АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 26°C
Харьков: 24°C
Днепр: 21°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 25°C
Сумы: 23°C
Львов: 31°C
Ужгород: 36°C
Луцк: 28°C
Ровно: 28°C

Завод "Більшовик" у Києві продали за 1,43 мільярда гривень

Завод "Більшовик" у Києві продали за 1,43 мільярда гривень
Завод "Більшовик" у Києві продали за 1,43 мільярда гривень

ТОВ "Дженерал комерс" стало переможцем аукціону з продажу 100% акцій АТ "Перший Київський машинобудівний завод" (колишній завод "Більшовик"), запропонувавши за них 1 млрд 429 млн 17 тис.грн.

Як передає кореспондент УНІАН, під час аукціону учасниками було зроблено лише два кроки.

Спочатку стартова ціна активу в 1 млрд 389 млн 017 тис. грн зросла на 20 млн грн, а далі переможець торгів запропонував остаточну ціну.

За словами Голови Фонду державного майна Дмитра Сенніченка, переможець аукціону має не тільки перерахувати до держбюджету 1,43 млрд грн, а ще й погасити борги підприємства перед співробітниками, борги з єдиного соціального внеску та інші борги в обсязі, який перевищує 400 млн грн.

"Придбання активу - це, безумовно, лише перший крок на шляху до нового життя цього підприємства. Велика приватизація - це великі інвестиції, і вкладена одна гривня в об’єкт приватизації дає після цього кумулятивний ефект в 4-6 гривень на вкладену гривню в розвиток території, створення робочих місць і створення добробуту України", - сказав він.

Планується, що територія "Першого Київського машинобудівного заводу"(завод "Більшовик"), а це 35 гектарів, буде використана під забудову.

Завод "Більшовик":

Завод заснований в 1882 році підприємцями-чехами Я.Гретером і І. Криванеком під назвою "Київський чавуноливарний і механічний завод". Випускав чавунну арматуру, болти, гайки, ремонтував машини.

У 1888 році був оформлений як акціонерне товариство "Київський машинобудівний завод Гретера, Криванека і К°", яке в 1890 році приступило до будівництва (на тій же території) нового заводу. Став найбільшим машинобудівним підприємством міста. Виробляв обладнання для цукрових заводів, парові котли, насоси тощо.

У 1896 році на нижегородському ярмарку заводу присуджено золоту медаль за парову машину.

У 1919 році після націоналізації завод отримав назву "Перший державний Київський машинобудівний завод", згодом отримав назву ПАТ "Науково-виробниче підприємство "Більшовик".

10 Травня 2018 року змінив назву на АТ "Перший київський машинобудівний завод" (АТ "ПКМЗ").


Теги статьи: Дженерал КоммерсПриватизаціяФонд державного майнааукціонЗавод Большевик

Дата и время 27 октября 2021 г., 12:11     Просмотры Просмотров: 448
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.040258