АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 28°C
Харьков: 26°C
Днепр: 29°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 27°C
Сумы: 26°C
Львов: 25°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 24°C
Ровно: 25°C

ЄС щодня переказує Росії суму, якої вистачить на 160 ракет "Калібр", – економістка

ЄС щодня переказує Росії суму, якої вистачить на 160 ракет "Калібр", – економістка
ЄС щодня переказує Росії суму, якої вистачить на 160 ракет "Калібр", – економістка

Європейський союз щодня переказує Росії 850 млн євро за куплені нафту та газ. Цієї суми вистачить на 160 ракет "Калібр". Доки ЄС не ввів енергетичне ембарго, позбавити агресора коштів на фінансування армії неможливо.

Про це у своїй колонці для "Економічної Правди" написала провідна експертка економічних та соціальних програм Центру Разумкова Катерина Маркевич.

Так, економістка навела дані аналітичного центру Bruegel, згідно з яким щодня ЄС перераховує за імпорт нафти та природного газу 450 млн і 400 млн євро відповідно.

"Виникає питання: чи гуманно підтримувати торговельні відносини з країною-агресором, яка порушує права людини та загрожує національній безпеці? За президентства Путіна Росія стала імперією зла, яка прагнула контролювати та маніпулювати світом. Путін намагався відновити статус світової держави, шантажуючи Захід експортними поставками", – написала вона.

Відтак російські енергоресурси стали вагомим геополітичним фактором. У 2021 році доходи від експорту нафти та газу у федеральному бюджеті Росії склали 38,1% усіх надходжень, а прибуток – $119 млрд.

Росія 47% своєї нафти продає в ЄС, йдеться в даних Федеральної митної служби (ФМС) РФ. Загалом Євросоюз платить країні-агресору за нафту майже 51 млрд дол. на рік. Ще приблизно 3,7 млрд дол. платили США (вони вже відмовилися від нафти з РФ).


Теги статьи: агресія РосіїПутинМаркевич ЕкатеринаембаргофінансиРакета КалибрГазнафтаРосіяЄвросоюз

Дата и время 23 апреля 2022 г., 13:11     Просмотры Просмотров: 791
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.271521