АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 21°C
Днепр: 22°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 20°C
Львов: 17°C
Ужгород: 21°C
Луцк: 18°C
Ровно: 19°C

Сергій Надал продав дружині Романа Заставного приміщення в центрі Тернополя за мізерні кошти

Сергій Надал продав дружині Романа Заставного приміщення в центрі Тернополя за мізерні кошти
Сергій Надал продав дружині Романа Заставного приміщення в центрі Тернополя за мізерні кошти

Приміщення магазину “Світоч” площею 518 квадратів, що на бульварі Т. Шевченка, продали за середньою ціною 450 доларів за метр, згідно з курсом 2013 року. Ринкові ціни в рази вищі. Приміром, минулоріч “Нашу кухню” продавали по 1500 доларів за метр квадратний

Менше двох мільйонів гривень отримала громада Тернополя від продажу одного з найцентральніших приміщень. Покупець вигідної нерухомості пов’язаний із міською радою.

Разом з тим, попередній користувач висуває майнові претензії до мерії на 1 мільйон 300 тисяч. Якщо виграє суд, платитимуть з казни.

У рази дорожче

Інформацію про аукціон із приватизації приміщення магазину “Світоч” працівники міської ради опублікували в газеті міської ради від 24 липня 2013 року і на сайті. Стартова ціна, яку визначив незалежний оцінщик Володимир Міхненко, – 1 мільйон 894 тисячі 440 гривень. Заявки покупців приймали до 9 серпня. А переможця визначили вже 15 серпня. Зголосився на аукціон, за інформацією мерії, один покупець – ТОВ “Ресурс Лімітед”.

“Згідно з п. 7 ст. 17 ЗУ “Про приватизацію невеликих державних підприємств у випадку, якщо на аукціон з продажу об’єкта малої приватизації надійшла заява від одного покупця, зазначений об’єкт може бути проданий безпосередньо такому покупцеві за запропонованою ним ціною, але не нижче початкової ціни”, – написав у відповідь на запит заступник мера Володимир Камінський.

Ціну ТОВ не збільшувало. Тому офіційна вартість приміщення така ж, як встановив оцінщик. Загальна площа об’єкта – 518,3 кв. м. Із них площа першого поверху – 292,8 м. кв. Виходить, що вартість приміщення на першому поверсі – 1 млн 467 тис. 960 грн, або 619 доларів за метр. Площа підвальних приміщень – 225 кв. м. Їхня вартість – 426 тис. 480 грн, або 233 долари за метр. Середня ціна — 450 доларів за 1 кв. м. Усі ціни у валюті для об’єктивності вказуємо за курсом 2013 року – 8,1 грн за долар.

- Знаєте, скільки коштує метр комерційної нерухомості у центрі міста? – запитав телефоном читач, який назвався Ярославом. – Не знаєте? Близько 1000 доларів. А знаєте, за скільки загнали “Світоч”? Я вам скажу: близько 400 доларів за метр. Поцікавтесь, чому така ціна і хто купив.

У цінах чоловік не помилився, щоправда, не врахував, що загальна площа включає і підвальні приміщення, які дешевші. На сайті www.dom.ria, де є тисячі оголошень про продаж нерухомості, зокрема й комерційної, ціни за метр підвального приміщення у центрі Тернополя сягають 600-1000 доларів. Офісні дорожчі – 1000-2000 доларів за кв. м. Проте усі варіанти, які ми знайшли, мають площу менше 100 квадратів. Великі та просторі коштують дорожче. Як приклад, приміщення “Нашої кухні” загальною площею 225 метрів. Його минулого року продавали за середньою ціною 1500 дол./кв.м. Якби і приміщення “Світоча” продали за схожою ціною, місто могло б отримати втричі більшу суму.

Мерія формально чиста

Отож покупець приміщення “Світоча” – ТОВ “Ресурс Лімітед”. Його зареєстрували за два місяці до продажу приміщення. Один із засновників – Юрій Пилипчук. Він і є керівником товариства. Чоловік також є співзасновником фірми “Максима”, яка охороняє міську раду. Крім того, “Максима” після перерозподілу господарства міста отримала в обслуговування частину ліфтового господарства. Інша співзасновниця “Ресурс Лімітед” – Оксана Заставна – дружина екс-мера Тернополя та депутата мерії Романа Заставного.

Приміщення продали без жодних порушень, переконує Сергій Надал.

- За хронологією подій 13 лютого 2013 року рішенням Тернопільської міської ради приміщення за адресою “бульвар імені Тараса Шевченка, 23″ загальною площею 518 квадратних метрів затвердили до приватизації шляхом продажу на аукціоні, – каже пан Надал. – Згодом, 20 лютого, це рішення опублікували в газеті “Тернопіль Вечірній”. Крім того, листом від 11 березня профільне управління міської ради попередило колишнього користувача ПП “Торговий Дім Тернопіль” про виставлення приміщення на продаж шляхом проведення аукціону.

Попередній користувач, як каже мер, заборгував за приміщення більше півмільйона гривень. Цю суму він повинен сплатити за рішенням суду, в якому мерія виграла.

- Рішенням виконавчого комітету створена постійно діюча комісія, яка проводить конкурс із відбору експертів. Останніх залучають для проведення експертної оцінки, – додає міський голова. – Ціну встановлює не міська рада, а виключно експерт. Був переможець конкурсу, який провів незалежну оцінку, і визначив ринкову вартість приміщення.

Також, як пояснив мер, був обов’язковий елемент – рецензування. Його провела незалежна фірма. Вона й надала висновок щодо відповідності звіту про незалежну оцінку вимогам нормативно-правових актів та діючій ринковій ціні. Аукціон, як каже Сергій Надал, також проводила не міськрада, а спеціалізоване підприємство “Універсальна земельна товарна біржа”.

Мільйонні збитки

Наш журналіст зв’язався з незалежним експертом Володимиром Міхненком, який оцінював приміщення “Світоча”. Чоловіка хотіли запитали, чому він встановив ціну, яка порівняно з пропозиціями на dom.ria щонайменше на третину нижча. Пан Міхненко повідомив, що ані часу, ані бажання давати коментар не має.

Поспілкувався кореспондент і з керівництвом ПП “Торговий Дім Тернопіль”, яке орендувало приміщення з 1999 року.

- Коли приміщення продають, воно має бути вільним та без обтяжень – тобто без майна, меблів, продукції, укладених угод, – каже юрист підприємства Тарас Козак. – На момент відчуження приміщення у нас ще були укладені угоди. Без попередження прийшли якісь люди і захопили магазин. Не впускали працівників. Тобто одного дня магазин працює – з технікою, товарами на полицях та складах, людьми. А вже наступного дня – ні. Блокували приміщення два місяці. Потім, це вже з Інтернету дізнались, приїхав під двері магазину ЗІЛ, в який вивантажили весь спиртний відділ, частину товарів. Решта зараз валяється, через вікна видно й те, що частини техніки немає, а деяка – в незрозумілому стані.

ПП “Торговий Дім Тернопіль” звернулося до суду з двома позовними заявами. Відповідачем зазначили “Ресурс Лімітед”. В одній заяві вимагають компенсувати вартість знищених товарів, а в іншій – техніки та майна. Загальна сума вимог – більше трьох мільйонів гривень. Бо ж із магазину, як пояснив юрист, їм нічого не дали вивезти. Зараз тривають суди, які й поставлять крапку у відшкодуванні.

- Крім того, готуємо ще одну позовну заяву, в якій вимагатимемо в міськради відшкодування 1 мільйона 300 тисяч гривень, – каже юрист. – Ця сума – вартість реконструкції та ремонту, які ми провели в 2012 році. Всі документи у нас є. Приміщення фактично нове. Так що будемо судитися, бо іншого варіанту немає.

Отримала “RIA плюс” коментар і від співзасновника та керівника “Ресурс Лімітед” Юрія Пилипчука.

- Я купив приміщення на аукціоні, – каже пан Пилипчук. – Після купівлі я лише раз приходив у магазин та попередив, що купив його. Попросив звільнити приміщення. Мені сказали, що будуть судові справи, приходили до мене на роботу. Домовилися, що ні я туди не заходжу, ні вони. Вони пломбували, виносили продукти. Це я точно знаю. Частина продукції зіпсувалася. Були комісії, санстанція. Але я в тому участі не брав, вирішив просто зачекати. Я вже рік не можу потрапити у своє приміщення. Пишу скарги на міськраду. Прошу дати мені доступ. Я придбав приміщення, але користуватися ним не можу. Поки чекаю.

Змінювати призначення зазначеної площі Юрій Пилипчук не планує. Там буде магазин.

До речі, орендна плата за приміщення “Світоча”, згідно з останнім договором оренди від 2012 року, становила 28 тисяч 753 гривні на місяць із ПДВ. Тобто майже 350 тисяч на рік. Як альтернативу продажу мерія могла знайти іншого орендаря, якщо попередній недобросовісний. Натомість продали за сумнівною ціною та можливими наслідками для міської казни. Ми будемо стежити за ситуацією та судовими справами.

Андрій Шкула, 20 хвилин


Теги статьи: ТернопольЗаставныйНадал

Дата и время 13 апреля 2014 г., 21:10     Просмотры Просмотров: 9314
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Вышла покурить и рухнула с третьего этажа. Невероятные приключения беременной в Тернополе
’’Я не буду вам больше отвечать’’: в Тернополе провели любопытный эксперимент с иностранцами
В Тернополе в торговом центре на школьника упал баллон с газом

В Тернополе студентка из Нигерии заболела малярией
В Тернополе разыскивают мошенницу, которая, представляясь ясновидящей, завладела миллионом гривен
В Тернополе пьяный парень выпал с террасы ресторана на 6 этаже и выжил

"Почему прапор УПА?" Россиянин восхитился украинским городом
В Тернополе сообщили о подозрении нарушителю ПДД, который закинул взятку в окно полицейского авто
Суд оштрафовал начальницу Тернопольской таможни за препятствование НАБУ

В Тернополе полицейские грабили людей на вокзале
В Тернополе полицейские задерживали курильщиков на вокзале и разводили их на золото и смартфоны
Под Тернополем поезд сбил насмерть пожилую женщину

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.108884