АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 27°C
Харьков: 25°C
Днепр: 28°C
Одесса: 26°C
Чернигов: 27°C
Сумы: 26°C
Львов: 25°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 25°C
Ровно: 25°C

До мавпячої віспи може бути причетна Росія? В мережі згадали про матеріал аналітиків з прогнозом її виникнення

До мавпячої віспи може бути причетна Росія? В мережі згадали про матеріал аналітиків з прогнозом її виникнення
До мавпячої віспи може бути причетна Росія? В мережі згадали про матеріал аналітиків з прогнозом її виникнення

До спалаху віспи мавп може бути причетною Росія. У Кремлі цілком могли вирішити, що якщо віспа набагато небезпечніша за COVID-19, то спровокована епідемія може мати більш катастрофічні наслідки для "ворожих держав".

Про це йдеться у статті під назвою "Warning: Work on smallpox virus" аналітичного центру Robert Lansing Institute. Стаття вийшла ще у 2020 році й в цілому буквально передбачає те, що зараз відбувається з мавпячою віспою, інформує Оbozrevatel.

У матеріалі стверджується, що Росія наполегливо працює над вірусом віспи під виглядом оновлення документальних стандартів і розробки сполуки NIOCH-14 для клінічних досліджень. Характер закупівель російськими державними органами свідчить, що Росія продовжує випробування вірусів у наукових центрах "Вектор" і 48-му ЦНДІ Міноборони.

Експерти Robert Lansing Institute роблять висновок, що Росія хоче створити біологічну зброю з віспи. Зазначається, що за часів "холодної війни" СРСР провадив такі дослідження і немає даних про те, що вони припинені зараз.

"Враховуючи, що віспа є набагато небезпечнішою та має вищу летальність у порівнянні з COVID-19, спровокована епідемія може бути катастрофічною і служити ворожим цілям, щоб підірвати стабільність іноземних держав і змінити геополітичний ландшафт", – йдеться у статті.

Також у матеріалі сказано, що Росія не має "гальм", які могли б якось запобігти використанню біологічної зброї у світі. Натомість у російських лідерів присутнє сильне бажання змінити світовий порядок. Як аргумент, наводиться використання Росією препарату "Новічок" у Великій Британії та Болгарії.

"За нашою інформацією, розробку ліків проти віспи на основі NIOCH-14 росіяни розглядають як стратегічно важливе завдання", – резюмують автори статті.

Що таке віспа мавп і які основні симптоми

Віспа мавп – це зоонозне природно-осередкове віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Дуже схоже за клінічними ознаками на натуральну віспу. Збудника віспи мавп віднесено до біологічних агентів, які офіційно визнано чинниками біологічної зброї.

Передача вірусу може відбуватися через крапельки слини та через контакт з ураженнями чи інфікованими біологічними рідинами.

Симптоми віспи мавп, які спостерігаються на початку захворювання, дуже схожі на симптоми натуральної віспи людини та зазвичай починаються з грипоподібного синдрому та збільшення лімфатичних вузлів, які потім супроводжуються висипом на обличчі та спині.

Перші симптоми зазвичай з’являються приблизно через 10 днів після контакту, тоді як висипання з’являються протягом 1-3 днів від початку лихоманки. Зазвичай хвороба триває від двох до чотирьох тижнів і розвивається в кілька етапів. Основні симптоми: лихоманка, головний біль, ломота в тілі, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, загальне нездужання, втома, висипання на обличчі та інших частинах тіла.

В Африці один із 10 випадків є смертельним. Але штам, який поширюється в усьому світі, видається м’якшим і має рівень смертності приблизно один зі 100, що практично подібне до того, що було на початку пандемії COVID-19.

В Україні випадків захворювання на віспу мавп наразі не зафіксовано

Щойно з’явиться нова інформація щодо хвороби, МОЗ одразу ж про неї повідомить. Про це йдеться у заяві Міністерства охорони здоров’я України.

У відомстві просять українців не панікувати, а ознайомитись з інформацією про цю хворобу.

"МОЗ отримало багато запитань щодо вірусу мавпячої віспи – віспоподібного захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів. В інфографіці міністерства зібрана вся відома на сьогодні інформація – відповіді на найпоширеніші запитання стосовно цього захворювання: як передається хвороба, які ознаки та симптоми має, а також яка профілактика і діагностування віспи мавп", – йдеться у повідомленні міністерства.

За даними МОЗ, інфікування відбувається у результаті прямого контакту з кров’ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою чи слизовою інфікованих людей чи тварин.

Також інфікуватися можна шляхом вживання у їжу м’яса інфікованих тварин, яке не пройшло належної термічної обробки.


Теги статьи: біологічна зброяМОЗВеликобританіяБолгаріяcovid19коронавирусСРСРРосіяінфекціїоспа

Дата и время 22 мая 2022 г., 23:14     Просмотры Просмотров: 2418
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.405182