АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 17°C
Днепр: 18°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 17°C
Львов: 19°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 19°C
Ровно: 18°C

Путін знову підвищує ставки, Європа припустилася помилки, – Фурса

Путін знову підвищує ставки, Європа припустилася помилки, – Фурса
Путін знову підвищує ставки, Європа припустилася помилки, – Фурса

Росія різко скоротила поставки газу в Європу. Ціни знову захмарні. Німці запроваджують програму «прикрути». Австрійці розконсервовують вугільні потужності. Далі буде.

Що відбулося? Європа знову ступила на хибну стежку компромісів з Путіним. А Путін знову це сприйняв за слабкість і почав підвищувати ставки. Про що мова? Кілька місяців тому Путін в односторонньому порядку зажадав переходу на оплату газу в рублях. Фактично, порушуючи контрактні домовленості, вимагав змінити умови того самого контракту. І щоб йому платили у рублях. А інакше погрожував відключити газ. 

Що далі? Повністю умови Путіна Європа не виконала. Але найбільші покупці пішли на зміну контракту. В результаті, частина Європи (16% російських продажів) залишилась без російського газу, а інші підписали нові додатки і погодили нові умови оплати, пішовши назустріч Путіну. Щоб він не відключив газ.

Як це сприйняття Путін? Звісно, як слабкість. І почав давити далі. І зараз він «сушить» Європу, значно зменшивши поставки газу Північним потоком і навіть прикрутивши турецький газовий шлях. Привід? Каже, що не може качати газ Північним потоком, бо там турбіни немає. А турбіна в Канаді на ремонті була. І санкції не дозволяють ту турбіну поставити в Європу. Впливаючи на спроможність роботи "Північного потоку-1". Канадці в ці ігри не грають і санкції обходити на дають. Канадці молодці. Всі мають бути як канадці.

Путін знову шантажує. Чи може Росія продовжувати виконувати свої забов’язання? Може. Бо можна розібрати "Північний потік-2" і дістати трубу звідти. Можна збільшити поставки газу по український трубі. Чи по трубі, що йде через Бєларусь і Польшу. Але Газпром, тобто Путін цього не роблять. Вони шантажують Європу, кажучи – або фактично відміняйте санкції і дайте цю турбіну. Або не буде газу.

Якщо б до цього Європа консолідовано послала Путіна з його вимогою платити за газ у рублях, то цього б не відбулося. Але ЄС прогнулось. Злякалось, що Путін відключить газ. І нарвалася просто на наступний шантаж. І так буде постійно. Доки Європа не зрозуміє, що жодні поступки Путіну до добра не доводять.


Теги статьи: Газшантажагресія РосіїЄвропаПутинФурса Сергій

Автор статьи:
Сергей Фурса
Все статьи автора

Дата и время 20 июня 2022 г., 20:00     Просмотры Просмотров: 3858
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
29 июня 2022 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.955992