АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 14°C
Днепр: 15°C
Одесса: 16°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 14°C
Львов: 13°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Полтавський мер звинувачує прокурора області в корупції

Полтавський мер звинувачує прокурора області в корупції
Полтавський мер звинувачує прокурора області в корупції

Полтавський міський голова Олександр Мамай продовжує вражати громаду гучними заявами і несподіваними вчинками. Минулого тижня у стінах міськради з ним поспілкувалися співробітники управління по боротьбі з організованою злочинністю

4_Олександр Закорецький скликав прес-конференцію у відповідь

Олександр Закорецький

Напередодні цієї події найскандальніший з усіх полтавських градоначальників скликав термінову прес-конференцію, на якій заявив, що знає, УБОЗівці обшукуватимуть міськвиконком, та коли й де будуть інші заплановані 25 обшуків, і звинуватив прокурора області Олександра Закорецького у тому, що він… хоче звільнити мерське крісло для нардепа-«свободівця» Юрія Бублика.

Міську раду та інші установи таки обшукали. Чимало комунальних підприємств і кабінетів їх очільників ще чекають на візити правоохоронців. У ході цих подій почалась заочна «перестрілка» мера й головного прокурора області. Обурений прокурор назвав «брєдом» звинувачення Олександра Мамая і скликав прес-конференцію у відповідь.

 … Погрожує комунальним «апокаліпсисом»

Як заявив на терміновій прес-конференції Олександр Мамай, він має інформацію, що обшуки й прискіплива увага правоохоронців – не дотримання законності, а свідома дестабілізація ситуації у Полтаві, щоб новим міським головою обрали народного депутата Бублика або його рідного брата. Дії обласної прокуратури міський голова також назвав «свідомим блокуванням роботи органу місцевого самоврядування, наслідки якого для життя міста краще не передбачувати». Зокрема, Мамай обіцяв, що Полтава потоне в нечистотах і буде завалена тоннами невивезеного сміття, якщо правоохоронці заблокують роботу міськвиконкому хоча б на кілька днів.

У приміщенні Полтавського міськвиконкому 11 квітня з 8-ї ранку працівники УБОЗу УМВС України в Полтавській області, згідно із ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави, розпочали перевірку документів. Центральний вхід міської ради був зачинений, зайти дозволяли тільки журналістам і співробітникам міськради. Хід подій прокоментував заступник мера Юрій Левченко:

– Через центральний вхід зайшла група співробітників міліції, яка мені надала ухвалу суду про те, що в міськвиконкомі повинні вилучити документи в різних відділах, а також у кабінетах мера та першого заступника.

Подібну перевірку здійснили і в управлінні житлово-комунального господарства.

Губернатор досі не знайомий з мером Полтави

Прокурор Полтавської області Олек­сандр Закорецький пояснив, що проводяться обшуки і вилучаються документи у міськвиконкомі та на підприємствах, які розпоряджалися коштами з міської скарбниці:

– Прокуратура не виконує жодних політичних замовлень, щоб змінити владу у Полтаві. Ніякої кримінальної справи проти Мамая немає. А матеріали перевірок були зібрані задовго до мого призначення, і вони були підставою для занесення кримінального провадження стосовно діяль­ності цього органу місцевого самоврядування у Державний реєстр досудових розслідувань. Прокуратура стежить за законністю, в тому числі і в сфері бюджетного законодавства. Нині розслідуємо кримінальне провадження за фактом незаконного використання коштів міського бюджету контрагентами міської влади. І я не розумію, як вилучення документів за останні три роки може вплинути на прибирання і виплати заробітних плат.

Прокурор нагадав міському очільнику, що за свідоме невиконання своїх обов’язків – саботаж, українська Феміда карає відповідно до Кримінального Кодексу.

До речі, містом вже давно ширилися чутки про те, що колишній обласний прокурор зібрав на Мамая і його схеми перекладання грошей з міської кишені до власної чимале досьє.

Чим закінчився тривалий візит міліціонерів, розповів сам Олександр Мамай:

– Були в моєму кабінеті та в першого заступника, вилучили деякі документи. Слава Богу, нічого не знайшли, – радісно констатував міський голова. – А ось на приватних фірмах, які працювали з нами, «повигрібали» документи навіть у тих, хто не фігурує у рішеннях суду, який дозволив обшуки.

Натомість головному охоронцю законності в області Олександру Віталійовичу хочеться особисто познайомитись зі своїм тезкою Олександром Федоровичем:

– У понеділок у мене був прийом громадян. 80 % скарг – на дії міської влади. Тому я запрошую Олександра Мамая до прокуратури або сам піду в мерію, щоб ми разом прийняли громадян, і він послухав, які в людей претензії до роботи міської влади. Я готовий до тісної співпраці. Під час нещодавньої наради у голови обл­держадміністрації Віктора Бугайчука, з’ясувалося, що і губернатор досі не знайомий з мером Полтави, бо останній не йде на контакт.

Ми продовжимо стежити за тим, чим завершиться цей майже гоголівський сюжет із кримінальним підтекстом.

Олеся ТОРСЬКА

ПИК


Теги статьи: ПолтаваЗакорецкийМамай

Дата и время 22 апреля 2014 г., 22:34     Просмотры Просмотров: 8414
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
24 сентября 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.114517