АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 25°C
Харьков: 24°C
Днепр: 27°C
Одесса: 26°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 23°C
Львов: 19°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Пошук активів Дельта Банку: суд розірвав угоду ФГВФО і DWF Law

Пошук активів Дельта Банку: суд розірвав угоду ФГВФО і DWF Law
Пошук активів Дельта Банку: суд розірвав угоду ФГВФО і DWF Law

23.12.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ "Юридична фірма "Спенсерс" до ФГВФО і британської юркомпанії DWF LAW (в справі №910/14064/20) та визнав недійсним договір від 10.04.2020, укладений між відповідачами за результатами конкурсу на закупівлю послуг з представництва інтересів ФГВФО та/або Дельта Банку в судових (кримінальних, цивільних, господарських) процесах щодо відшкодування шкоди (збитків), заподіяної (-их) Дельта Банку та/або його кредиторам, пов`язаними із банком особами (власниками, керівниками, іншими особами) у закордонних юрисдикціях (за необхідності - у юрисдикції України).

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ "Юридична фірма "Спенсерс" було одним з учасників відповідного конкурсу, проте ФГВФО не допустив цю юркомпанію до фінального етапу, "в зв`язку зі встановленням фактів наявності конфлікту інтересів та непідтвердження доброчесності" (цитата).

Раніше ФГВФО заявляв, що серед завдан DWF Law - у т.ч. вжиття всіх необхідних заходів, спрямованих на розшук та ідентифікацію активів, виведених за кордон власниками Дельта Банку, а також встановлення їхніх активів, на які можна буде звертати стягнення (попередньо накладати всесвітній арешт) під час судових процесів за кордоном.

ФГВФО зазначав, що "під час конкурсу мали місце випадки, коли окремі конкурсанти ігнорували наявність в них конфлікту інтересів, демонструючи тим самим відсутність доброчесності, низьку правову культуру та недотримання адвокатської етики" (цитата). Разом з тим, переможця конкурсу Фонд називав компанією "з потужною інфраструктурою та розвиненою судовою практикою, що мають багаторічний досвід успішного супроводження комплексних складних транскордонних спорів та розшуку активів" (цитата).

Додамо, що 22.12.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ "Актіо" до ФГВФО (у справі №910/18351/21) та визнав недійсним рішення тендерного комітету ФГВФО від 22.04.2021 про визнання британської юридичної компанії Gateley Plc переможцем конкурсу на закупівлю послуг з пошуку та арешту активів, а також з представництва інтересів ФГВФО та Платинум Банку в закордонних юрисдикціях (за необхідності - в Україні) в судових (кримінальних, цивільних, господарських) процесах щодо відшкодування збитків, заподіяних для Платинум Банку, для Фінбанку та для їх кредиторів, пов`язаними iз банками особами (власниками, керівниками, іншими особами). Також суд визнав недійсним договір від 20.05.2021, укладений між ФГВФО і Gateley Plc за результатами вказаного конкурсу.

Контекст

Як писав Finbalance, 16.10.2020 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Фонду гарантування вкладів та залишив без змін ухвалу Госпсуду м. Києва від 16.09.2019 і постанову Північного апеляційного госпсуду від 27.11.2019 (у справі №910/7186/19), якими було задоволено заяву колишніх топ-менеджерів збанкрутілого Дельта Банку й залишено без розгляду позов ФГВФО до них про відшкодування шкоди на суму 19,83 млрд грн.

Серед відповідачів у цій справі - у т.ч. екс-глава наглядової ради Дельта Банку, його колишній мажоритарний акціонер Микола Лагун, а також екс-члени правління і наглядової ради фінустанови (Олена Попова, Віталій Масюра, Фіглус Марцін, Ярослав Порохняк тощо).

Свій позов ФГВФО мотивував тим, що Дельта Банк в особі керівництва в 2012-2015 роках здійснював “економічно невиправдану ризикову діяльність з проведення активних операцій кредитування позичальників-юридичних осіб з надмірною концентрацією, без належного забезпечення, а також в інтересах власників істотної участі банку, що свідчить про схемність (штучність) таких операцій, єдиною метою яких було перекриття раніше виданих кредитних коштів, а також подальше виведення коштів через банки-нерезиденти, що не мало на меті отримання прибутку” (цитата).

Суди першої та апеляційної інстанції дійшли висновку, що сумісний розгляд заявлених Фондом позовних вимог “перешкоджатиме з`ясуванню взаємних прав і обов`язків сторін та суттєво ускладнить вирішення спору, оскільки у даному випадку під час розгляду справи суд повинен буде надати оцінку умовам кожного з укладених кредитних договорів, встановити обставини дотримання, виконання/невиконання сторонами умов цих договорів, мети та обставин їх укладення, а також правильність заявлених до стягнення сум” (цитата).

Верховний Суд теж вирішив, що “позивач порушив правила об’єднання позовних вимог” (цитата).

Раніше ФГВФО оцінював можливі втрати кредиторів Дельта Банку “внаслідок доведення його до банкрутства” (цитата) на суму щонайменше 24,5 млрд грн.

При цьому ФГВФО заявляв, що ринкова вартість активів Дельта Банку була визначена незалежними оцінщиками на рівні 27,4 млрд грн, або 30% від суми, зазначеної «на папері» на 01.01.2017 (94,27 млрд грн).

На 01.01.2022 вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми були виплачені компенсації на 15,9 млрд грн (97,1% запланованих виплат).

За даними НБУ, борг Дельта Банку по рефінансу на початок грудня-2019 становив 4,9 млрд грн.

У жовтні 2021 року Офіс генпрокурора повідомив, що Печерський райсуд м. Києва відмовився взяти під варту колишнього мажоритарного акціонера Дельта Банку Миколу Лагуна, який підозрюється в розтраті 1 млрд грн, із заставою в такому ж розмірі й обрав йому цілодобовий домашній арешт.

Як зазначалося, прокурори Офісу генпрокурора подали в суд клопотання про обрання стосовно колишнього власника Дельта Банку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 1 млрд грн.

finbalance


Теги статьи: ДельтаБанкФГВФЛАктивиДельта банкСудТОВ Юридична фірма СпенсерсDWF Law

Дата и время 24 января 2022 г., 16:50     Просмотры Просмотров: 4516
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.11718