АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 12°C
Днепр: 13°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 11°C
Львов: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Онищенко зумів продати будинок в Царському селі в обхід кредиторів і НАБУ

Онищенко зумів продати будинок в Царському селі в обхід кредиторів і НАБУ
Онищенко зумів продати будинок в Царському селі в обхід кредиторів і НАБУ

Минулого тижня ми розповідали, як Вищий антикорупційний суд арештував у Німеччині конюшню екснардепа Олександра Онищенка. Тим часом українські активи політика вже встигли переоформити на нових власників.

За іронією долі, саме 23 грудня, коли ВАКС, арештував німецьку стайню, Печерський суд Києва скасував арешт будинку, який раніше належав Онищенку.

Йдеться про особняк площею 454 к.в. на столичному елітному Печерську.

У жовтні 2015-го Онищенко подарував це помешкання синові Олександрові, матір’ю якого є колишня модель і «Міс Україна-1997» Ксенія Кузьменко.

У липні 2016-го, коли над Онищенком-старшим в Україні згустилися хмари через так звану газову справу. В будинку на Редутному провулку 10А провели обшук. Тоді з’ясувалося, що політик продовжував використовувати будинок за договором оренди до 31.01.2018. 

За клопотанням НАБУ будинок арештували.

Але це був не єдиний арешт і не тільки антикорупційні органи цікавились майном Онищенка. У 2011 році нардеп поручився будинком на Печерську за кредитом третьої особи у «Банку Камбіо».

Також в іпотеку були передані офісні приміщення на вулиці Хрещатик 27-Б, які належали компаніям Онищенка — ТОВ «Майдан Плаза» і ТОВ «Капітал Девелопмент».

У 2015 році приватний нотаріус внесла до реєстру нерухомості записи про припинення іпотеки. За три місяці до введення в «Банк Камбіо» тимчасової адміністрації від НБУ заборгованість нібито було погашено.

Нова адміністрація заявила, що банк реальних грошей не отримав, а право вимоги за кредитним договором відступили на користь пов`язаних із банком осіб.

Вважається, що це зробили для того, щоб нові кредитори після визнання банку неплатоспроможним мали право на позачергове задоволення своїх вимог.

У серпні- вересні 2014 року подібні випадки мали масовий характер і в аналогічний спосіб відступлено право вимоги за кредитами в цьому банку на понад 800 млн грн.

Коли завдяки сумнівним оборудкам кредиторів майно Онищенка у 2015 році звільнили з-під арешту, він одразу подарував будинок на Печерську своєму на той час 13-літньому синові.

У 2019-му Фонд гарантування вкладів продав право вимоги за кредитом, по якому поручався Онищенко, за 6,6 млн грн. Його перекупила ТОВ «Фінансова компанія «БАРСЕЛОНА», яка в подальшому стала власником офісів на вулиці Хрещатик, 27-Б, хоча ці приміщення ще одночасно залишаються під арештом у газовій справі, яку слухає Вищий антикорупційний суд.

Бенефіціаром ФК «Барселона» є вихідець із Донецька Павло Малік. Він та його брат Дмитро Мурахвер відомі як бізнес-партнери Світлани Ємельянової, ексдружини судді Господарського суду Києва Артура Ємельянова, і згадувалися в публікаціях ЗМІ про «рейдерське захоплення» майна з допомогою судових рішень.

У березні 2020-го ФК «Барселона» вдалося зареєструвати право власності на будинок у Редутному провулку. Але на подвір’ї нові власники наштовхнулися на колишню дружину Онищенка і ще якихось незнайомців. З тих пір почався спір за цю нерухомість у форматі переговорів і судових спорів.

2 липня 2021 року близько 11 години в реєстрі нерухомості відбулися 6 реєстраційних дій по будинку та 5 дій по земельній ділянці. У результаті ФК «Барселона» перестала бути власником.

«Здійснювала протиправні реєстраційні дії в Реєстрі «відома у відповідних кругах» державний реєстратор Хотинської державної нотаріальної контори Дністровського районного нотаріального округу Чернівецької області Мартинюк Єлизавета Ремусівна. В результаті вчинених нею реєстраційних дій, без зазначення будь-яких підстав, всі записи в державному реєстрі щодо реєстрації за ТОВ «ФК «БАРСЕЛОНА» права власності на будинок та земельну ділянку були безпідставно видалені, арешти та іпотеки анульовані, в результаті чого власником будинку та земельної ділянки став Олександр Олександрович Онищенко (син Онищенка О.Р.), а підставою набуття права власності зазначено Договір дарування від 26.10.2015 року № 2059», — наводяться пояснення компанії у рішенні суду.

Підставою для реєстраційних дій стала заява Онищенка-молодшого від 02.07.2021 року. При цьому, за даними, що є у «ФК «Барселона», син колишнього нардепа вже тривалий час перебуває за межами України — орієнтовно в Австралії.

У рамках кримінальної справи, що розглядається Вищим антикорупційним судом, неодноразово відмовлено адвокатам Онищенка у скасуванні арешту будинку.

Але держреєстратор Мартинюк будь-яких підстав припинила дію цього арешту.

За останньою оцінкою у 2021 році, вартість будину із земельною ділянкою становить 21, 3 млн гривень. Після перереєстрації на сина Онищенка це майно було кілька разів перепродане. Сьогодні його власником є ТОВ «Євро Ріеал Естейт».

У серпні минулого року за заявою «ФК «Барселона» поліція почала розслідувати кримінальне провадження про шахрайство і Печерський суд будинок із земельною ділянкою арештував.

Але перед Новим роком компанія «Євро Ріеал Естейт» звернулась до суду із клопотанням скасувати арешт. З’ясувалося, що слідчий Печерського управління поліції Швидкий справу про шахрайство вже закрив за відсутністю складу кримінального правопорушення.

Суд погодився, що підстав для збереження арешту немає і скасував його.

«Євро Ріеал Естейт» зареєстровано на Олексія Лєнкова, який, зокрема, має спільний бізнес у ТОВ «Укрекобілдинг» з Олександром Шуфричем, сином нардепа Нестора Шуфрича.

Онищенко і Шуфрич — давні знайомі. Вони неодноразово спільно проводили час у публічних місцях. Обидва мали інтереси в нафтогазовій сфері. Також Шуфрич і Онищенко свого часу приватизували на двох 14 гектарів колишнього яхт-клубу в елітному Козині під Києвом. Але це так, до слова.

Більш цікаво є те, хто буде наступним господарем будинку Онищенка і чи стане це майно об’єктом спеціальної конфіскації за за вироком у газовій справі.

На початку грудня минулого року Господарський суд Києва скасував рішення нотаріуса, яка у 2015 році зареєструвала припинення записів про іпотеку на майно Онищенка, що дозволило йому подарувати будинок синові. Отож можна припустити, що крапку в цій історії ставити поки що рано.

Ірина Салій, «Судовий репортер» 


Теги статьи: Шуфрич НесторШуфрич АлександрЛенков АлексейМартынюк ЕлизаветаМурахвер ДмитрийФК БарселонаЕмельянов АртурМалик ПавелЕмельянова СветланадекларациямайноТОВ Майдан ПлазаБанк КамбиоКузьменко КсенияКиївНерухомістьНАБУполітикиОнищенко АлександрарештНімеччинаВАКС

Дата и время 06 января 2022 г., 12:04     Просмотры Просмотров: 781
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.13616