АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 27°C
Харьков: 25°C
Днепр: 28°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 25°C
Сумы: 24°C
Львов: 20°C
Ужгород: 25°C
Луцк: 26°C
Ровно: 25°C

"Юнайтед Енерджі" з орбіти Коломойського відсудило в "Укренерго" 118 млн грн

"Юнайтед Енерджі" з орбіти Коломойського відсудило в "Укренерго" 118 млн грн
"Юнайтед Енерджі" з орбіти Коломойського відсудило в "Укренерго" 118 млн грн

09.11.2021 Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов ТОВ "Юнайтед Енерджі" до "Укренерго" (в справі №910/9032/21) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 118,4 млн грн заборгованості за договором про врегулювання небалансів електроенергії №1196-01024 від 18.07.2019 (у період з 04.12.2020 по 06.05.2021).

У держреєстрі бенефіціаром ТОВ "Юнайтед Енерджі" вказаний Андрій Короткевич-Лещенко. Разом з тим, компанію пов`язують з Ігорем Коломойським.

Нагадаємо, із 01.07.2019 ринок електроенергії в Україні перейшов на нові правила гри. Одним з нововведень стало започаткування т.зв. балансуючого ринку та ринку небалансів, покликаних стабілізувати ситуацію та дисциплінувати постачальників і споживачів (промислові компанії та юрособи) в питаннях прогнозування енерговитрат на виробничі потреби. У випадку надмірного витрачання ресурсів та в разі виникнення їхнього надлишку доведеться платити.

Балансуючий ринок (БР) та ринок небалансів (РН) — не одне і те ж. На першому відбувається пряма взаємодія між генеруючими компаніями (виробниками електроенергії) та оператором системи передачі ("Укренерго"). Постачальники, що працюють з кінцевим споживачем, тут відсутні. Їхній основний фронт робіт — на ринку небалансів. Якраз там, де продаються надлишки і купується електроенергія у випадку її надмірного використання.

Є ще одне поняття, необхідне для розуміння схеми роботи по-новому: ринок "на добу наперед". З назви зрозуміло, що тут купується і продається електроенергія на наступну добу. Кінцевий споживач в цій системі працює з постачальником, якого обирає сам, і не має прямого доступу до РН.

Небаланс електричної енергії – це різниця між прогнозними та фактичними обсягами споживання електричної енергії.

Енергопостачальник несе фінансову відповідальність за виникнення небалансу і зобов’язаний формувати погодинні графіки купленої/проданої і спожитої електроенергії. Уникнути небалансів електричної енергії можливе лише за умови точного розрахунку планових обсягів споживання. Вартість небалансів розраховує «Укренерго» (Оператор системи передачі).

Постачальники електричної енергії працюють на ринку небалансів, де мають можливість продавати надлишки і купувати обсяги електричної енергії, яких не вистачає. У разі докупівлі електроенергії, ціна буде значно вищою за планову ціну електричної енергії, оскільки складається з найвищої ціни балансуючого ринку (БР) і ринку «на добу наперед» (РДН), що склалася на момент подачі заявки на докупівлю, та множиться на регламентований регулятором (НКРЕКП) коефіцієнт 1,05. Продати надлишок електроенергії постачальники можуть за значно нижчою ціною, орієнтуючись на найнижчу ціну БР і РДН, помножену на коефіцієнт 0,95.

Балансування на ринку небалансів здійснюється за загальним обсягом купівлі/продажу, а не за кожним споживачем, що дозволяє електропостачальникам з великою кількістю споживачів компенсувати небаланси один одного без особливих втрат.

finbalance.com.ua


Теги статьи: Короткевич-Лещенко АндрейЮнайтед ЭнерджиКоломойськийКоломойскийУкренерго

Дата и время 11 января 2022 г., 15:22     Просмотры Просмотров: 3730
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.042434