АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 28°C
Харьков: 26°C
Днепр: 29°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 27°C
Сумы: 26°C
Львов: 25°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 24°C
Ровно: 25°C

ЄС може надати Угорщині компенсацію за відмову від російської нафти — Politico

ЄС може надати Угорщині компенсацію за відмову від російської нафти — Politico
ЄС може надати Угорщині компенсацію за відмову від російської нафти — Politico

Європейський Союз розглядає надання компенсації Угорщині в обмін на підтримку прем’єром країни Віктором Орбаном шостого пакета санкцій, що включає ембарго на російську нафту.

Про це інформує Politico із посиланням на трьох європейських чиновників, пише Суспільне Медіа.

За даними джерел видання, Будапешт може отримати гроші в рамках нової енергетичної стратегії Євросоюзу, яка має бути сформульована наступного тижня.

"Відключення європейського ринку для експорту нафти президента Росії Володимира Путіна вважається життєво важливим для обмеження прибуткового джерела доходів, яке допомагає йому фінансувати свою війну в Україні", — пише видання.

Раніше Брюссель запропонував надати Угорщині та Словаччині відстрочку до кінця 2024 року для відмови від російських постачань — на два роки більше, ніж в решти країн ЄС. Ці країни не мають виходу до моря і значною мірою залежать від російської сировини. Водночас Чехія готова надати термін відмови до кінця червня 2024 року.

Однак Угорщина заявила, що їй потрібно більше часу, щоб зменшити залежність від російських енергоресурсів. За словами європейських чиновників, щоб не відтягувати терміни, у Євросоюзі не відкидають, що можуть заплатити країні, зазначає видання.

Комісія сподівається використати платіжні механізми у запланованій енергетичній стратегії під назвою REPowerEU, про яку буде оголошено 18 травня і в якій мають бути кошти для країн ЄС, включно з Угорщиною. Стратегія REPowerEU спрямована на поетапну відмову блоку від російських копалин видів палива задовго до 2030 року.

"Чим більше ми зможемо допомогти Угорщині з REPowerEU, тим швидше вони зможуть відмовитись від російської нафти", — сказав високопосадовець ЄС у коментарі Politico.


Теги статьи: ПутинСловаччинанафтаембаргоСанкції проти РосіїСанкціїУгорщинаОрбан ВикторЄвросоюз

Дата и время 11 мая 2022 г., 13:19     Просмотры Просмотров: 365
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.549124