АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 15°C
Днепр: 16°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 15°C
Львов: 19°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 19°C
Ровно: 18°C

Збитки від РФ у Чорнобильській зоні вже перевищили 2,5 млрд грн – Міндовкілля

Збитки від РФ у Чорнобильській зоні вже перевищили 2,5 млрд грн – Міндовкілля
Збитки від РФ у Чорнобильській зоні вже перевищили 2,5 млрд грн – Міндовкілля

Збитки від перебування російських окупантів у Чорнобильській зоні вже становлять понад 2,5 млрд грн.

Про це під час брифінгу заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

“Російські окупанти нанесли багато шкоди Чорнобильському заповіднику, який є вкрай важливим та цінним. Попередні збитки перевищують 2,5 мільярди гривень. Вони вивели з ладу частину постів, які вимірюють контроль радіаційного стану. Наразі частина системи вже відновила роботу. рашисти знищили новітню лабораторію, аналогів якої немає у Європі, знищили частину комп’ютерної техніки. Вогнем випалено 12 тисяч гектарів – частину екосистеми втрачено назавжди. Після себе окупанти лишили багато вибухівки та замінували територію. Фахівці ДСНС працюють над тим, щоб все розмінувати”, – сказав він.

Міністр зазначив, що за останні 20 років це перший конфлікт у світі з такою масштабною шкодою довкіллю. “Ракети росіян влучають в нафтобази, підприємства з небезпечними речовинами. На сьогодні ми маємо 245 випадків екоциду на території України та в акваторії морів. 34 випадки зареєстровано на Київщині – це найвищий показник”, – зазначив Стрілець.

Що стосується Азовського моря, то, зі слів міністра, у Міндовкілля поки не мають підтверджених фактів потрапляння туди сірководню. “Територія акваторії Азовського моря наразі закрита для досліджень через ведення активних бойових дій. Для того, щоб дійсно оцінити, яку шкоду нанесла росія, необхідно забезпечити доступ до цих місць. Наразі спеціалісти вивчають ці питання. Поки що підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторій моря – немає. Але, наші фахівці вже працюють над планами запобігання надзвичайним ситуаціям та вивчають ці питання, яка речовина може потрапити у воду. Тому, ми зможемо надати роз’яснення лише після цілковитого дослідження, щоб не було ніяких фейків”, – сказав він.

Урядовець наголосив також, що триває робота над документуванням екозлочинів.

“Щоб стати частиною європейського співтовариства і якісно подати всі позови до міжнародних судів, ми отримуємо допомогу і від польських колег. Ми вже маємо понад 1500 фактів плюндрування наших земель та знищення екосистеми. Це все фіксується і верифікується. З нами працюють юридичні компанії, які входять у топ-5 компаній світу, які допомагають нам зібрати матеріал, щоб вистояти у міжнародних судах. Наша мета – отримати максимальну компенсацію за завдані збитки, які наносить росія екології”, – сказав він.


Теги статьи: УкраїнаНападение России на УкраинузабрудненняекологіяДСНСАзовське мореЧорнобильМіндовкіллязбиткиВійнаокупанти

Дата и время 20 мая 2022 г., 00:07     Просмотры Просмотров: 352
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.324978