АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 10°C
Днепр: 12°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 9°C
Львов: 11°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 12°C
Ровно: 13°C

Полковник Башинський: стратегічний центр ЗСУ працює в особистих інтересах кримчанина, що утримує майно на півострові

Полковник Башинський: стратегічний центр ЗСУ працює в особистих інтересах кримчанина, що утримує майно на півострові
Полковник Башинський: стратегічний центр ЗСУ працює в особистих інтересах кримчанина, що утримує майно на півострові

Директор Державного науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (м. Чернігів) Володимир Башинський вибудував схему власного збагачення.

Без його особистої вигоди рішення про прийом на озброєння зразків озброєння та техніки не ухвалюються. Сам полковник зберіг своє майно у Криму. Туди він регулярно направляє своїх підлеглих (носіїв секретної інформації) для підтримки у належному стані та сплати всіх платежів за квартиру та земельну ділянку у м. Феодосія. Про все це детальніше у нашій публікації. 

Спершу «відкат», а армія зачекає…

Після анексії Криму у 2014 році з м. Феодосія АРК до м. Чернігова був передислокований  Державний науково-випробувальний центр Збройних Сил України, в подальшому, на його базі,  постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 р. № 786 був створений Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ м. Чернігів, вул. Стрілецька 1). На Даний час інститут очолює полковник Башинський Володимир Георгійович.  Про його і поговоримо. 

З початком російської агресії на сході України, активізувалась проблема оснащення ЗСУ новітніми зразками озброєння та техніки. Промисловість та підприємці почали активно розробляти окремі види озброєння та техніки, яких гостро потребувала та потребує українська армія (безпілотні літальні апарати, засоби ураження, броньовані машини тощо). 

Для прийому зразків озброєння та техніки, інститутом здійснюється;

- оформлення документів на розробку (у тому числі складається програма випробувань);

- випробування, у ході яких викривають недоліки та контролюється їх усунення;

- державні випробування – за результатами яких приймається рішення про прийом на озброєння дослідних зразків озброєння та техніки.

Завдання, мета яких забезпечити ЗСУ сучасним, високоякісним озброєння та військовою технікою, край важливі для держави, а посада начальника інституту ключова в організації їх належного виконання.

Однак, чим ж насправді займається керманич такого край необхідного відомчого науково дослідного закладу.

Як це не прикро, але виконання цих завдань і є основним джерелом «забезпечення життєдіяльності» Башинського.

Без його особистого «одобрям», незалежно від якості дослідних зразків та їх нагальної потреби ЗСУ, жоден зразок ОВТ не буде мати перспектив на постачання в українське військо. При цьому, у разі якщо Башинському В.Г. щось не сподобалось в особі представника підприємства чи той не зрозумів встановлені ним «правила гри» перспектив пройти випробування немає взагалі.

Практично від нього одного залежить чи будуть впроваджені у життя новітні розробки чи ні.

В інституті існує практика, коли при звернені  підприємців, які розробили новітні засоби ураження та інше озброєння та отримали відповідні дозвільні документи МО України щодо проведення випробувань за участю ДНДІ, за вказівкою пана полковника, його довіреними особами (одні з них за словами військовослужбовців це заступник начальника інституту з науки та секретар Башинського) доводиться інформація про необхідність додаткових витрат, до яких відносяться  зустріч комісій, транспортні витрати, вітання його керівництва, отримання «винагороди» ним особисто за сприяння у швидкому проведенні випробувань як керівнику та і його підлеглим що залучені від інституту у випробуваннях тощо.

У разі незгоди, то одразу ж використовуються формальні приводи та бюрократичні механізми, що унеможливлюють успішне проведення випробувань (інститутом застосовуються застарі та не актуальні державні стандарти та нормативи, вимагають надання відомостей, що не передбачені нормативно-правовими актами що регламентують процедуру випробувань, з надуманих причин затягується підписання підсумкових документів та інше). Це можна дослідити шляхом вивчення письмових відмов та відповідних бесід з особами,  які намагались втілити в життя свої розробки. 

При наявності особистої зацікавленості В.Башинського, останній забезпечує проведення випробувань.

Про зазначене свідчать також і наступні факти.

  1. На прохання його особистих зв’язків, керівництва Чернігівського підприємства ПАТ Чезара” особовий склад інституту активно залучався до випробувань бойового безпілотного  літального апарату що розроблявся вказаним підприємством спільно з польськими компаніями. Дякуємо принциповості випробувачів, цей виріб не був прийнятий на озброєння, з причин неспроможності нести бойове навантаження, не дивлячись на шалений тиск В.Башинського.
  2. Активно здійснюються випробування зразків ОВТ і на прохання посадових осіб державних органів.

Так, на прохання колишнього голови наглядової ради «Укроборонпрому» С.Пашинського, після випробувань, було прийнято на озброєння БПЛА “Фурія”, яка не придатна для використання у військах.

Теж саме стосується і прийняття на озброєння санітарних автомобілів для ЗСУ, що виготовляються корпорацією “Богдан”, на основі китайського Great Wall Wingle 5. Зараз ця оборудка, перебуває у полі зору детективів НАБУ з причин можливої завищення їх вартості, а військові фахівці зазначають, що вказані автомобілі неможливо відремонтувати у польових умовах, так як у ЗСУ відсутня необхідна ремонтна база. Тому, військові змушені звертатись до сервісних центрів цієї корпорації, що несе за собою додаткові витрати з держбюджету.

Невже ці проблеми не можливо  було викрити під час випробувань? 

Покровителі «у верхах» та капличка від спонсорів

Нажаль полковнику В.Башинському мало випробувань дослідних зразків ОВТ, де вище з наведених фактів, видно його схеми отримання  позазаконних прибутків у цей період. Він також намагається отримати і прибутки від діяльності виробників засобів ОВТ.

Так, ним, на свого родича, Роговського Миколу Михайловича, що мешкає у с. Старий Білоус Чернігівського району, у м. Запоріжжі та м. Чернігові оформив  фірми  - ТОВ НВФ «АВІА-ГРЕЙД» та ТОВ «ІНСПЕЦПРОМ», які здійснюють постачання до МО України військової техніки після прийому їх на озброєння.

Окремого, дослідження потребують взаємовідносини Башинського В.Г.,  з ТОВ НВФ “Адрон” ( м. Київ), яке здійснюється  в рамках  спільної розробки озброєння (тісно співпрацює з сербською компанією “Balkan Novoteh” яка дуже наближена і має тісні стосунки з Росією), а також з  ПАТ «Мотор Січ». За нашою інформацією, за сприяння у вирішенні окремих питань, «Мотор Січ» купила Башинському квартиру в Чернігові, але вона ні на кого з родини не оформлена. 

Забезпечивши контроль за розробкою новітніх зразків ОВТ, проведенням випробувань та їх виробництвом, В.Башинський намагався забезпечити контроль за передачею вже виготовленого  озброєння до МОУ. Так, через свої зв’язки, йому вдалось призначити свого сина Башинського Кирила Володимировича на посаду начальника 635 військового представництва МОУ. В повноваження якого входило контролювати всі етапи виробництва від погодження фінансових документів що стосуються вартості виробів, до реальної прийомки вже готової продукції. Зазначене, надавало родині Башинських додаткові важелі впливу на бізнес, що залучався до виготовлення ОВТ, та наповнювало корупційний струмок.

Однак, Кирил не в батька пішов. Підписавши ряд документів, що стосується сумнівної якості озброєння, через нетривалий час перебування він потрапив у поле зору НАБУ і зараз фігурує у цілому ряді кримінальних проваджень. Це ж стало підставою і для усунення його з посади.

Про “високі морально-ділові якості” керівника відомчого наукового закладу свідчать і факти отримання ним неправомірної матеріальної вигоди при працевлаштуванні на роботу або службу в Інститут. Так, тільки після отримання від кандидата на посаду грошової винагороди він може бути прийнятий до Інституту. Отримання грошової винагороди від кандидатів на працевлаштування здійснюється через свого заступника  по науці або секретаря. Окремі мешканці м. Чернігова скаржились своїм знайомим, що Башинський  В.Г. гроші взяв, а на роботу не прийняв. А чого  чи кого йому боятись коли   він влаштував до себе на роботу колишніх співробітників міліції та дружин правоохоронців з поліції та служби безпеки України, чоловіки яких  і  є його прикриттям.

Для реалізації особистих питань в органах влади та управління Башинський створив в інституті свою особисту групу так званих  «радників»  з числа колишніх високопосадовців ЗСУ, органів місцевого самоврядування, співробітників органів міліції, які мають сумнівне минуле.

Зокрема, це генерал-лейтенант Собора А.І., який єдиний з усіх “радників” має наукову ступінь та використовуючи свої  зв’язки у кабінетах Міністерства оборони, забезпечує Башинському «коридор» для потрапляння у кабінети можновладців Міноборони, з якими Собора колись служив разом.  До речі цей «радник», передав представникам Росії інформацію чутливого характеру - презентацію інституту, за що у 2021 року мав відповідну бесіду з працівниками СБУ (працює по теперішній час).

Також питання, які «важливі» для інституту, за державний кошт, виконують колишні начальник ДАІ Чернігівської області В. Авраменко та заступник чернігівського міського голови М.Сенькович?

Сумнівними є намагання Башинського покращити умови розміщення Інституту. Так, на закритій території Інституту було побудовано наприкінці 2019 року капличку, на яку відсутня проектно-кошторисна документація, та земельна ділянка під це будівництво не виділялась. Так, зазначену споруду було побудовано приватним підприємством С.Павлюченко. Чудово! Це зразок благодійності бізнесу…. Але, у цей час, ПП С.Павлюченко здійснювало ремонт приміщень Інституту і на будівництво каплички використовувались саме ці кошти. 

Квартира та земля в Криму: «за заслуги» перед ворогом?

Не припинив Башинський В.Г. і зв’язки з окупованим Кримом. Там у сім’ї Башинського залишилась квартира загальною площею 90,6 кв.м., земельна ділянка 800 кв.м. та гараж, за які російським агресорам потрібно сплачувати податки, комунальні послуги та інше. Для вирішення питань з обслуговування майна він неодноразово відправляв до Криму, свою дружину та найбільш наближених своїх підлеглих Зозулю Валерія Миколайовича та його дружину Ларису Анатоліївну (секретар Башинського), які є секретоносіями та обізнані у секретних відомостях щодо діяльності інституту.

Крім цього, до Криму їздять і інші військовослужбовці та члени їх родин, які мають там нерухомість. При цьому, спокійно перетинають кордон і не затримуються росіянами. Як відомо, із спілкування з українськими  ріелторами,  росіяни ще у 2014-2015 роках здійснили ревізію житла, яке раніше надавалося військовослужбовцям, і більшість його лишилась, якщо не  було виконано вимогу перейти на службу до агресора. Питання?

Ці факті беззаперечно повинні стати предметом дослідження не тільки правоохоронців, та відомчих комісій, але й громадськості та представників медіа…. а на час розслідувань сподіваємось що цей горе керманич буде усунутий з посади, що дасть змогу провести об’єктивну перевірку. 

Автор: Костянтин Пашук


Теги статьи: Мотор СічБашинский КириллРоговский НиколаймайновійськовослужбовціЗСУНерухомістьКримКорупціянезаконне збагаченняЧернігівБашинский Владимир

Дата и время 22 декабря 2021 г., 14:20     Просмотры Просмотров: 6722
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.086204