АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 17°C
Харків: 17°C
Дніпро: 20°C
Одеса: 22°C
Чернігів: 16°C
Суми: 17°C
Львів: 17°C
Ужгород: 19°C
Луцьк: 18°C
Рівне: 17°C

Путіну доведеться скорочувати видобуток нафти та втрачати мільярди доларів. До чого призведе ембарго?

Читать на русском
Путіну доведеться скорочувати видобуток нафти та втрачати мільярди доларів. До чого призведе ембарго?
Путіну доведеться скорочувати видобуток нафти та втрачати мільярди доларів. До чого призведе ембарго?

Рішення Європейського союзу заборонити постачати російську нафту морем призведе до втрати для Росії близько 10 млрд доларів на рік. Крім того, агресорові доведеться шукати інші ринки збути та скорочувати видобуток чорного золота. До кінця року можуть урізати і постачання нафти трубопроводами. Президент РФ Володимир Путін через війну проти України підштовхнув Європу до кардинального перелому та позбавлення енергетичної залежності.

Як повідомляє Bloomberg, постачання морським транспортом становлять близько двох третин російського імпорту нафти, пише Обозреватель.

Відтак, коли ембарго запрацює, за підрахунками Bloomberg, Росія втрачатиме до 10 мільярдів доларів на рік. Це пов’язано з тим, що заборона змусить Росію продавати свою нафту зі знижкою в Азію, де вона вже продається на 34 долари за барель дешевше за ціни ф’ючерсних трейдерів на Brent.

Втрати для РФ:

  • близько 10 млрд доларів на скороченні поставок;

  • скорочення видобутку на 30%.

Купувати нафту продовжить Угорщина, Словаччина та Чехія. Угорщина протягом кількох тижнів блокувала введення санкцій та погодилася на такий крок лише після отримання гарантій захисту у разі перебоїв із поставками.

Співвласник найбільшої нафтової компанії "Лукойл" Леонід Федун у статті для РБК заявив про те, що видобуток нафти в Росії потрібно скоротити приблизно на 30%. Ефективно видобувати та продавати 10 млн барелів на добу країна-агресор не зможе, тому видобуток Федун запропонував скоротити приблизно до 7 млн барелів.

Основна частина поточних поставок трубопроводом припадає на Німеччину та Польщу, які дали зрозуміти, що відмовляться від поставок із Росії незалежно від будь-яких дій ЄС. За словами одного з джерел, у понеділок Берлін письмово зобов’язався дотримуватися цієї обіцянки. Якщо обидві країни досягнуть свого, загальний ефект, поряд із морським ембарго, полягатиме в тому, що до кінця року 90% продажів російської сирої нафти в ЄС скоротяться.


Теги статті: Федун ЛеонидЕкономікаСанкції проти РосіїСанкціїРосіянафтаембаргоЄвросоюз

Дата і час 31 травня 2022 г., 13:10     Переглядів Переглядів: 2023
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
18 серпня 2022 г.
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.088189