Рейдери в погонах намагаються захопити аграрне підприємство на Черкащині

Рейдери в погонах намагаються захопити аграрне підприємство на Черкащині
Рейдери в погонах намагаються захопити аграрне підприємство на Черкащині

На Черкащині керівники обласного управління поліції разом із головою Христинівської міської громади намагаються рейдерським шляхом захопити  аграрне підприємство «АГРОТРЕЙД ГРУПП». Спочатку без відома підприємства за його адресою зареєстрували іншу структуру, а потім проти аграріїв почали фабрикувати кримінальні справи. 

Підготовка була проведена ретельна. У квітні 2021 року Виконавчим комітетом Христинівської міської ради було погоджено, а керівником Уманського РУП ГУНП в Черкаській області Вадимом Матвійчуком затверджено Статут Громадського формування «Муніципальна варта «Характерник». Цікаво, що «Характерник» було зареєстровано за адресою приватного підприємства «АГРОТРЕЙД ГРУПП»  – м. Христинівка, вул. Стадіонна, 2 – без відома самого підприємства. 

План був простим. За вказівкою керівництва обласної поліції та міста, Громадське формування «Муніципальна варта» мало бути залученим до охорони громадського порядку в місті. У визначений час під виглядом реагування на виклик поліції треба було провести огляд території підприємства «АГРОТРЕЙД ГРУПП», підкинути туди заборонені предмети. Також на час слідства планувалося арештувати базу підприємства та передати її на зберігання громадському формуванню, яке вже було зареєстровано за цією ж адресою. Директора ПП – відправити в СІЗО, створивши йому «сприятливі» умови, аби той відмовився від свого підприємства. 

Але сталося інакше. Дочекавшись збору врожаю, поліція приступила до захоплення підприємства під виглядом невідкладного обшуку. З першого разу провести обшук не вдалося, так як ухвали на обшук не було і охорона не пропустила поліцію на територію ПП.  Після невдалої першої спроби перейшли до класичної схеми – фіктивних звинувачень. В один момент було розпочато 4 кримінальних проваджень - за фактом крадіжки врожаю фундука (у фіктивного підприємства, яке ніколи не здійснювало господарської діяльності, просто зі слів особи яка викликала поліцію з поля), за фактом крадіжки комбайна (який тривалий час перебуває в оренді аграрного підприємства на законних підставах), за фактом шахрайства зі сторони директора підприємства та його самоуправства. Були розпочаті невідкладні слідчі дії – вимога провести обшук, огляд території підприємства, зупинка автотранспорту підприємства з поля, огляд вмісту автомобілів. Все з однією метою – потрапити на територію підприємства та знайти там сховані раніше мунвартою предмети, що стануть підставами для нових, вже серйозніших кримінальних проваджень. 

Однак, незважаючи на те, що справи не мають жодного дійсного підґрунтя, їх ніхто не закриває, а керівництво поліції створює нові проблеми аграріям, з’являються нові заяви та нові запити, вимагаються нові пояснення. 

Організаторами цієї схеми є представники поліції та міської ради. Всі дії поліції здійснюються за вказівками керівника ГУ НП в Черкаській області Михайла Куратченка та заступника начальника ГУ НП в Черкаській області Сергія Коваленка, безпосередні задачі ставив т.в.о. начальника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області полковник поліції Вадим Матвійчук (після невдалої спроби захопити підприємство в жовтні 2021 року був переведений у невідомому напрямку). Залучені також ряд інших працівників Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, ГУ НПУ в Черкаській області - начальник сектору дізнання Уманського РУП ГУНП в Черкаській області Артем Лівшун (в грудні 2021 року був спійманий на отриманні хабаря), начальник сектору дізнання ГУНП в Черкаській області Євгеній Винник (перейняв ініціативу від Лівшуна, у нецензурній напівістеричній формі керує слідством, вимагає від працівників поліції проведення невідкладних слідчих дій, є інформація що його активність викликана отриманням коштів). Зі сторони міської ради у схемі задіяні  Христинівський міський голова Микола Наконечний та керівник Громадського формування з охорони громадського порядку «Муніципальна варта «Характерник» Олег Секретарюк. 

Фактичного захоплення майнового комплексу ПП «АГРОТРЕЙД ГРУПП» 19 жовтня 2021 року вдалося уникнути лише завдяки опору охорони підприємства, відсутності підстав на проведення огляду/обшуку на території майнового комплексу. Чого далі очікувати аграріям – відомо одному Богу…

Автор статьи:
Руслан Якушев
Все статьи автора

Дата и время 11 января 2022 г., 12:49     Просмотры Просмотров: 5525