кадирова. Незадоволеними виявляються та придушуються салафіти, ті мусульмани, які вважають культ особистості порушенням релігійних приписів. Фактична заборона на відкрите обговорення депортації чеченців за часів Сталіна підсилює невдоволення в постраждалих сім’ях.

Крім цього, не розслідувані злочини федеральних військ, а також викрадення і тортури, в яких могли бути замішані чеченські силовики. Законодавство РФ в Чечні фактично не діє. Судді знаходяться під тиском влади. Влада пропагує принцип колективної відповідальності родичів терористів.

Наприкінці травня Громадська організація “Відкрита Росія” випустила фільм “Сім’я”, що розповідає про реальну ситуацію в сучасній Чечні, всемогутньому чолі республіки Рамзана Кадирова і його взаєминах з федеральним центром. У фільмі розповідається, що таке особиста армія Кадирова, скільки грошей витрачається на Чечню, як в республіці гноблять і переслідують простих громадян.

Наприкінці червня Держдепартамент США в своїй щорічній доповіді про ситуацію з правами людини в різних країнах світу жорстко розкритикував Росію. Зовнішньополітичне відомство США вважає, що в РФ склалася авторитарна політична система, а російський парламент сильно залежить від виконавчої влади.

patrioty.org.ua/


Теги статьи: ПутинКадыровБунтАкции протестаЧечня

Дата и время 30 июня 2015 г., 10:56     Просмотры Просмотров: 5322
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Российский депутат: Путин умышленно уничтожает Россию и россиян
Трамп провел телефонный разговор с Путиным
Полиция начала отнимать палатки у митингующих на Майдане

Путин похвастался перед президентом Чехии планами по Донбассу
"Рошен" и Достоинство. Активистки Femen разделись под офисом Порошенко
Кадыров убивал русских. Он герой России. Почему Бандера плохой? Россиянин просто объяснил, что происходит на самом деле

В Грузии прошли протесты против произвола неукраинской власти в Украине в отношении грузин — источник
Россия уходит из Сирии: Путин сделал заявление
Сегодня перекроют движение в центре Киева

На годовщину революции на Майдане вновь обещают поставить палатки
Царь хороший: большинство россиян верят, что от Путина скрывают правду о ситуации в стране
Путин устал: на Западе заговорили о громкой отставке

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 ноября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.081493