АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -3°C
Днепр: -2°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -3°C
Львов: 3°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 3°C
Ровно: 1°C

Квіташвілі став жертвою своєї самовпевненості

Квіташвілі став жертвою своєї самовпевненості
Квіташвілі став жертвою своєї самовпевненості

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі з дуже високою імовірністю в найближчий час безславно залишить свій пост

Сьогодні Фракція "Блоку Петра Порошенка" запропонувала розглянути питання відставки міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі. І хоча для звільнення Квіташвілі потрібне консолідоване рішення коаліції, за даними джерел depo.ua, відставка міністра охорони здоров’я - це лише питання часу.

На жаль, за більш ніж півроку своєї діяльності Олександр Квіташвілі так нічого і не змінив в одній з найкорумпованіших сфер України. Хоча на початку його каденції здавалося, що саме грузин-реформатор принесе довгоочікувані зміни в українську медицину.

Зрештою про найближчу відставку яскраво говорить, як і нинішня заява Фракції "Блоку Петра Порошенка", так і цілеспрямована підготовка суспільства протягом кількох останніх місяців. Бо ж останнім часом кількість скандальних новин, пов’язаних з МОЗ - зашкалювала. Чого варта лише новина про те, як чиновники Квіташвілі привласнили понад 52 млн грн,призначених для закупівлі препаратів для ВІЛ-інфікованих.

А згадаймо грандіозний скандал, пов’язаний з закупівлею ліків для ВІЛ-інфікованих, який розгорівся наприкінці травня. За версією МОЗ, сталося це через те, що фірма "Вектор Фарма", яка мала до 19 червня поставити ліки (ламівудін/зидовудін и ефавіренц) і отримала за це гроші, фактично "кинула" міністерство та самоліквідувалася.

І це був далеко не єдиний прокол Квіташвілі. Такі ж проблеми виникли з проведенням тендерних закупівель тест-систем для забору крові, а також з закупівлею вакцин від туберкульозу, яких і досі нема у лікарнях.

Хоча будьмо реалістами. Неспроможність Квіташвілі змінити ситуацію стала зрозуміла ще у квітні. Адже саме тоді міністр заявив, що впровадити страхову медицину в Україні - неможливо, тобто фактично капітулював перед українською корупційною системою. Хоча на початку своєї каденції він говорив кардинально протилежні речі. Так, у грудні минулого року він заявив, як збирається до кінця 2015 року запустити в Україні програму страхової медицини.

Цілком очевидно - Квіташвілі повторив шлях колишнього майданівського міністра - Олега Мусія. Його попередника, до речі, також вигнали через провал у тендерних закупівлях та відсутність жодних реформ. Хоча насправді розрубати корупційний вузол у боротьбі з тендерною мафією Мусію, як і Квіташвілі, не дали жодної можливості. На це, як і тоді, не було жодної політичної волі, націленої на реформи, а був лише голий популізм. Заради справедливості варто додати, що цієї ж волі до змін не виявили і самі міністри. Ані Мусій ані Квіташвілі за великим рахунком так і не продемонстрували особливого бажання щось міняти у своїй сфері.  Щодо останнього, то він не повинен був погоджуватися на посаду, не отримавши можливості привести в міністерство власну команду та певний карт-бланш на реформи. Зворотнє говорить або про банальне небажання всерйоз братися за реформи, або ж про зависоку самовпевненість. Як би там не було, але півроку роботи Квіташвілі не принесли жодного результату і його відставка виглядає цілком виправданою.

Отже, тендерна мафія отримала чергову перемогу без особливих втрат, а Квіташвілі, як зрештою і Мусій, став гарною ширмою, завдяки якій вдалося потягнути час і прокрутити закулісні справи.

depo.ua


Теги статьи: Квиташвили Александр

Дата и время 30 июня 2015 г., 22:37     Просмотры Просмотров: 2657
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
24 ноября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053118