АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: -1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

30-відсотковий податок на витрати фізосіб - тепер легше відмовитися від громадянства чим платити податки

30-відсотковий податок на витрати фізосіб - тепер легше відмовитися від громадянства чим платити податки
30-відсотковий податок на витрати фізосіб - тепер легше відмовитися від громадянства чим платити податки

З 1 січня 2016 року планують ввести 30-відсотковий податок на витрати фізичних осіб, які перевищують їхні доходи. Відповідна бюджетна резолюція вже прийнята Верховною Радою.

«Даний податок - не особисте винахід Яценюка. Це одна з вимог Європи, позначене в договорі про асоціацію. Ця директива ЄС, прописана в розділі про імплементацію податкового законодавства », - пояснив глава Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За словами експерта, в Європі співвідношення витрат і доходів фізосіб враховується за поданими ними податкових декларацій. Якщо не подати декларацію - це загрожує великими штрафами та адміністративною відповідальністю.

Крім того, зазначив Охріменко, в ЄС податковими службами застосовується так званий непрямий метод
Це означає, що якщо ви не подали декларацію, то фіскальна служба має право сама нарахувати вам податок і виставити рахунок. І якщо цей рахунок, з вашої точки зору, буде неправомірний, то вже вам доведеться доводити, що відомство помилилося.

«Так-так, ось так живе Європа. Податкову службу там лають все! В ЄС головне не заробити (з цим проблем немає), а легалізувати доходи », - підкреслив експерт.

При подачі декларації вам доведеться врахувати всі ваші доходи - зарплату, пенсію, відсотки за депозитами, доходи від здачі житла або земельної ділянки в оренду, від продажу сільгосппродукції та т.п. При цьому ви ще повинні вказати ваші витрати. Якщо ви купите товар на суму понад 10 тисяч гривень, обов’язково збережіть чек і врахуйте цю суму в декларації. Іншими словами, задекларувати доведеться покупку автомобіля, житла, нових меблів, побутової техніки. Витрати на обіди, звичайно, податкова вважати не буде.

Якщо в результаті виявиться, що ваші доходи склали 1 млн грн, а витрати - 1,3 млн грн, то з різниці в 300 тисяч доведеться заплатити 30-відсотковий податок. Відзначимо, що прибутковий податок склав би всього 15%, тобто вдвічі менше. Таким чином, податок на витрати - це свого роду покарання за «сірі» зарплати і хабарі. В ЄС вигідно отримувати доходи по-білому.

Погодьтеся, що далеко не у кожного вийде все це грамотно порахувати. За словами Охріменка, в Європі на цей випадок існує система бухгалтерів. І, як правило, там наймають сімейного бухгалтера. Завдання ж родини - правильно зібрати всі чеки.

Якщо ви розраховуєтесь банківською картою, проблем менше - просто берете роздруківку, віддаєте вашому бухгалтеру, і він готує декларацію за відповідну плату.

Висновок:
Якщо цей податок запровадять, то жителям материкової України буде простіше відмовитися від громадянства України і проживати тут на правах людей без громадянства.

Народжуються у нас люди за гроші, лікуються, теж за гроші, причому, що громадяни, що іноземці все платять однаково. А ось тепер нас змусять заплатити за те, що ми накопичили за роки. Як довести, що за 15 років роботи ти зібрав якусь суму на яку і живеш поки в країні немає роботи? А якщо це не довести, то тобі нарахують 30% штрафу та позбавлять все, що нажив!

7dniv.info

 

Теги статьи: НалогиНалог

Дата и время 04 июля 2015 г., 17:21     Просмотры Просмотров: 5662
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Как правильно отчитаться по налогу на недвижимость
Как Минсоцполитики провоцирует новую волну трудовой миграции
Наследство в Украине облагают специальным налогом: раскрыты подробности

Декларирование доходов: что изменилось для «заробитчан», претендующих на субсидии
Налогоплательщики оплатят Гройсману рабочий день, который тот провел на форуме по выдвижению Порошенко — СМИ
«Укрнафта» – лидер по налоговой задолженности среди предприятий

Госдума РФ придумала новый нелепый налог: россияне в ярости
Добыча и курево. Как крупнейшие налогоплательщики делают Украину Африкой
Сергей Фурса: “Пока кто-то не платит налоги, то на кокаин сыну чиновника хватит, а на пенсию не очень”

Сколько налогов на самом деле платят украинцы: 10 шокирующих графиков
За год сто крупнейших налогоплательщиков перечислили в госбюджет 291 млрд
Льготная растаможка «евроблях»: у водителей почти не осталось времени

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 февраля 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.062285