АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

У МІП шукають форму «покарання» для журналістів, які розкриють військову таємницю

У МІП шукають форму «покарання» для журналістів, які розкриють військову таємницю
У МІП шукають форму «покарання» для журналістів, які розкриють військову таємницю

У Міністерстві інформаційної політики  пояснили суть законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення інформаційного режиму проведення антитерористичної операції». Тим самим заступник профільного міністра Тетяна Попова, у офіційних коментарях, роз’яснює, чого саме «чекатимуть» від журналістів, які працюють у зоні проведення АТО. Також чиновниця натякнула на те, що ЗМІ, які видаватимуть військові таємниці, понесуть поки не відому, проте «прийнятну форму покарання». 

Новину повідомляє «Преса України».

Після інциденту із координаторам групи «Інформаційний спротив», народним депутатом Дмитром Тимчуком заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова надала офіційний коментар редакції «Преси України» з приводу нещодавньої заяви: «іноземним ЗМІ потрібно знімати власні сюжети, а не просто перекладати Лисенка чи Тимчука». 
Відтак Попова пояснила, що сам Законопроект №2050а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення інформаційного режиму проведення антитерористичної операції» покликаний максимально обмежити права і свободи  журналістів у висвітленні інформації з АТО.
 
«Вимоги закону занадто жорсткі та можуть спричинити інформаційний вакуум. Натомість нам необхідно знайти прийнятну форму «покарання»  для журналістів, які під час зйомок у зоні АТО порушили заборону на публікацію локації, облич спецназівців чи об’єктів. Це можна робити через інформування про такі випадки з боку журналістських об’єднань (як це робили в США під час Другої світової війни), можливо, при повторному порушені має бути відмова у видачі нової прес-карти АТО», - йдеться у коментарі Попової.

Альтернативним варіантом об’єктивного висвітлення подій у зоні проведення антитерористичної операції у МІП вважають поділ журналістів одного ЗМІ на дві групи: тих хто зніматиме у зоні АТО,  та тих хто працюватиму «в тилу».

«Можливо, треба рекомендувати ЗМІ мати дві групи для роботи на нашій території й окрему на окупованій території, щоб не було можливості зняти матеріал у нас і потім потрапити у підвали «Л-ДНР» з відзнятим матеріалом. Але в жодному разі це не має бути перекладання на оперативне командування контролю всіх матеріалів, знятих журналістом у зоні АТО», - вважає Попова.

Варто відзначити, що сама Попова повернулась до теми «перекладів Лисенка та Тимчука». Саму ситуацію чиновниця пояснила наступним чином: 

«На жаль, у Генеральному Штабі немає достатньої кількості професійних англомовних прес-офіцерів, щоб закріпити їх за кожним підрозділом чи розташувати у зоні АТО. При всій повазі до авторів законопроекту, але Newsweek, BBC та Independent хочуть мати свій футедж/фото/статтю від свого кореспондента, а не перекладати Лисенка і Тимчука. І не давати їм нормально працювати в зоні АТО, це нонсенс, який буде на руку тільки ворогам України».

Нагадаємо, вчора, 1 липня, Тимчук вирішив «популярно пояснити» чиновниці із МІП суть роботи «Інформаційного спротиву». Приводом для публічних з’ясувань стосунків стала нещодавня заява заступниці міністра інформаційної політики, яка (у цьому переконаний Тимчук,- ред.), по своїй суті, стала наклепницькою. Мова йде про те, як Попова поливає брудом «Інформаційний спротив», маючи на увазі законопроект про запобігання публікації даних, що розкривають боєздатність підрозділів у зоні АТО: «При всій повазі до авторів законопроекту, Newsweek, BBC та Independent хочуть мати свій футедж/фото/статтю від свого кореспондента, а не перекладати Лисенка і Тимчука».

Після делікатних пояснень Тимчук порадив Поповій «вивчати закони», а саму ситуацію, що склалась, назвав черговим піаром «МінСтеця», який нібито послужить приводом російським ЗМІ посміятись над ситуацією в Україні.


Теги статьи: Мининформполитики

Дата и время 02 июля 2015 г., 20:51     Просмотры Просмотров: 2195
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Мининформ заказал компании Ахметова телерекламы на 20 млн грн
В Мининформполитики рассказали, что будет со свободой слова в случае введения военного положения
Правительство заплатит миллион за видеоролики, в которых оправдывается медлительность реформ

Центр борьбы с фейками – новая попытка ввести цензуру в интернете или защита информационной безопасности
Взломано 50 миллионов аккаунтов. Мининфо Украины выдало рекомендации по безопасности для пользователей Facebook
Общественная бедность. Как Аласания «без ручек и ножек» играет в политику

Минстец закажет пиар-кампанию в Аргентине на 3 миллиона
В Мининформполитики готовят новый перечень сайтов, рекомендованных для запрета в Украине
Пользоваться Telegram в Украине опасно, - Мининформполитики

Омелян заявил, что мало ест
Минута украинского по дороге домой: Министерство информполитики запустило радиопрограмму по изучению государственного языка
В Facebook отреагировали на обвинения Украины в содействии пропаганде РФ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.211208