АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 9°C
Днепр: 11°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 8°C
Львов: 10°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Що дарували на свята чиновникам?

Що дарували на свята чиновникам?
Що дарували на свята чиновникам?

Марафон зимових свят добігає кінця. Усім, хто добре себе поводив минулого року Святий Миколай поклав під ялинки багато цікавих та корисних подарунків. 

Проте “найчемнішим”, пощастило отримати більш ніж цінні презенти: мільйони у грошовій формі, дорогу нерухомість і не менш коштовна земля. Тож пропонуємо познайомитися з улюбленцями Миколая ближче, а разом із тим, що саме він подарував “найслухнянішим” чиновникам та нардепам.

“… Одчиняйте сундучок,

Та давайте п’ятачок”

Одразу хотілося б зазначити, що далеко не всі можновладці подали зміни до декларацій і внесли в них коштовні подарунки. Багато з них, швидше за все, відобразять новорічні презенти у свіжих деклараціях. Тобто, поданих цього, 2022 року, за минулий, 2021 рік. Але сьогодні ж мова піде про тих, хто вже це зробив. Або ж отримав щось цінне у власність цьогоріч. Отже, розпочинаємо.

Пальмову гілку першості з подарунків у грошовій формі, в нашому рейтингу отримує суддя Печенізького районного суду Харківської області – Тимченко Анатолій Миколайович.

22 мільйони 598 тисяч гривень від громадянки Шевелєвої Віри Михайлівни. Звичайно, могло б здатися, що пані Шевелєва є близькою родичкою судді, але у деклараціях Анатолія Тимченка за всі роки на державній посаді жодної згадки про цю особу.

Можливо, Віра Михайлівна має більш ніж успішний власний бізнес і по доброті душевній просто вирішила порадувати суддю Тимченка грошовим подарунком? І знову ні. Колись вона була ФОПом і займалася роздрібною торгівлею з лотків. Але на сьогодні її статус фізичної особи-підприємця припинено

 

З огляду на такий щедрий презент починаєш задумуватися: може і справді під час новорічних свят стаються дива? Крім того, якщо судді в регіонах отримують такі значні суми в якості презенту, то скільки ж і що дарують столичним працівникам Феміди?

“Срібло” серед подарунків у грошовій формі за аташе відділу співробітництва у безпековій і оборонній сферах Департаменту ЄС і НАТО – Токарською Анастасією Василівною. 


Майже 9 з половиною мільйонів гривень. Ймовірно, пані Анастасія так добре налагодила комунікації з міжнародними партнерами, що Святий Миколай вирішив нагородити її такою солідною сумою. Але грошовий гостинець вона отримала не від міфічного, а цілком реального персонажа.

Від свого рідного брата-бізнесмена з Волині – Токарського Василя Васильовича. Досить відомо в Луцьку діяча, який має охоронний, торгівельний та будівельний бізнеси.

Василь Токарський. “Святий Миколай” для своєї сестри – Токарської Анастасії, аташе з МЗС (фото: volynnews)

До того ж якщо зазирнути в декларацію Анастасії Токарської, то можна зрозуміти, що подарунок у грошовій формі напередодні Нового Року – не єдине благо, яким її забезпечив брат. Адже там є 29 пунктів нерухомості, серед яких здебільшого приміщення павільйонів торговельних комплексів, приміщення барів та кафе у ТРЦ і офіси. Цікаво, що Василь Токарський ще у 2008 році відкрив найбільший в Західній Україні торговий центр «Ювант» у Ковелі, де, ймовірно, і має приміщення Анастасія Токарська. Але це вже інша історія.

Замикає трійку лідерів серед отриманих подарунків у грошовій формі податківець з Дніпра – Самсоненко Юрій Григорович. Він – начальник відділу супроводження в судах податкових спорів з питань заборгованості та банкрутства управління супроводження судових справ ГУ ДПС у Дніпропетровській області. У порівнянні з першими двома “медалістами” сума відносно невелика, але, напевно, пересічні українці не відмовились би від такого подарунку, розміром у більш ніж 2 мільйони гривень.

Презентувала “податківцю” гроші Самсоненко Наталя Іванівна. Можемо припустити, що Самсоненко Наталія Іванівна є матір’ю або близьким родичем декларанта. . Вона, як і вищезгадувана Шевелєва Віра Михайлівна (та, яка подарувала судді з Печенігів 22 з половиною мільйони гривень) теж була ФОПом. Проте на сьогодні підприємницькою діяльністю вже не займається. 

Серед інших чиновників, хто отримав на свята подарунки у грошовій формі варто також відзначити двох колег з Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей – Сварковського Олексія Сергійовича (Начальника відділу) та Мукана Андрія Станіславовича (Директора департаменту нагляду та контролю). Перший отримав 700 000 гривень в якості подарунку, другий, відповідно – 190 610 грн.

Не залишилися без подарунків і представники антикорупційних й правоохоронних органів. Наприклад, прокурор відділу Прокуратури Автономної республіки Крим та міста Севастополь – Голинський Ярослав Олегович отримав від сина 31 грудня – 1 мільйон 363 тисячі гривень

Старший детектив з НАБУ – Калачова Ольга Миколаївна напередодні Нового Року отримала в подарунок 548 000 гривень. Окрім того, що вона отримала грошовий подарунок напередодні Нового Року до того ж стала щасливою власницею квартири у Києві.

Тож пропонуємо перейти до наступного розділу, де йтиметься про презентовану чиновникам нерухомість та земельні ділянки.

“Ой, чи вдома, чи не вдома

Господарі цього дому?
Відчиняйте хатку,
Слухайте колядку!”


Хатки або ж у нашому випадку маєтки, квартири та земельні ділянки – ще один пункт подарунків для чиновників. Беззаперечна першість у народного депутата. А куди ж без них?

Юрчишин Петро Васильович. 

Член депутатської групи “За майбутнє”. Напередодні Нового Року отримав одразу два подарунки у негрошовій формі. Загальною сумою у 5 мільйонів гривень.

Примітно, що одразу ж такі самі суми з’явилися в його декларації у пункті “Об’єкти нерухомості”. 

Як бачимо подарувала йому дім та земельну ділянку – Юрчишина Ольга Григорівна. Ймовірно, мати нардепа, яка займається торгівлею.

Можливо, за 16 років бізнесової діяльності вона назбирала коштів на дорогоцінні для сина дари? А що ж, для дітей нічого не шкода.

Нардеп Юрчишин з дружиною, сином та матір’ю

Друге місце за начальником слідчого відділу Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області – Розманом Іваном Івановичем. Окрім того, що він працює у поліції також є власником кількох “ТОВок” з ідентичною назвою відомого курорту Закарпаття.

І минулого року отримав під Новий Рік два будинки та дві земельні ділянки у подарунок.

Подарунок у негрошовій формі

 

Земельна ділянка

Дата набуття права: 28.12.2021

Загальна площа (м2): 377

265700
Подарунок у негрошовій формі

 

Земельна ділянка

Дата набуття права: 28.12.2021

Загальна площа (м2): 773

548100
Подарунок у негрошовій формі

 

Житловий будинок

Дата набуття права: 28.12.2021

Загальна площа (м2): 65

100000
Подарунок у негрошовій формі

 

Житловий будинок

Дата набуття права: 28.12.2021

Загальна площа (м2): 310

100000

Все це добро пану Розману подарував його батько – Розман Іван Саватійович. І він є бізнесменом.


Щоправда, фірма зареєстрована на нього, ще у 2015 році мала більше фінансових зобов’язань, ніж активів (за даними Youcontrol)

Тож постає цілком доречне питання: звідки гроші на нерухомість та земельні ділянки?

“Бронзовим” призером отриманих подарунків у негрошовій формі (а саме нерухомості і земельних ділянок) є головний державний інспектор Митної служби України – Кухар Анатолій Васильович. Так, перед Новим Роком він отримав від громадянки Русскової Ніни Іванівни земельну ділянку та житловий будинок у Борисполі.Хто така Ніна Русскова та ким вона є для Анатолія Кухара – на жаль, невідомо. Але відомо інше. У Борисполі пан кухар має достатньо землі і нерухомості, про що свідчить його декларація.

Ось такі подаруночки для українських можновладців. Сподіваємося на свята і ви отримали те, про що мріяли. І у разі, якщо вам відомі факти про чиновників, яких “Святий Миколай” нагородив коштовними презентами, але чомусь вони забули відобразити їх  у деклараціях – пишіть нам, а ми подбаємо про те, щоб вони стали відомими завдяки своїй “забудькуватості”.

bulava.info


Теги статьи: Кухар АнатолийРозман ИванЮрчишин ПетрКалачова ОльгаТокарский ВасилийСамсоненко ЮрийТокарская АнастасияТимченко АнатолийДеклараціяПодарунки

Дата и время 14 января 2022 г., 16:58     Просмотры Просмотров: 490
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
19 мая 2022 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.061688