Вибори голови Вінницького міського суду: сумнівні настрої «Правого Сектору», тимчасове позбавлення нормального функціонування суду та обмеження незалежності судової гілки влади


4 квітня у Вінницькому міському суді відбулись збори суддів, на яких було заплановано провести, передбачене Законом України «Про відновлення довіри до судової системи в Україні», таємне голосування суддів щодо обрання голови суду. Однак зусиллями активістів Штабу Вінницької «Обласної Самооборони», громадського об’єднання « Софія», «Правого Сектору» та відомих на Вінниччині «борців за справедливість та прозору люстрацію» громадського діяча Ю.Хорта та адвоката В. Палія, збори було зірвано та перенесено на 25 квітня. Без сумнівів, доводи людей щодо непроведення виборів у понеділок були значними та вагомими, але, чи дійсно це така важлива подія - вибори голови суду, щоб задля цього проводити обговорення кандидатів зі складу цього суду на народному віче!? Спробуємо розібратися зі всім по порядку.

14 квітня у Вінницькому міському суді відбулись збори суддів, на яких було заплановано провести, передбачене Законом України «Про відновлення довіри до судової системи в Україні», таємне голосування суддів щодо обрання голови суду. Однак зусиллями активістів Штабу Вінницької «Обласної Самооборони», громадського об’єднання « Софія», «Правого Сектору» та відомих на Вінниччині «борців за справедливість та прозору люстрацію» громадського діяча Ю.Хорта та адвоката В. Палія, збори було зірвано та перенесено на 25 квітня. Без сумнівів, доводи людей щодо непроведення виборів у понеділок були значними та вагомими, але, чи дійсно це така важлива подія - вибори голови суду, щоб задля цього проводити обговорення кандидатів зі складу цього суду на народному віче!? Спробуємо розібратися зі всім по порядку.

Втручання «Правого Сектору» при застосуванні законів України

Єдиний законодавчий орган державної влади в нашій країні - це Верховна Рада України. В свою чергу, джерелом влади в Україні є народ. Приймаючи будь-який закон, ВРУ демонструє безпосередню волю народу України, а не окремої групи людей чи організації. Ставлячи питання про прийняття закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», Верховна Рада України, в обличчі народу, запровадила зміни у нормативно-правові звичаї щодо відкритості та перевірки усієї судової системи в країні. Даний закон позбавив всіх голів судів всіх інстанцій займаних адміністративних посад, тим самим допустивши на деякий проміжок часу певну анархію у судах. Адже суд не може нормально функціонувати без постійного керівництва. У такому випадку судді мають провести збори суддів та обрати голову суду для належного здійснення правосуддя.

Суди апеляційної інстанції у Вінницькій області відразу здійснили процедуру голосування задля недопущення свавілля у судовій системі. На розгляд суддями було поставлено по одній кандидатурі, а саме суддів, які займали адміністративні посади у вказаних судах до набрання чинності закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Більшістю голосів судді затвердили запропоновані кандидатури, що свідчить про довіру працівників суду цим кандидатам та про бажання працювати під їхнім керівництвом надалі. Ніякого стороннього впливу на проведення виборчого процесу голів судів апеляційних інстанцій зі сторони політичних організацій, установ та громадян не було, хоча вони є вищими за рівнем та повноваженнями, ніж суди першої інстанції.

Втручання у внутрішню діяльність суду та тиск на суддів з боку громадських організацій та об’єднань ставить під сумнів незалежність судової влади та суперечить нормам Конституції України. Таким чином вищевказані діячі вирішили перебрати на себе функції суддівського самоврядування, завтра вони будуть диктувати, які рішення необхідно приймати суддям, а післязавтра – самим здійснювати судочинство.

На прикладі зборів з  обрання голови Вінницького міського суду видно, що політична організація «Правий Сектор» втручається у розпорядок роботи суду, навмисно відтягує розгляд питання про обрання голови суду та діє за попередньою змовою з особами, які мають відношення до суду, а саме проходять захисниками, свідками та підозрюваними по справах. Адже простій і чесній людині немає підстав «боятися» судової системи. В деякому розумінні громадяни та організації тиснуть і трактують, що саме і як мають робити незалежні судді. З усіх подій, що розгорнулися навколо зборів суддів Вінницького міського суду щодо призначення голови, складається враження, що є зацікавленні особи, у яких є свій інтерес до якоїсь конкретної  кандидатури на заміщення цієї посади.

(http://www.youtube.com/watch?v=niKDBE0jyjA)

Бажання людей повернути довіру до судової влади чи театральний сценарій з залученням «масовки»!?

Збори суддів Вінницького міського суду від 14.04.2014р. перетворились на своєрідне циркове шоу, коли більшість суддів не були готові до натиску зі сторони організацій та громадян на здійснення ними своїх законних повноважень. Виконуючий обов’язки голови суду Овсюк Є.М (має найбільший стаж роботи на посаді судді у разі відсутності голови суду та заступників – ЗУ «Про судоустрій і статус суддів») відчутно нервував і не зовсім контролював ситуацію по проведенню зборів суддів; колишній голова суду Михайленко А.В. взагалі не був помітний серед суддів, як і його колишні заступники - судді Вишар І.Ю. та Чернюк І.В. Разом з тим великий обсяг питань, їх вирішення і внесення пропозицій взяв на себе колишній голова Староміського районного суду м. Вінниці, а у період з лютого по жовтень 2012 року – і голова Ленінського районного суду м. Вінниці, суддя Олійник О.М., який незрозумілим чином був доволі підготовлений до перебігу подій, пов’язаних із зустріччю з громадянами. і свій виступ зачитував з заздалегідь підготовленого тексту на двох аркушах. Саме він і запропонував перенесення зборів аж на 16.00 год. 25 квітня 2014р., хоча ніяких перешкод у проведенні виборів у більш короткий, як у всіх інших судах, термін не було.

Взагалі складалось враження, що на зборах відбувається гра одного актора, за запланованим сценарієм, коли тільки одна людина з колективу суду була готова моментально надати відповідь на запитання громадськості. Особисто у нас виникло багато запитань щодо світлості і сумлінності намірів присутніх у залі громадських діячів через настільки чітку погодженість і тісну співпрацю з суддею Олійником О.М., проте ще не так давно, в березні місяці, Вінницька обласна організація УНА-УНСО у своєму зверненні до депутатів Вінницької обласної ради просила припинити так зване «свавілля» щодо деяких громадян, яке чиниться з боку державних органів. В одному з пунктів організація чітко зазначала, що суддя Олійник О.М. системно покриває бездіяльність міліції і прокуратури, які відмовляються проводити розслідування злочинів, вчинених організованими злочинними групами (http://nas.vinnica.ua/uk/index/una-unso:-na-teror-bezzakonnyam-vidpovimo-terorom-zakonu.html).

Також суддя Олійник О.М., не враховуючи норми закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», висловив думку, щоб після обрання голови суду, сам голова і запропонував кандидатів для призначення на посаду заступників : «Я вважаю, що обраний голова має право поставити перед колективом питання про обрання заступників, з якими йому потрібно буде працювати», - зазначив Олійник О.М.

Швидше за все, зі змісту сказаного суддею Олійником О. М. вбачається не обрання заступників, а їх «призначення» новообраним головою суду, що суперечить нормі статті 20 Закону «Про судоустрій і статус суддів», яка передбачає, що голова місцевого суду, його заступники, голова апеляційного суду, його заступники, секретарі палат апеляційного суду, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники та секретарі палат призначаються на посади строком на один рік шляхом таємного голосування із числа суддів цього суду, але не більше як на строк повноважень судді. 

Таким чином незрозумілим залишається питання щодо обрання заступників голови суду, оскільки «нав’язування» кандидатів на вказані адміністративні посади суперечить законодавству та ставить під сумнів процес під назвою «люстрація».

В кінці зборів, ми зробили для себе висновок, що конкуренція за крісло голови Вінницького міського суду доволі велика. Наші думки підтвердив виконуючий обов’язки голови суду суддя Овсюк Є.М., який заявив, що кандидатами на місце голови суду є, приблизно, 3-5 осіб, серед яких назвав колишнього голову суду, суддів Михайленка А.В., Вишара І.Ю. та Олійника О.М., при цьому відзначивши, що хто може ще бути кандидатами – він не знає, але «амбітних» людей в суді вистачає.

На нашу думку, стало помітним значне прогресування Вінницького міського суду за останній період. На даний час міський суд вже розпочав процес повернення довіри та відновлення авторитету серед громадян міста Вінниці. Чи зможе новообраний голова і в подальшому піднімати його престиж і забезпечувати вже розпочатий процес прогресування? А, можливо, він буде працювати та керувати лише за чиєюсь вказівкою чи під чиюсь диктовку?

Громадська Організація «Поділля»

Я ЛЮБЛЮ ВИННИЦУ

 

Дата и время 17 апреля 2014 г., 17:16     Просмотры Просмотров: 6699