АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 23°C
Харків: 29°C
Дніпро: 27°C
Одеса: 26°C
Чернігів: 25°C
Суми: 27°C
Львів: 19°C
Ужгород: 20°C
Луцьк: 20°C
Рівне: 20°C

До Чорнобильської АЕС прибудуть фахівці МАГАТЕ

Читать на русском
До Чорнобильської АЕС прибудуть фахівці МАГАТЕ
До Чорнобильської АЕС прибудуть фахівці МАГАТЕ

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) планує здійснити візит до Чорнобильської АЕС з метою контролю ситуації на ядерному об’єкті та надання підтримки Україні. Наразі загальна радіаційна обстановка навколо ЧАЕС контрольована. Певне підвищення радіаційних показників було зафіксовано лише при відході російських військ. 

Про це KВ дізналася із повідомлення інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна". 

Повідомляється, що 1 квітня під час пресконференції у Відні, за підсумками візитів в Україну та Росію 29-31 березня, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив про важливість присутності фахівців МАГАТЕ на атомних об’єктах України. За його словами, вони прибудуть найближчим часом і, насамперед, до Чорнобильської АЕС. 

"Ми плануємо бути там дуже скоро. Тому що там є багато роботи, яку потрібно виконати", – сказав він на  

При цьому глава агентства назвав повернення контролю над ЧАЕС українській стороні "кроком у правильному напрямі". 

За його оцінкою, на цьому об’єкті через перебої в електропостачанні або фізичні пошкодження може бути "багато всього, що могло бути відключене або вийти з ладу". Водночас він нагадав, що під час окупації не працював дистанційний моніторинг радіаційних показників. 

"Українські фахівці знають, як виконувати свою роботу. Але це не означає, що міжнародна допомога та співпраця будуть зайвими", – зазначив Гроссі. 

Крім того, додав глава агентства, необхідно перевірити збереження ядерного матеріалу. Загальну радіаційну обстановку навколо ЧАЕС він назвав "цілком нормальною", припустивши при цьому певне підвищення радіаційних показників при виведенні військ, яке спостерігалося і під час їхнього заходження на майданчик станції. 

"Був відносно підвищений рівень локалізованої радіації через рух важких транспортних засобів під час окупації станції. І, мабуть, це могло бути знову на виході", – сказав Гроссі. 

Нагадаємо, що 30 березня Україна провела перемовини з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі та делегацією його колег. Міністр енергетики України Герман Галущенко зауважив, що ці перемовини стануть надійним фундаментом для подальшої співпраці України і МАГАТЕ у протидії агресору та забезпеченні світової безпеки.  

"Сподіваюсь, вони стануть одним з перших у ланцюгу наступних кроків до забезпечення ядерної безпеки України та світу. [...] В подальшому ми маємо убезпечити всі наші чотири працюючі атомні електростанції, сховища відпрацьованого ядерного палива, ЧАЕС, Зону відчуження від потенційного нападу. Адже без(д)умні дій російських військ, які вони вже вчинили на Запорізькій та Чорнобильській АЕС, дають розуміння, що світ буде під загрозою ядерної катастрофи допоки не буде введено демілітаризовану зону навколо всіх наших ядерних об’єктів", – каже Галущенко. 

Нагадаємо, За інформацією Держагентства з управління зоною відчуження, перед виходом російські військові розграбували станцію. Російські окупанти захопили ЧАЕС 24 лютого. 31 березня вони залишили станцію. За словами директора ЧАЕС Валерія Сейди, після відходу окупантів усе технологічне обладнання та всі системи контролю і моніторингу радіаційних показників ЧАЕС працюють у штатному режимі. Водночас він додав, що окупанти забрали з собою п’ять із 15 контейнерів з обладнанням для ремонту та запчастинами, необхідними для ЧАЕС, проте не зміг наразі оцінити загальні втрати.


Теги статті: Рафаэль Мариано ГроссирадіаціяЧорнобильЧАЭСЧАЕСМАГАТЭ

Дата і час 02 квітня 2022 г., 05:13     Переглядів Переглядів: 463
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.0407