АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -10°C
Днепр: -5°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -10°C
Львов: -4°C
Ужгород: -2°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Хто розхитав "чорний" сегмент валютного ринку

Хто розхитав "чорний" сегмент валютного ринку
Хто розхитав "чорний" сегмент валютного ринку

У п’ятницю в Києві на «чорному» ринку курс долара різко зріс до 23 грн/дол. У суботу зранку за американську валюту вже подекуди хочуть 23,3 грн/дол. 

Основна причина такої динаміки – ухвалення парламентом законопроекту №1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів, який, на переконання багатьох фінансистів, може суттєво дестабілізувати роботу банківської системи (про що неодноразово публічно й голосно було заявлено, - ред.). Адже для виконання вимог закону щодо конвертації валютних кредитів у гривневі за пільговим курсом та дотримання при цьому нормативів НБУ банкам доведеться купувати на ринку валюту для збалансування своєї валютної позиції.

За оцінками НАБУ, йдеться про потенційний одночасний попит на рівні майже 6 млрд дол. Як наслідок, курс долара може різко зрости. У банківській асоціації не виключають, що навіть до 40-50 грн/дол.

Крім того, за останні тижні значним фактором напруги для "чорного" сегменту валютного ринку стали заяви представників уряду щодо можливого технічного дефолту, причому вже наприкінці липня. І хоча це використовується, передусім, як засіб тиску на кредиторів для стимулювання їх до переговорів та поступок, медаль має зворотній бік. Тривога людей зростає. Попри запевнення чиновників, що технічний дефолт «якщо що» фактично не буде відчутним.

Не слід також забувати, що в останні дні тривали виплати вкладникам «Дельта Банку», які вже отримали 3,4 млрд грн з очікуваних 13,1 млрд грн. Відповідна гривнева маса, яка, по суті, є чистою емісією НБУ (здійснюється за рахунок монетизації держоблігацій, випущених Мінфіном для підтримки Фонду гарантування вкладів) також тиснула й тисне на курс на «чорному» ринку.

Очевидно, що підігрівалися котирування і спекулянтами, які традиційно намагаються використати негативний інформаційний фон для заробітків.

Разом з тим на міжбанку до кінця тижня спостерігався повний штиль. У п’ятницю банки завершили торги на рівні біля 21,0 грн/дол. Упродовж тижня НБУ викуповував валюту в резерви. За оцінками експертів «Дочірнього банку Сбербанку Росії», регулятор придбав близько 160 млн дол.

Чому учасники міжбанківського ринку були такими спокійними і в п’ятницю – після ухвалення парламентом законопроекту №1558-1? Попри всім зрозумілі ризики, які несе цей закон для банківського сектору та фінансової системи, банкіри в неформальних бесідах схиляються до того, що документ не вступить в силу: він або буде переголосований парламентом, або заветований Президентом, з огляду на відповідні зобов’язання в Меморандумі про співпрацю між Україною та МВФ. Заяви глави держави та керівництва парламенту, які пролунали вчора в другій половині дня, ці припущення підтверджують.

Що буде з гривнею з понеділка?

Очевидно, що емоції довкола законопроекту №1558-1 мають стихнути. І це дає шанс на певне «втихомирення» долара на «чорному» ринку. Проте фактор емісії гривні для виплат вкладникам «Дельта Банку», а також «підвисання» питання, буде дефолт чи ні, явно не дають підстав для цілковитого заспокоєння. До того ж, «фасадний» спокій на міжбанку теж досить умовний, адже працює він фактично в ручному режимі: завдяки чинним адмінобмеженням НБУ фактично регулює попит імпортерів на валюту.

finbalance.com.ua

 

Теги статьи: Курс доллара

Дата и время 04 июля 2015 г., 17:58     Просмотры Просмотров: 2860
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.084738