АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -13°C
Днепр: -7°C
Одесса: -6°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -11°C
Львов: -6°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

Общественность сделала Авакову последнее предупреждение

Общественность сделала Авакову последнее предупреждение
Общественность сделала Авакову последнее предупреждение

Общественное движение "Відсіч", проведшее сегодня акцию протеста под стенами МВД Украины, выразило свои претензии главе МВД Арсену Авакову. Текст обращения к Авакову получила редакция СЛЕД.net.ua Ниже публикуем обращение протестующих полностью

Наші претензії до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова

Ці дії (бездіяльність) Арсена Авакова, не можуть бути виправдані ні неготовністю нової команди відразу опанувати складну ситуацію, яка їй дісталась у спадщину від попередників, як це пояснювали нам у випадку з Кримом, ні деморалізацією, корупційністю та розбалансованістю міліції, ні будь-якими іншими причинами окрім як некомпетеністю чи умислом міністра внутрішніх справ.

1. Після півторамісячного правління нової влади жменька у пару сотень озброєних людей за підтримки жменьки у кілька тисяч неозброєних “мирних” люмпенів, які не користуються прихильністю місцевого населення, захоплює владу на Донбасі при повній бездіяльності міліції, яка налічує у своїх лавах пару сотень тисяч підготовлених й озброєних бійців.

Ми не раз бачили як пару сотень міліціонерів легко і без застосування особливої сили припиняє вуличні акції чисельністю в 1-2 тис. демонстрантів (не кажучи вже про те, щоб не припиняти їх, а просто підтримувати громадський порядок під час їх проведення, що є значно легшим завданням, ніж припинення акцій). Навіть за теорією ймовірності у всій країні за півтора місяці можна було знайти 1-2 тис. патріотично налаштованих міліціонерів, які не продадуться й чітко виконуватимуть накази. Відкомандировані на Схід, вони могли б легко разом з місцевою міліцією, яка формально не виходить з підпорядкування МВС і прямо не підтримує сепаратистів (здійснює лише тихий саботаж) забезпечити належний порядок і не допустити розгулу сепаратизму і тероризму.

2. Міністерство внутрішніх справ не лише не забезпечило проведення антитерористичної операції у Донецьку і Луганську, але й не ізолювало терористів у захоплених ними будівлях.

Що насамперед роблять у випадку, коли озброєні люди щось захоплюють, знає навіть школяр. Район захопленої будівлі наглухо очеплюється силовиками. За очеплення не допускається жодної цивільної людини. Місцеві мешканці, які ризикують потрапити під вогонь, евакуюються. В захоплених будівлях відмикаються електрика, газ і вода. Після цього терористам пропонують здатися в обмін на пом’якшення покарання, а в разі відмови беруть їх виснажливою облогою або штурмом.

Однак ці прописні істини невідомі міністру Авакову. Біля Донецької облдержадміністрації і Луганської СБУ практично немає міліції. До цих будівель досі не перекрито доступ. До них вільно підвозяться харчі, матеріали для барикад та пальне для “коктейлів Молотова”. Туди допускаються “мирні протестуючі”, які створюють між терористами і правоохоронцями живий щит. З ними ведуться переговори про амністію в разі складення зброї. Їм навіть роздаються обіцянки про виконання їхніх вимог, не спитавши згоди на це у місцевих мешканців, від імені яких ці терористи намагаються виступати (також не спитавши згоди).

Таке потурання злочинцям призвело до того, що вони почали захоплювати відділи міліції, СБУ, райдержадміністрації у багатьох містах Донецької області.

Питання ізоляції Донецької облдержадміністрації і Луганської СБУ можна було легко вирішити силами місцевої міліції за допомогою наказу просто стояти у кілька рядів впереміжку з прикомандированими міліціонерами з інших областей та будівництва перешкод з бетонних блоків, які б зробили неможливим проїзд автомобілів до захоплених будівель.

3. Замість того, аби протидіяти озброєним злочинцям і знешкоджувати їх, як цього вимагає закон, підлеглі Авакова, значно переважаючи нападників за чисельністю, здали їм будівлі та цілі міста без опору. А подекуди й перейшли на сторону терористів.

Таку бездіяльність міліція Донеччини, Луганщини, Харківщини проявила не вперше. Однак жодного міліціонера не було притягнуто до кримінальної відповідальності за злочинну бездіяльність, яка призвела до тяжких наслідків — захоплення озброєними людьми державних (в т.ч. і режимних) установ та зброї, яка в них знаходилась.

Цю бездіяльність проявляють люди, які були призначені на свої посади безпосередньо Арсеном Аваковим. Але вони не були звільнені ще тоді, коли вперше виявились бездіяльними.

4. За наказами Авакова його підлеглі досить швидко, ефективно і навіть жорстоко розправляються з противниками сепаратистів, блокуючи їх пересування та інші дії. Натомість озброєні сепаратисти вільно пересуваються дорогами Донбасу, ставлять там свої блок-пости, відкрито гуляють з автоматами по вулицях, перешкоджають пересуванню збройних сил України. І ці самі підрозділи не направляються на Донбас, аби припинити злочинні дії.

У МВС є чимало базованих не на Сході спецпідрозділів, які легко могли б нейтралізувати та знешкодити терористів. Відкомандирувавши на Донбас з інших областей достатню кількість міліціонерів, можна було б забезпечити надійну охорону адміністративних та режимних будівель силами немісцевих міліціонерів разом з місцевими, і це б унеможливило захоплення цих установ.

5. Міліція не лише не протидіє сепаратистам і терористам, а й не втручається коли вони жорстоко бють прихильників незалежності та територіальної цілісності України.

Це питання також легко вирішується невеличкою кількістю відкомандированих на Схід міліціонерів з інших областей.

6. Лише невелика кількість осіб, які здійснюють злочини, притягується до кримінальної відповідальності.

Це питання вирішується направленням оперативників з інших областей, які б документували ці злочини й пізніше затримували злочинців.

7. Підлеглі Авакова не пропустили противників сепаратистів до Харкова. Зупинка патріотично налаштованих громадян проводилась з особливої жорстокістю, яку не відчув на собі жоден сепаратист. До того ж ті, хто їхав до Харкова, були пограбовані (з них були зірвані золоті речі, годинники, в них були забрані гроші). Сам Аваков у хамському тоні обізвав тих, хто прагнув покласти край сепаратистським шабашам у Харкові, провокаторами та ідіотами, запевняючи, що вони хочуть підпалити ситуацію в місті, де все спокійно і все під контролем. Натомість наступного дня у Харкові були жорстоко побиті євромайданівці й захоплено міську раду. Якби затримані “орлами Авакова” люди доїхали до Харкова, нічого цього б не сталося.

Ми не хочемо вчергове чути про 48 годин, за які ситуацію буде нормалізовано, про нульову терпимість до терористів, про жорстку реакцію та інші казки Авакова! Ми хочемо бачити, як ці слова втілюються в життя.

Тому ми вимагаємо від Авакова негайних дій або заяви про відставку.

Громадянський рух “Відсіч”

СЛЕД.net.ua


Теги статьи: Аваков

Дата и время 14 апреля 2014 г., 21:52     Просмотры Просмотров: 3226
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.079185