АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 28°C
Харьков: 28°C
Днепр: 27°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 28°C
Сумы: 27°C
Львов: 25°C
Ужгород: 31°C
Луцк: 26°C
Ровно: 25°C

Чи винне Прозорро в провальному продажі Електронмашу

Чи винне Прозорро в провальному продажі Електронмашу
Чи винне Прозорро в провальному продажі Електронмашу

Пам’ятаєте як в листопаді 2021 року в ЗМІ просто тиражувалася інформація про фантастичний аукціон в системі Прозорро.Продажі з продажу ДП "Електронмаш"?  

Тоді за результатами аукціону перемогу здобула нікому не відома компанія "Лортен Груп" із статутним капіталом аж 100 грн. 

Так, на аукціоні вона запропонувала ! 970 млн грн, за зазначений актив, але мабуть лише мабуть представники Прозорро.Продажі не розуміли (або не зізнавались), що це відвертий зрив торгів (як мінімум) або ж продумана схема (як результат) по кінцевому обвалу ціни на актив та нанесення збитків державі. 

Так ось, за 970 млн грн, звісно актив ніхто не купив, торги були признані такими, що не відбулись. А  свою чергу завод був виставлений на аукціон повторно. 

І все начебто справедливо, крім одного. Через специфічний механізм Прозорро.Продажі інформація про всіх зацікавлених у активів осіб була відома відразу після першого аукціону. 

Крім того, було й видно фінансову спроможність всіх учасників. 

Ключовий факт, що на першому аукціоні було 7 учасників, які готові були придбати актив за сумму більше 450 млн. грн.

Треба відзначити, що ТОВ БСК ГРУПП  - 450 млн грн та ПАТ "Дніпробудмашина"- 560 млн грн, також приймали участь й у другому аукціоні, АЛЕ вже були пропонували набагато менші суми:

Ймовірно, що після "відкриття карт" потенційні учасники проводили між собою перемовини і як підсумок, державне підприємство, яке могло бути продане за 560 млн грн, принесло державі всього 430 млн грн. 

Тобто мінімальні втрати держави - 130 млн грн

Такого перебігу подій та негативних наслідків, можна було б уникнути, якби до системи Прозорро.Продажі  своєчасно вносились зміни, які вже тривалий час вимагає реальність. 

Чому в цей раз Прозорро.Продажі не кричить про перемогу? Чому зміни не відбуваються? Та кому приносить користь такий розпродаж державних заводів? Питання вже до відповідних державних органів. 


Теги статьи: ДніпробудмашинааукціонООО Лортен группПрозорроЕлектронні торги УкраїниТоргиЕлектронмаш

Автор статьи:
Максим Прохоренко
Все статьи автора

Дата и время 03 февраля 2022 г., 13:41     Просмотры Просмотров: 458
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.045335