АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 25°C
Днепр: 26°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 23°C
Львов: 12°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 12°C
Ровно: 11°C

Кадиров Путіну не помічник: у Чечні назрівають бунти

Кадиров Путіну не помічник: у Чечні назрівають бунти
Кадиров Путіну не помічник: у Чечні назрівають бунти

Міжнародна кризова група (ICG) опублікувала доповідь “Чечня: внутрішнє зарубіжжя”, яка є першою з 2006 року комплексною доповіддю цієї організації про політичну ситуацію в республіці, заснованою на польових дослідженнях і багаторічній роботі в регіоні. 

У доповіді відзначається, що в Чечні зростає конфліктний потенціал в усіх напрямках: політика, економіка, релігія і т. д. Експерти вважають, що при зміні політичної кон’юнктури в Кремлі “держава в державі” Рамзана Кадирова здатна створити для Москви великі проблеми; і навпаки – Кадиров без підтримки президента РФ Володимира Путіна опиниться в центрі одразу кількох конфліктів, що здатне значним чином дестабілізувати обстановку в регіоні.

Відзначається, що саме політичного вирішення конфлікту в Чечні не відбулося: влада в республіці знаходиться у одного клану, всі незадоволені придушені силою, а примирення між чеченцями і росіянами не відбулося. Легальна демобілізація колишніх бойовиків пройшла без ретельної перевірки, методом інтеграції в структури місцевого МВС, яке підпорядковується особисто Кадирову.

Федеральні силовики незадоволені слабким контролем Москви за Чечнею і, судячи з ситуації навколо вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова, готові докласти зусиль для зміщення глави чеченської республіки. Економіка Чечні значним чином залежить від вливань з федерального бюджету, що при недостатньому контролі з боку Кремля створює умови для масштабної корупції. Силовий контроль Грозного над населенням Чечні забезпечує можливість стягувати побори з малого бізнесу і навіть бюджетників.

Підкреслюється, що в ідеологічній сфері Рамзан Кадиров одночасно розвиває чеченський націоналізм, російський патріотизм, путінізм і примусову суфійську ісламізацію.

Крім цього, спостерігається існування культу особи самого Кадирова. Незадоволеними виявляються та придушуються салафіти, ті мусульмани, які вважають культ особистості порушенням релігійних приписів. Фактична заборона на відкрите обговорення депортації чеченців за часів Сталіна підсилює невдоволення в постраждалих сім’ях.

Крім цього, не розслідувані злочини федеральних військ, а також викрадення і тортури, в яких могли бути замішані чеченські силовики. Законодавство РФ в Чечні фактично не діє. Судді знаходяться під тиском влади. Влада пропагує принцип колективної відповідальності родичів терористів.

Наприкінці травня Громадська організація “Відкрита Росія” випустила фільм “Сім’я”, що розповідає про реальну ситуацію в сучасній Чечні, всемогутньому чолі республіки Рамзана Кадирова і його взаєминах з федеральним центром. У фільмі розповідається, що таке особиста армія Кадирова, скільки грошей витрачається на Чечню, як в республіці гноблять і переслідують простих громадян.

Наприкінці червня Держдепартамент США в своїй щорічній доповіді про ситуацію з правами людини в різних країнах світу жорстко розкритикував Росію. Зовнішньополітичне відомство США вважає, що в РФ склалася авторитарна політична система, а російський парламент сильно залежить від виконавчої влади.

patrioty.org.ua/


Теги статьи: ПутинКадыровБунтАкции протестаЧечня

Дата и время 30 июня 2015 г., 10:56     Просмотры Просмотров: 5463
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

The Daily Beast: Купил ли Путин чемпионат мира? ФБР об этом молчит – пока
Украина ввела санкции против друга Путина и его семьи
Трамп озвучил возможную дату встречи с Путиным

После разговора с Порошенко Путин срочно созвал Совбез РФ
«Я ненавижу эту власть. Я хочу, чтобы все эти люди сгнили живьем. Начиная с Того, Кто Ни При Чем» — россиянка о режиме Путина
Обсудили обмен пленными: у Порошенко раскрыли подробности телефонного разговора с Путиным

Россияне поймали Путина на очередной лжи: детали
Вслед за Харьковом потасовку устроили и в Киевском горсовете: Кличко закрыл рот активистке рукой
"Продал бы квартиру": украинский журналист захотел взять интервью у Путина

Назван "троянский конь" Путина в Украине
Сенцову сказали, как поступить с Путиным
Оскорбившего Украину комментатора уволили по звонку от Путина

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 июня 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.14728