АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 27°C
Харків: 31°C
Дніпро: 29°C
Одеса: 28°C
Чернігів: 26°C
Суми: 28°C
Львів: 20°C
Ужгород: 24°C
Луцьк: 21°C
Рівне: 21°C

Німеччина ізолює себе серед партнерів у НАТО та ЄС через затягування постачання зброї Україні, – Die Welt

Читать на русском
Німеччина ізолює себе серед партнерів у НАТО та ЄС через затягування постачання зброї Україні, – Die Welt
Німеччина ізолює себе серед партнерів у НАТО та ЄС через затягування постачання зброї Україні, – Die Welt

Німеччина, уряд якої гальмує постачання обіцяного важкого озброєння в Україну, все більше ізолює себе серед партнерів у НАТО та ЄС.

Як пише Die Welt, нерішуча позиція щодо жорстокої війни, розв’язаної Росією, викликає питання до керівництва країни

У самій Німеччині питання постачання зброї також залишається постійним наріжним каменем, адже канцлер Олаф Шольц озвучує дані, які часто не співпадають із реальністю.

Опозиція вимагає від нього повного виконання рішення Бундестагу про оборонну допомогу Україні, яке й так стало історичним з огляду на колишню позицію Берліна, що не мав бажання постачати зброю в зони конфліктів.

У виданні стверджують, що федеральний уряд нещодавно заблокував усі термінові запити з України.

Крім того, міністр оборони України Олексій Рєзніков звернувся до німецької колеги Крістін Ламбрехт із проханням назвати терміни поставки обіцяних РСЗВ, однак її відповідь була "розпливчастою та ухильною". Щодо постачання танків відповіді не було зовсім.

Раніше Шольц пообіцяв Україні зенітну систему IRIS-T і РСЗВ MARS II, щодо яких є багато недопрацювань, отже, постачання можливе лише за кілька місяців. А експортні заявки на танки досі не схвалені.

У статті нагадали, що наприкінці квітня фракції спільно ухвалили пропозицію до Бундестагу, згідно з якою важке озброєння має бути доставлене в Україну якнайшвидше. З того часу, втім, майже нічого не сталося: федеральний уряд дав добро на сім танкових гаубиць 2000, які в цей час використовуються для навчання, але які ще не поставлені.

"Федеральний уряд ризикує завдати непоправних збитків репутації Німеччини, особливо серед наших східних сусідів та друзів, він ігнорує чітке рішення парламенту", – заявив заступник голови фракції ХДС Йохан Вадефул.

У Бундестазі вимагають "остаточно, негайно та помітно активізувати кількість та якість поставок німецької зброї в Україну".

Вадефул сказав, що Бундестаг чітко вирішив поставити важке озброєння. "Замість ефективних поставок ми чуємо від уряду лише відмовки про передбачувані домовленості НАТО та кільцеві обміни, які не працюють".

У ХДС також поцікавилися, чому Шольц відмовляється надавати очевидну допомогу: "Він ще не назвав реальної причини для цього. Чи не тисне на нього його власна партія, чи навіть Москва?"


Теги статті: Нападение России на УкраинуУкраїнаРезников АлексейБундестагагресія РосіїНАТОозброєннявійськова допомогаШольц ОлафШольцНімеччина

Дата і час 13 червня 2022 г., 21:55     Переглядів Переглядів: 1887
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.360751