АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 19°C
Харків: 25°C
Дніпро: 20°C
Одеса: 20°C
Чернігів: 17°C
Суми: 22°C
Львів: 16°C
Ужгород: 17°C
Луцьк: 17°C
Рівне: 17°C

Глави МЗС країн G7: Росія порушує Мінські домовленості

Читать на русском
Глави МЗС країн G7: Росія порушує Мінські домовленості
Глави МЗС країн G7: Росія порушує Мінські домовленості

Росія своїми діями порушує Мінські домовленості.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ G7, текст якої опубліковано на сайті МЗС ФРН.

За словами міністрів G7, зростання кількості порушень режиму припинення вогню на лінії зіткнення останніми днями викликає серйозне занепокоєння.

«Ми засуджуємо застосування важкого озброєння та невибіркові обстріли цивільних районів; це явне порушення Мінських домовленостей. Ми також засуджуємо продовження видачі Росією російських паспортів жителям непідконтрольних уряду територій України. Це явно суперечить духу Мінських домовленостей», – йдеться у документі.

Водночас наголошується, що Росія має рухатися шляхом деескалації та виконати свої зобов’язання щодо реалізації Мінських домовленостей.

Глави МЗС країн G7 висловили стурбованість діями незаконних утворень на тимчасово окупованих територіях України, які слід розглядати як підготовку до військової ескалації, а інсценовані інциденти можуть бути використані як привід для можливої військової ескалації. У заяві наголошується у заяві, що РФ має використати свій вплив на окупаційні адміністрації для деескалації.

Міністри висловили підтримку Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, члени якої відіграють ключову роль у зусиллях з деескалації. «Місії необхідно надати можливість повноцінно та без обмежень її діяльності та свободи пересування виконувати свій мандат на благо та безпеку людей на сході України», – підкреслюють глави зовнішньополітичних відомств країн G7.

Вони також високо оцінили зусилля Німеччини та Франції в межах нормандського процесу щодо забезпечення повного виконання Мінських домовленостей як єдиного шляху до довготривалого політичного врегулювання конфлікту на сході України.

«Ми визнаємо публічні заяви Президента Зеленського, які підкреслюють тверду відданість України Мінським угодам та її готовність зробити конструктивний внесок у цей процес. Український компроміс заслуговує на серйозний розгляд російськими переговорниками та урядом Російської Федерації. Ми закликаємо Росію скористатися можливістю дипломатичного шляху, який передбачають українські пропозиції», – сказано у заяві.

Зазначається, що міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США, а також високий представник Євросоюзу глибоко стурбовані військовим нарощуванням Росії поблизу кордонів України, в незаконно окупованому Криму та в Білорусі. Вони наголосили, що неспровокована і невиправдана концентрація сил Росії ставить під загрозу глобальну безпеку та міжнародний порядок, і закликали Росію йти шляхом дипломатії, розрядити напруженість, відвести значні сили від кордонів України та повністю виконувати міжнародні зобов’язання, включаючи зниження ризиків та прозорість військових дій.

Як перший крок міністри очікують, що РФ здійснить оголошене скорочення своєї військової діяльності вздовж кордонів України. «Поки що ми не бачили жодних доказів цього скорочення. Ми будемо оцінювати Росію за її діями», – йдеться у заяві.

Документ також містить месиджі про готовність до широкого діалогу з РФ у різних форматах, а в разі агресії – до суворих санкцій. Водночас висловлюється підтримка суверенітету України та шляху, обраного її народом.

Надзвичайна зустріч міністрів закордонних справ G7 відбулася на полях Мюнхенської безпекової конференції 19 лютого.


Теги статті: Обострение на Донбассеагресія РосіїG7Війна на ДонбасіВійнаМінські домовленостіРосія

Дата і час 19 лютого 2022 г., 21:04     Переглядів Переглядів: 367
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
12 серпня 2022 г.
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.151288