АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 24°C
Харків: 29°C
Дніпро: 29°C
Одеса: 28°C
Чернігів: 28°C
Суми: 29°C
Львів: 20°C
Ужгород: 29°C
Луцьк: 22°C
Рівне: 22°C

"У Росії закликають убити два мільйони українців, еліту. Решта має злякатися і мовчати" – Кузьо

Читать на русском
"У Росії закликають убити два мільйони українців, еліту. Решта має злякатися і мовчати" – Кузьо
"У Росії закликають убити два мільйони українців, еліту. Решта має злякатися і мовчати" – Кузьо

На російському телебаченні щодня звучать заклики вбивати українців.

Про це в інтерв’ю Gazeta.ua сказав британський політолог українського походження Тарас Кузьо.

"Там відкрито кажуть, що потрібно знищити п’ять відсотків населення України, два мільйони українців, еліту. Решта боятиметься і мовчатиме, змушена погодитися з російською владою на окупованих територіях. За кілька місяців до вторгнення спецслужби США заявили, що росіяни склали масштабні "розстрільні списки" українців",- зазначив він.

Мета росіян - перетворити Україну на другу Білорусь, вважає політолог.

"Путін хотів би посадити в Києві українського Лукашенка. Може, Медведчука. Запровадити повсюдно російську мову, їхню версію історії, РПЦ. А всіх, хто не розділяє цих поглядів, активістів, журналістів, політиків, військових, чекають ГУЛАГ або розстріл. Націоналізм завжди був у Росії. У серпні 1991 року росіяни не могли повірити, що Україна стане незалежною. Навіть дисидент Олександр Солженіцин мав абсолютно імперські погляди. Покійний Леонід Кравчук має заслугу, що умовно обдурив Бориса Єльцина. Разом пиячили й долали суперечки. Кравчук розповів мені особисто, коли приїхав у наш університет 1996-го, як вони пропили СРСР", - додав Кузьо.

За його словами, це не зовсім правда, що все погане в Росії почалося за Путіна чи тільки влада винна.

"Тенденції існували в Росії завжди. Протягом першого місяця після розвалу СРСР росіяни порушували питання Криму й Севастополя. Воно йшло наскрізною ниткою в 1990-х. Тоді ж Єльцин не раз ставив питання "євразійського простору - ексклюзивної російської сфери впливу". Він мав містити Україну. Там не мало бути ЄС, НАТО й миротворців ООН. Про це говорили від початку. Дещо змінилося, коли Єльцин ішов на другий термін 1996 року. Тоді пішов більше в бік російського націоналізму - підтримав об’єднання з Білоруссю. Його головним конкурентом на президентських виборах був комуніст Геннадій Зюганов. Єльцин спробував перетягнути крайні праві сили на свій бік. Концепція, що Росія - частина "спільного європейського дому", яка була 10 років, з приходу Михайла Горбачова в СРСР, поступово змінилася на таку, що вона - "центр євразійського простору". Це означало, що їм байдуже, що відбувається в Європі, бо не збираються більше з нею інтегруватися. РФ відтоді вирішила зосередитися на просторі колишнього СРСР як своїй сфері впливу", - наголосив Тарас Кузьо.

Доказів того, що Російська Федерація вчиняє геноцид і звірства, які спрямовані на знищення українців, достатньо. З цим погодилися 30 провідних світових правознавців й експертів з геноциду, які звинуватили державу-загарбницю в порушенні кількох статей Конвенції ООН.

Про це зазначають у першій незалежній юридичній доповіді, підготовленій американським центром New Lines Institute for Strategy and Policy і канадським Центром з прав людини імені Рауля Валленберга й присвяченій звинуваченням Росії в геноциді. Вони підкріплені довгим списком доказів з прикладами масових убивств цивільних, насильницьких депортацій і антиукраїнської риторики, яка дешуманізує і яку використовують найвищі посадові особи РФ. Про це пише CNN.


Теги статті: ПутинТарас КузьоКузьо ТарасРосТВагресія Росіїросійська пропагандателебаченняРосія

Дата і час 30 травня 2022 г., 22:33     Переглядів Переглядів: 3250
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.277556